Вінниця чекає нових поліцейських

Вінниця чекає нових поліцейських

  Про це на засіданні колегії МВС нещодавно повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
За його словами, до кінця року в Україні з'явиться ще кілька тисяч нових поліцейських.
- Повним ходом цей процес йде у Харкові, Одесі, Львові, - каже Арсен Аваков. - Найближчим часом стартує у Миколаєві, Хмельницькому та Луцьку...
Раніше Президент України Петро Порошенко виступав проти прискореного впровадження патрульної служби у регіонах, оскільки це може вплинути на її якість.
Проте у інтерв'ю "Лівому берегу" Арсен Аваков назвав саме Вінницю у числі тих регіонів, де провести реформу особливо важливо.
- До кінця року у нас впишеться у проект і місто Дніпропетровськ, яке я не можу ігнорувати, - сказав Арсен Аваков. - Важливо також "покрити" Вінницю і Чернівці.
4 липня нова патрульна поліція з'явилася на вулицях української столиці. Хлопці і дівчата носять нову форму, пересуваються на білих автівках, які можна побачити здалеку, завдяки яскравим синім або синьо-червоним блимавкам.
Ці автомобілі "Toyota Prius", на яких поліцейські патрулюють Київ, передані Японією. Вони мають сучасне електронне оснащення. Машини обладнані системою "Рубіж", яка дає можливість на місці ідентифікувати водіїв. Крім того, у "Toyotі" є система, яка передбачає оплату штрафів на місці.
Автомобілі, яких японський уряд надав 348, мають гібридні двигуни та високі екологічні характеристики у порівнянні із патрульними машинами старої української міліції. Нові автівки викидають у повітря на 70% менше вуглекислого газу.
Окрім спеціальних авто, нові правоохоронці мають 9-каліберний пістолет "Форт-17" (виготовляють у Вінниці) із двома магазинами, гумовий кийок, газовий балончик, тактичний ліхтарик, наручники, рацію.
Нагадаємо, що Верховна Рада 2 липня ухвалила закон про Національну поліцію України.
Згідно із цим документом, поліція, яка приходить на зміну міліції, увійде у структуру Міністерства внутрішніх справ України. Вона складатиметься із кримінальної поліції, поліції громадської безпеки, транспортної, дорожньої та судової, а також охоронної поліції.
Координувати роботу національної поліції буде цивільний міністр внутрішніх справ, а главу призначатиме Уряд за контрактом на 5 років.
Депутати від БПП у Верховній Раді України пропонують скасувати рішення парламенту про Закон України "Про Національну поліцію" як такий, що затверджений із грубим порушенням вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України.
У вівторок, 4 серпня, Президент України Петро Порошенко підписав закон про національну поліцію. В інформації прес-служби Глави держави зазначається, що Президент підписав закон у присутності нових патрульних поліцейських.
 

коментарі

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк:
- Я хотів би звернутися до міністра і першого заступника: ви зробили дуже велику справу, коли створили патрульну поліцію… Я прошу вас розглянути питання того, щоби - ну не може патрульна поліція займатися тим, щоб розганяти стихійну торгівлю. Це не функція патрульної поліції. Не для цього ми тренували цих молодих людей, щоб за бабцею з цигарками ходити.
Народний депутат Володимир Парасюк (заплатив штраф, порушивши правила дорожнього руху):
- Я дуже радію з того, що новим полісменам все рівно, хто за кермом, головне для них - це закон. Вони - добрі і привітні, а найголовніше, що щирі. Вони відчувають те, що потрібні, і роблять свою роботу сумлінно і відповідально.
Радник міністра внутрішніх справ України Станіслав Речинський:
- Це взагалі зовсім інша генерація. Ми жили до 4 липня ще у "совковій" традиції, коли міліціонер розглядав громадянина як наглядач - зека. Це давня традиція, ще зі сталінських часів. Тепер людина у формі, поліцейський, має перш за все допомагати і наводити лад

 

"Місто" запитало у вінничан: "Чого ви чекаєте від нової поліції на вулицях нашого міста?"
Віолетта, журналіст:
- Дуже чекаю на нову поліцію у Вінниці, і навіть більше того - я хочу туди піти. Я бачила, коли цей проект запускався у Києві, мені дуже сподобалося, милі і позитивні люди. Наразі підтягую спортивні нормативи.
Олена Василівна, медсестра:
- Я дуже була б рада такій поліції, як у Києві. Мені здається, що не буде такої корупції, яка наразі є. Можливо, ми б більше їм довіряли.
Валентина Миколаївна, пенсіонерка:
- Я живу у селі, і коли нам треба викликати дільничного, то це просто неможливо. Якщо прийде нова поліція, то відбудуться зміни на ліпше. Хочеться вірити.
Анна, продавець:
- Не чекаю я нову поліцію на вулицях нашого міста. Мені не подобається ні міліція, ні поліція, і я не думаю, що зміниться щось від того, що людей переодягнуть у іншу форму.
Сергій, абітурієнт:
- Чекаю на нову поліцію, тому що це ніби такий еталон честі для нашого міста. Мені здається, що вони стануть уособленням честі і гідності правоохоронних органів.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

307

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

210

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...