В аграрному - новий ректор, а у педагогічному університеті вибори будуть у вересні

  У Вінницькому національному аграрному університеті 16 червня обрали нового ректора. За результатами голосування працівників та студентів вузу, ним став кандидат сільськогосподарських наук, доцент Віктор Мазур. Він набрав 82% голосів. Його головним опонентом був кандидат економічних наук, професор Олег Мороз. Він отримав 8% голосів.
Голосування проходило у закритому режимі. Журналісти, які прибули висвітлювати хід голосування, жалілися на те, що їм не надали інформації про членів виборчої комісії, спостерігачів та кількість студентів, які брали участь у голосуванні.
Відомо лише, що загалом на посаду ректора вузу претендували ще три кандидати: Микола Бахмат (уродженець Хмельницької області, колишній ректор Подільського державного аграрно-технічного університету), Василь Хмельовський (заступник декана з навчальної та виховної роботи Національного університету біоресурсів та природокористування України), а також Роман Чудак (професор кафедри розведення сільськогосподарських тварин та зоогігієни ВНАУ).
До цього керівником Вінницького національного аграрного університету був тимчасово виконуючий обов\'язки ректора доктор юридичних наук, професор, академік, заслужений юрист України Володимир Курило.
На відміну від "аграріїв", працівникам і студентам Вінницького педагогічного університету нового ректора ще доведеться зачекати. Цьогорічні вибори не визначили переможця, тож новий етап обрання керівника ВДПУ призначено на вересень.
Нагадаємо, що у квітні до другого туру виборів ректора Вінницького педуніверситету дійшли двоє кандидатів: доктор історичних наук, професор Юрій Легун і кандидат історичних наук, доцент Олександр Криворучко. Але жоден так і не набрав достатньої для перемоги кількості голосів. Ймовірно, ці самі кандидати змагатимуться на виборах і у вересні.
Принаймні Юрій Легун не заперечує інформацію про те, що знову виставить свою кандидатуру.
- Вінницький педуніверситет - це установа, яка формує регіональну політику в гуманітарній сфері, в історії, у мовознавстві, релігієзнавстві, психології та ін. На мою думку, тут мають генеруватися ключові ідеї розвитку в усіх цих напрямках. Але на жаль, нині вуз не у повній мірі виконує ту роль, яку має виконувати, перебуває на околиці загального руху, живе своїм закритим життям. Тоді як і викладачі, і студенти мали б ширше залучатись до виконання різноманітних актуальних на сьогодні регіональних наукових проектів. Змінити цю ситуацію й було головною метою моєї участі в нещодавніх виборах ректора, - говорить Юрій Легун. - Результати виборів показали, що у вузі приблизно однакова кількість людей налаштованих і на зміни, і на збереження існуючого статус-кво.
Чи змінилося щось за кілька місяців, дізнаємось 28 вересня. Це дата, на яку оголошені нові вибори ректора Вінницького педуніверситету.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

352

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

175

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

169

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...