На Вінниччині 8,5 тисячі сімей не мають газових лічильників

На Вінниччині 8,5 тисячі сімей не мають газових лічильників

  Закон України, який передбачає безоплатне встановлення побутових приладів обліку, диктує нові умови. Так, до 1 січня 2016 року споживач, який використовує газову плиту і водонагрівач, обов'язково має встановити газовий лічильник. Зробити це він може або за свій рахунок, або погодитися на установку лічильника безплатно від ПАТ "Вінницягаз". Якщо ж лічильника не буде, газопостачання такому споживачу припинять. Споживачі, які використовують газ тільки для приготування їжі, мають більший термін для встановлення лічильника - до 1 січня 2018 року.
Нині 8,5 тисячі сімей на Вінниччині, у яких встановлені газові плити та газові колонки, користуються блакитним паливом без лічильників. Щоб забезпечити їх безкоштовними приладами обліку газу, необхідно загалом 18 млн.грн., у ПАТ "Вінницягаз" не вистачає 2,6 млн.
-Гроші, що йдуть на забезпечення населення лічильниками за інвестпрограмою, передбачені у тарифі, який затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. До кінця року нам не вистачає 2,6 млн. грн., аби забезпечити всіх споживачів, які користуються плитою та газовою колонкою, приладами обліку, - пояснює головний інженер ПАТ "Вінницягаз" Петро Шкварко. - Враховуючи зменшені Урядом втричі норми споживання газу, вінничани не поспішають встановлювати лічильники за власні кошти.
Як вирішити проблему зі встановленням лічильників - у "Вінницягаз" поки що не знають. Кажуть, що наразі цих коштів у компанії просто немає. Утім, газовики запевняють, що щодня стежать за ситуацією.
-Можливо, станеться так, що Національна комісія перерахує тарифну складову. Можливо, люди самі почнуть більш активно встановлювати лічильники. Цього ми не знаємо. Але кожного дня щось може змінитися, - каже Юлія Рудакова, фахівець зі зв'язків із громадськістю.
Такі зауваження не дуже заспокоюють вінничан, хто немає лічильника, але має повне право на встановлення приладу.
- Що значить, їм не вистачає грошей? Я ж не маю за це відповідати, у мене пенсія лише півтори тисячі, - жаліється Галина Мазур, що мешкає по вулиці Гонти. - За свої гроші встановлювати нічого не збираюся, бо потім і жити не буде на що. "Вінницягаз" - офіційна структура, тож нехай працюють, як їм і належить.
Встановлювати лічильник за власний рахунок, справді, справа не із дешевих. Так, Інтернет рясніє пропозиціями із продажу лічильників, вартість яких залежить від марки і типорозміру. У середньому ціна сягає 700 грн., подекуди - 1200 грн. лише за прилад. Не дешевші лічильники і на міських ринках. Заплатити треба і за встановлення лічильника - це обійдеться ще у 150-350 грн. Кінцева сума залежить від об'єму робіт. Окрім того, додатково враховується вартість матеріалів та транспортні витрати. Отож, якщо порахувати мінімальну вартість такої процедури, вийде приблизно 1000 грн. І це при тому, що у разі встановлення лічильника за держпрограмою його вартість та монтажні роботи людині оплачувати не потрібно, все це має зробити "Вінницягаз".
Але, як повідомили "Місту" у прес-службі "Вінницягазу", сьогодні компанія має певний графік встановлення лічильників. І як уже було сказано вище - не має потрібної суми грошей. Зміни у законі графіка не торкнулися. Тому газовики радять споживачам стежити за тим, коли до них має прийти представник від газової компанії. Для цього необхідно або перевірити відповідну інформацію на сайті підприємства (www.vn.104.ua), або ж зателефонувати до контакт-центру (тел. 0432-50-91-04).
Загалом, є два варіанти, за якими споживач може безкоштовно встановити лічильник від газорозподільчої компанії. Перший - до нього прийдуть представники від підприємства тоді, коли до цього споживача дійде черга. І другий - звернутися до "Вінницягазу" особисто. Для цього необхідно прийти до офісу із певним переліком документів і написати заяву.
Утім зважаючи на саму ситуацію, яка складається із розрахунками за газ та економією населення своїх витрат на комуналку, можна спрогнозувати, що коли держава не виділить гроші на встановлення газових лічильників, підприємство саме їх може і не назбирати. Із одного боку, за повідомленням "Вінницягазу" за півроку на Вінниччині споживання газу зменшилось на 17%. із іншого - борги жителів області за спожитий газ зросли у 4 рази.
 


Ганна БЕЛОВОЛЬЧЕНКОКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

444

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

318

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

171

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

166

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

159

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...