У Вінниці стартував Тиждень сталої енергетики

У Вінниці стартував Тиждень сталої енергетики

  Вінничани вже третій рік поспіль підтримують європейську ініціативу, відзначаючи Тиждень сталої енергетики. Цьогорічне урочисте відкриття відбулося вранці, 15 червня, на площі Незалежності біля Вінницької міськради.
На церемонію відкриття завітали провідні фахівці з енергетики, транспорту і навколишнього середовища Представництва Євросоюзу в Україні. Зокрема, керівник відділу програм допомоги з енергетики, транспорту і навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон.
- Дуже приємно перебувати у місті, яке перебуває в авангарді українських міст за впровадженням енергоефективних технологій та заходів із енергоефективності, - сказав іноземний гість.
За його словами, Вінниця нині є своєрідною моделлю для наслідування передових світових практик.
- Вибір у напрямку сталої енергетики - це вибір у напрямку до Європи, - каже Вальтер Треттон. - Це можна назвати енергетичною революцією. Дещо голосні слова, але вони слугують великій меті - зробити Україну сильнішою та зміцнити стосунки між вашої країною та Європейським Союзом. Стала енергетика - не розкіш, а необхідність. Вона ключовий фактор розвитку України, оскільки зменшує залежність від імпортування енергоносіїв.
Втім, і сама стала енергетика не є чимось дешевим, а тим більш безплатним.
- Розвиток енергоефективності та пошук альтернативних джерел енергії вимагає коштів, - сказав Вальтер Треттон. - Потрібні також зімни в українській законодавчій базі. А головне - прагнення до змін має бути загальним: і з боку влади, і з боку самого суспільства.
Уже кілька років поспіль політика Вінницької міськради орієнтована на підвищення енергоефективності обласного центру. Така позиція закріплена не лише декларативними документами, а й чітким рядом робіт, що зосередилися у стратегічній програмі міста із впровадження заходів, які дозволяють скоротити споживання енергоресурсів і як наслідок - зменшити викиди у навколишнє середовище шкідливих речовин, а також поліпшити екологічний стан міста, впроваджувати альтернативні джерела енергії.
- Енергоефективність - це не данина моді, - зазначив в.о.мера Вінниці Сергій Моргунов. - У першу чергу - це енергонезалежність, особливо важлива у тій ситуації, в якій опинилася Україна, у т.ч. й через події на Сході.
Зачитав Сергій Моргунов і вітання вінничанам з нагоди свята від Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.
"Не випадково місцем проведення Тижня сталої енергетики обрано Вінницю - перше українське місто, яке отримало європейську енергетичну відзнаку", - зазначив у своєму вітанні колишній мер Вінниці.
Про важливість ощадливого використання енергоносіїв говорив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
- Вінниця споживає найбільше енергоресурсів в області, тому особливої ваги набувають усі ті заходи з енергозбереження, які тут упроваджуються, - пояснив керівник Вінниччини. - І дуже приємно, що ми бачимо реальні позитивні зміни. Наприклад, цієї зими під час опалювального сезону котельні Вінниці скоротили споживання газу на 20%, а понад півсотні котелень у бюджетній сфері переведені на альтернативні види палива.
Енергоощадливості протягом Тижня сталої енергетики обіцяють навчити й усіх бажаючих вінничан. Задля цього будуть проведені різноманітні інформаційні заходи, квести та майстер-класи. Бажаючі зможуть відвідати комунальні підприємства міста та дізнатися, як можна зекономити державні та власні кошти. На Європейській площі вже розгорнули "Екомістечко", де відбуватимуться презентації енергоефективного обладнання та матеріалів. А велосипедисти міста влаштували на честь відкриття Тижня сталої енергетики невеличкий велопробіг та обіцяють і надалі заохочувати усіх бажаючих переходити на економний, екологічно безпечний та корисний для здоров\'я двоколісний транспорт.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

144

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

142

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...