Будівлю СКА на Фрунзе реконструюють поляки

Будівлю СКА на Фрунзе реконструюють поляки

  Польська компанія ТОВ "Еуросолід" інвестує у реконструкцію вінницького спортивного комплексу, що по Фрунзе, 48, майже 200 млн. грн. Меморандум про співпрацю із Вінницькою міською радою інвестори підписали у четвер, 30 липня.
Велика реконструкція СКА має розпочатися після підготовки проектної документації. А за два роки, як планується, відбудований і по-сучасному обладнаний спорткомплекс розпочне роботу.
Раніше спорткомплекс на Фрунзе належав Міністерству оборони. У 2014-му, після тривалих переговорів із Міноборони, СКА перейшов у комунальну власність міста. Утім сама будівля уже давно потребує капітального ремонту, тож останній час він не працював як повноцінний спорткомплекс. За словами в.о.міського голови Сергія Моргунова, у міста було два варіанти: або відновлювати його за бюджетні кошти, або шукати інвестора.
- Враховуючи фінансові можливості міського бюджету, цей проект затягнувся б на 5-6 років. А так нам пощастило, ми знайшли європейського інвестора, - каже Сергій Моргунов. - Завдяки такому інвестуванню у Вінниці буде створено сучасний спортивний комплекс за європейськими стандартами.
Передбачається, що після повної реконструкції спортивний комплекс стане вдвічі більшим за площею завдяки розбудові. У ньому знову буде басейн і зала для ігрових видів спорту із трибунами. А ще: аквапарк, роздягальні із душовими кабінами, фітнес-зала для спорту або танців, сауна, SPA-салон, масажний кабінет, солярій, процедурно-оздоровчі кабінети, і навіть кав'ярня або ресторан. До того ж, спорткомплекс адаптують для людей із обмеженими фізичними можливостями.
Згідно із меморандумом, польський інвестор за власний кошт здійснить реконструкцію і забезпечить усім необхідним обладнанням.
Голова правління ТОВ "Еуросолід" Кшиштоф Павелек каже, що інвестуватимуть кошти у проект, тому що саме Вінниця успішно розвивається. Загалом на території ЄС ця компанія реалізує 250 об'єктів різних напрямків.
- Наш вибір міста підкріплюється тим, що Вінниця в усіх рейтингах, які нам доступні, перебуває на перших позиціях і характеризується містом, що успішно розвивається. Відзначу також, що тут дуже культивується підтримка пам'яток, пов'язаних із польськими діячами, і нам це дуже симпатизує, - зазначив Кшиштоф Павелек. - Сьогодні за 60 кілометрів до Вінниці, у Барі, закінчується будівництво, яке здійснюється нашою фірмою і яке називається "Дім інтеграції європейської". Тому така співпраця нам цікава.
Після реконструкції СКА залишиться у комунальній власності. Утім передбачається, що згодом окремим договором приміщення буде передано в управління інвестору.
 

Із історії питання

Спортивний комплекс на Фрунзе площею понад 3,4 тис. кв. м за радянських часів був потужною спортивною базою. Раніше СКА обслуговувався військовим госпіталем, згодом перейшов у підпорядкування Повітряних сил. Відвідувачами комплексу були не тільки військовослужбовці, а й звичайні вінничани. Але через те, що басейн більше десятиріччя не працював, а спортивні зали мали застаріле обладнання та потребували капітального ремонту, СКА відвідувала незначна кількість людей. Питання про те, що місто готове прийняти будівлю у комунальну власність, піднімалося Володимиром Гройсманом, на той час мером Вінниці, протягом кількох років. Однак на рівні Міністерства оборони не зрушувало із місця. Учергове про це була розмова у 2013 році, коли у Вінниці із робочим візитом перебував Павло Лебедєв, який на той час обіймав посаду міністра оборони.
Наприкінці березня 2013 року міністр повідомив меру Вінниці, що Міністерство згодне передати приміщення СКА місту за умови забезпечення військовиків 5 службовими квартирами. Проходження усіх процедур (підписання угоди, затвердження Кабміном) зайняло чимало часу.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

365

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

174

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...