Протез нового покоління жмеринчанину купила канадська діаспора

Протез нового покоління жмеринчанину купила канадська діаспора

  Шотландські винахідники почали розробляти спеціальні біонічні протези для бійців АТО. Щоправда, поки як експериментальні. До нових протезів вже звикають перші п\'ятеро військових, які втратили кінцівки у неоголошеній війні на Донбасі. Один із них - жмеринчанин Владислав Кузнєцов.
21-річний Владислав Кузнєцов у торішньому бою за Лисичанськ врятував весь екіпаж БТРа. У люк бронетранспортера бойовики закинули гранату. Дивом Владислав встиг викинути її. Але граната здетонувала, і хлопець втратив руку. Тоді "Місто" розповідало про героїчний вчинок Владислава.
- Відірвало руку. Контузило екіпаж. Мого бійця, який біля мене сидів, Артема, дуже конкретно осколками пошматувало, - пригадує ті події Владислав Кузнєцов, десантник 95-ї аеромобільної бригади.
Служити у війську - це була мрія хлопця. Після поранення і рятування екіпажу - позаду десятки важких операцій та довгі місяці реабілітації. Але найважче, каже Владислав, було підібрати зручний протез. Держава змогла оплатити японський. Хоч вартує понад тридцять тисяч гривень - але він не дуже зручний.
- Він не призначений для того, щоб ним щось робити. Просто ходити, щоб була видимість, що рука є, - каже Владислав.
Придбати протез нового покоління хлопцеві допомогла діаспора українців у Канаді. Люди зібрали понад тридцять тисяч євро. Нову біонічну руку замовили у Шотландії.
- Я ворухнув там м\'язами від великого пальця - він розкрився. Я ворухнув м\'язами мізинця - він закрився, - пояснює хлопець.
До нового протезу Владислав поки звикає. Але уже може самостійно різати хліб і навіть - потискати руку. Більше того, хлопець сам зав\'язує шнурки. Тож новий протез подарував і нове життя Владиславу. Хлопець знову повернувся служити до армії. У 95-й аеромобільній бригаді буде навчати новачків. Однак своєї заповітної мрії - стати снайпером - не полишає.
Олексій КЕРМАН
P.S Торік у серпні про героїчний вчинок Владислав Кузнєцова і про те, що родина шукає гроші на протез, повідомляли багато вінницьких і загальноукраїнських ЗМІ. Пообіцяв купити протез хлопцю і один з вінницьких бізнесменів, який дуже "активно" бореться з "комунальною мафією", а тепер уже збирає і актуальні антитарифні мітинги. Однак як бачимо, далі обіцянки справа не пішла. Але ж як голосно прозвучала тоді та заява.
 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...