Хардбол - спорт для буремних часів

Хардбол - спорт для буремних часів

 У наш неспокійний час все більше набирають популярність воєнізовані види спорту і відпочинку. Одним з них є хардбол (англ. "hard"-жорсткий, "ball"-куля). На теренах Вінницької області хардбольні команди діють у місті над Бугом і Тульчині.
Придумали
радянські
спецпризначенці
Хардбол - це військово-спортивна гра, у якій для умовного знищення цілей використовується пневматична зброя калібру 4,5 мм. Швидкість польоту обмежується на рівні 180 м/с для свинцевої пульки і 160 м/с - для сталевої. За своїм принципом хардбол нагадує страйкбол і пейнтбол, але він має кілька характерних особливостей.
Перш за все, хардбол зберіг свою некомерційність. Нині жодна комерційна організація не організовує розважальних поєдинків із хардболу і не виготовляє захисного спорядження. Тому кожен хардер (виходячи з доступних йому матеріалів і коштів), самостійно створює і вдосконалює елементи захисту.
Хардбол - наймолодший вид військово-спортивних ігор. Подейкують, що його вперше придумали радянські спецпризначенці для відпрацьовування бойових ситуацій, максимально наближених до реальності.
Тренування - у вихідні
Очільник вінницького хардбольного руху Олександр Цітковський розповів про розвиток цього виду спорту в нашому краї.
- Мій шлях до "харду", так коротко ми називаєм хардбол, був таким. Спочатку я придбав просту пневматичну гвинтівку магнум-класу. Ходив стріляти до лісу, що був поруч з моєю оселею. Цілив у паперові мішені. Через деякий час це набридло, захотілося динаміки. Ідею стрільби по воронах та іншій живності відкинув одразу. Натрапив в Інтернеті на сайт хардбольної спілки України, з цього все і почалось, - згадує Олександр Цітковський.
- Олександре, як організовані тренування вінницьких харболістів?
- У нас команда молода, людей поки в ній мало. Тому майже все вирішується в телефонному режимі. Як правило, збираємося тоді, коли у більшості гравців є така можливість. Тренуємося у суботу чи неділю. Про місце і час зустрічі повідомляємо на нашому сайті і в групі "В контакте". Дітей до команди не приймаємо, лише старших 18 років.
- Як часто проходять серйозні змагання?
- Майже в кожному обласному центрі є команда. Кожного сезону проводиться всеукраїнський з'їзд. Спочатку сценарій, команди діляться на сторони уявного конфлікту. До речі, позаминулого року всеукраїнський зліт приймала Вінниця. Останні змагання проходили в Одесі; особливо цікаво було постріляти в тамтешніх катакомбах.
Приходять за адреналіном
- Як стають хардболістами?
- Більшість гравців приходять у "хард" за адреналіном. "Полювання" на живу людину не можна ні з чим навіть порівняти за цікавістю. Після цього розумієш, наскільки комп'ютерні ігри-"стрілялки" (наприклад, контр-страйк) далекі від реальності. Я вже немолодий, а завдяки хардболу поліпшив свою фізичну форму. Кинув курити, адже спочатку на тренуваннях захекувався вже після невеличкої пробіжки. До речі, бігати хардболістам дуже непросто, адже гравці тримають на собі по два-три прошарки захисної амуніції.
- Початківців не зупиняє, що в хардболі використовується справжня зброя?
- Це дисциплінує та привчає до відповідального поводження з нею. Якщо у гравця надійний захист, з ним нічого поганого не трапиться. Наприклад, у мене за три роки у цьому виді спорту ні було жодної рани. Це при тому, що від хардбольної кулі, яка летить із швидкістю 120 - 180 м/с, ухилитися неможливо. До речі, обмеження не тільки на швидкість, але й на тип куль. Правилами хардболу забороняється застосовувати гострокінечні кулі, а кулі із заокругленою голівкою можуть використовувати лише власники пружинно-поршневих пневматичних гвинтівок, причому на відстанях від 20 метрів.
Як укус бджоли
- Скільки коштує комплект хардбольного спорядження?
- Мінімальна ціна комплекту ігрової зброї нині сягає 2 тисяч гривень. Найчастіше купують зброю, яка була у використанні - виходить в рази дешевше. Учасники гри також мають подбати про захисну амуніцію, кульки та балончики для стрільби.
- Що конкретно входить до захисту?
- Найголовніше - це захист голови. Як правило, це шапочка, поверх неї капюшон та підсилена пейнтбольна маска (з добавленим захистом шиї). На тіло - два прошарки одягу, що слугує демпфером (амортизатором). А на нього одягають, як правило, парку (довгу теплу куртку) і штани німецького "бундесверу" з дуже міцної тканини. Бажано також мати берці - щоб не поламати ноги під час бігу. На руках - захисні спеціальні рукавиці. Замість них деякі хардболісти використовують стандартні зимові шкіряні рукавиці з утеплювачем, що теж слугує за демпфер.
- Наскільки боляче, коли куля влучає?
- Найбільшу ступінь болю, яку я відчував під час потрапляння хардбольної кулі, можна прирівняти до укусу бджоли. Але таке не часто трапляється.
Чим більше шарів захисту гравець одяг, тим менш буде боляче. Кожен має свій поріг чутливості болю. Деякі зводять до мінімуму захист. Це робиться для більшого реалізму і виключає "геройство" під час гри. Тобто тоді сто разів подумаєш перед тим, як бігти в повний зріст.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

476

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

344

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

169

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...