Європейську енергетичну нагороду Вінниці вручали швейцарці

Європейську енергетичну нагороду Вінниці вручали швейцарці

  Можливо, ви здивуєтесь, бо зовні Європейська енергетична відзнака - це усього лише невеличкий диплом у непоказній рамці. Але значення цієї нагороди важко переоцінити. Адже 16 червня Вінниця першою з-поміж усіх міст пострадянського простору була сертифікована за цією європейською системою.
Присвоєння відзнаки означає, що місто створило високоякісну систему управління процесами з енергозбереження і поступово реалізує комплекс заходів, спрямованих на підвищення енергоефективнсті обласного центру. До отримання цієї нагороди місто йшло понад чотири роки.
- Це надзвичайно копітка робота усієї нашої команди, - каже в.о.мера Вінниці Сергій Моргунов. - Ще Володимир Гройсман у 2011 році був ініціатором початку цього процесу та серйозної роботи щодо забезпечення енергоефективності та сталого енергетичного розвитку Вінниці. На цьому шляху нам багато допомогли швейцарські партнери, ми й досі реалізуємо багато спільних проектів. Але саме проект по енергозбереженню та енергоефективності став пріоритетним.
Аби отримати Європейську енергетичну відзнаку, Вінниці довелось виконати небагато - немало, а цілих 79 вимог-заходів.
- І мова не йде лише про модернізацію якоїсь котельні чи заміни труб теплотрас, - пояснює Сергій Моргунов. - Мова йде про модернізацію та реформування транспортної системи Вінниці, загальну економію електроенергії у рамках усього міста, початок розв’язання ряду екологічних міських проблем, у т.ч. модернізація полігона твердих побутових відходів. Багато зроблено для модернізації та теплозабезпечення багатоповерхових будинків Вінниці... І це тільки початок.
Справді, за словами в.о. мера, нагорода - не лише велика честь, але й велика відповідальність, бо зобов\'язує реалізовувати розпочаті заходи.
- Ми маємо план дій щодо сталого енергетичного розвитку Вінниці до 2020 року, - каже Сергій Моргунов. - Ведуться роботи щодо реалізації спільного із швейцарськими колегами меморандуму модернізації міської системи теплозабезпечення, зокрема по вулиці Тарногродського та інших мікрорайонах міста.
Про готовність і далі сприяти партнерським напрацюванням Вінниці та Швейцарії заявив і Надзвичайний і Повноважний посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер. Саме він вручив почесну відзнаку Сергію Моргунову.
- Вінниця реалізовує багато спільних із Швейцарією проектів, - заявив Посол. - І така тісна співпраця обнадіює та приваблює до співпраці й інших потенційних партнерів. Вона показує, що є успішною та результативною.
 

Довідка "Міста"
Європейська енергетична відзнака - це міжнародний інструмент підтримки міст, націлених на стійку енергетичну політику та міський розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів та збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі міста. Вона започаткована Швейцарською Конфедерацією у 1988 році та швидко зарекомендувала себе як високоякісною системою управління у сфері енергетичної політики муніципалітетів. На сьогодні більше 1200 міст 12 країн світу беруть участь у проекті, більше 600 з яких вже отримали цю відзнаку.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...