Шоста хвиля мобілізації: потрібні танкісти і артилеристи

Шоста хвиля мобілізації: потрібні танкісти і артилеристи

  Чергова, шоста хвиля мобілізації на Вінниччині розпочалась 19 червня. А напередодні військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату, полковник Геннадій Долгашов розказав про те, кого, як та на який термін призиватимуть до війська.
За його словами, мобілізація проходитиме у два етапи. Спочатку оповіщатимуть населення, відбуватимуться медогляди, а вже із 9 липня розпочнеться власне сам мобілізаційний призов.
- Призов мобілізаційних ресурсів відбуватиметься із 9 по 17 липня, - говорить Геннадій Долгашов. - Військовозобов\'язаних відправлятимуть до навчальних центрів та загальновійськових полігонів, де вони проходитимуть бойовий вишкіл. Навчання відбуватиметься протягом двох місяців, спочатку у навчальних центрах, а потім у складі певного підрозділу - так зване бойове злагодження.
За словами комісара, нове поповнення призивають на рік. Бійці у першу чергу прийдуть на зміну тим воякам, яких призвали у третю мобілізаційну хвилю, їх чекає демобілізація.
- Вінницька область традиційно у повному обсязі виконує мобілізаційні завдання, - підкреслив Геннадій Долгашов, але й додав, що військкомати чекають на добровольців усіх військових спеціальностей.
- У пріоритеті ті, хто має досвід служби у армії і потрібну військову спеціальність, - говорить комісар. - А у дефіциті, як і у інших областях - танкісти, артилеристи та розвідники.
Хтось із колишніх військових фахівців приходить сам до військкомату, не чекаючи повістки. Але кількість добровольців дедалі зменшується. Порівняно із березнем минулого року - втричі.
Ще гірша ситуація із тими, хто уникає відвідин військкомату. Кількість військовозобов\'язаних вінничан, які вдають, що не отримували повістки, вже досягла 1762 чоловік.
- Тому нагадую, що відповідно до обов\'язків військовозобов\'язаного при зміні місця проживання або роботи боєць має повідомити про це у військкомат, - говорить Геннадій Долгашов.
Втім, і самі військкомати, буває, надсилають повістки досить дивним чином - іноді вони приходять тим, хто вже воює на фронті, іноді тим, хто за станом здоров\'я стати у військові лави не зможе ніколи.
- Змушений повторити, що повістка у військовий комісаріат - це ще не виклик у армію. Ми якраз і запрошуємо, щоб з\'ясувати придатність до служби, уточнити дані, - каже Геннадій Долгашов. - Призиваємо не всіх, а тільки тих, які відповідно до отриманих нами завдань, підходять для проходження служби.
Відомо, що призвано по мобілізації поки тільки 8% із тих, хто перебуває на військовому обліку. Втім, військовий комісар відмовився називати інший показник - кількість загиблих і поранених вояків Вінниччини.
- Таж ви самі знаєте те все, - лише й сказав Геннадій Долгашов.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

102

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

100

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

95

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

92

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

89

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...