«Зернина Всесвіту» промальовується на стіні Тимірязєвки

  Стіна Вінницької бібліотеки імені Тімірязєва потроху перетворюється на казку. Картину «Зернина Всесвіту» на стіні уже малює Олександр Марченко, колишній житель Криму, а нині вінничанин.
- На малюнок мене надихнула книжка Антуана де Сент-Екзюпері «Цитадель», - розповів Олександр Марченко. - Картина демонструє не тільки дівчинку та її мрії. На ній також можна розгледіти і одні з найголовніших символів Вінниці: вежу, трамвай, будівлю Собору тощо.
Олександр Марченко зі своєю «Зерниною Всесвіту» посів перше місце у конкурсі малюнків на стінах «VIN-ART-CITY» і тепер щодня приходить на Соборну, щоб довершити казковий малюнок. Художник каже, що вирішив взяти участь у конкурсі, бо дуже хотів, щоб Вінниця була ще кращою, адже вже встигла стати для нього рідною місциною.
- Ідея у тому, щоб люди більше читали, більше надихалися, більше відкривали для себе. Через швидкий розвиток Інтернету, книги сьогодні відходять на другий план, тому хотілося, щоб малюнок привертав увагу читачів до бібліотеки, - пояснює Олександр Марченко.
Бібліотекарі зізнаються, що перед тим, як  розміщувати такий малюнок на  фасаді  - радилися з архітекторами та міськими чиновниками. Урешті  вирішили, що картина не шкодить архітектурній композиції будівлі, а навпаки - прикрашує та доповнює її.
Олександр Марченко набрав 76,2 бали у сумі з голосів вінничан та професійних художників у міському конкурсі. Але він не єдиний, хто прикрасить вінницькі будівлі картинами. Загалом участь у конкурсі взяли 19 художників із різних областей України. Друге місце обійняв Артур Столярчук з Луцька та його картина «Око». Третє - харків’янка Марія Бобирева з проектом «Сни, в яких хочеться жити». Вінничанка Тетяна Чубар посіла четверте місце, а львів’янин Тарас Довгалюк – п’яте. Переможці конкурсу отримали усі необхідні матеріали для реалізації їх мурал-арт-проектів безкоштовно.
За умовами конкурсу, усі бажаючі взяти участь мали створити певний малюнок на основі отриманої тематичної історичної інформації, який потім прикрасить одну з будівель Вінниці. Ініціаторами проекту виступили Вінницька міська рада спільно з ВОГО «Лабораторія актуальної творчості». За їх словами, конкурс започаткували із метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста та активізації безпосередньої участі вінничан у розвитку творчого простору Вінниці. Місцеві жителі тільки підтримали таку ініціативу.
- Авторам цієї ідеї великий респект, - каже вінничанка Олена Кожинська. – Тепер ми більше не будемо ходити повз сумні, занедбані та старі фасади. Завдяки яскравим малюнкам і настрій покращується, і працювати ліпше хочеться та й зовнішній вигляд міста змінюється, стає привітнішим.
Але на цьому проект не закінчується. Вже після нанесення художниками зображень на стіни вінницьких будинків, із 30 серпня до 17:00 третього вересня на сайті Вінницької міської ради та у мережі Фейсбук триватиме он-лайн голосування за кращий реалізований проект мурал-арту у Вінниці.


 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

235

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

173

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

167

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

157

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

155

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...