Хлопця на власному подвір’ї укусила гадюка

Хлопця на власному подвір’ї укусила гадюка

   17-річного Владислава Красія за ногу вкусила гадюка. Юнака одразу доправили до реанімації. Лікарі кажуть: урятувати його змогли, бо він сам собі надав першу медичну допомогу.

На захаращеному подвір’ї старої хати Владислав прибирав сміття. Коли хлопець граблями розгорнув купу гілля – його за ногу вкусила змія.

- Узяв так граблі. Тут громадив. Виходить, тут куча була. Я став назад, оступився випадково і воно вкусило, - розповідає Владислав, житель села Вапнярка Томашпільського району.

Хлопець розповідає, що відчув страшенний біль. У нього запаморочилася голова, а ногу почало судомити. Але він не розгубився. Одразу наклав собі джгут.

- Почала затерпати нога. Перестав її відчувати і зразу почав здушувати  кров. Зразу пережав ногу, щоб отрута нікуди не пішла, - пригадує хлопець.

Владислава одразу привезли до лікарні. Він добу під капельницями пролежав у реанімації. Вже потім медики заспокоїли батьків - життю їх сина нічого не загрожує.

- Сказали, що це не небезпечно для життя, укуси таких гадюк, як у нас тут в Україні, але щоб не було ніякого зараження і алергії, то надали йому допомогу, - розповіла Надія Красій, мама Владислава.

Лікарі навіть бояться прогнозувати, щоб могло трапитись, якби Владислав сам собі не надав першу медичну допомогу. І кажуть, якщо вас вкусила змія – негайно потрібно звертатись до медиків. 

Вадим Грабенко, черговий педіатр Вінницької дитячої обласної лікарні, радить, що в разі першої допомоги при укусі змії слід максимально відсмоктати отруту і, звісно, спльовувати її. Лікар каже, що людині, яка це робить, шкоди не буде.

- Роблять протиотруту. Вона замовляється. Вона є в санстанціях, це відпрацьовано вже на місцях, - каже він.

Тим часом повідомлення про  укуси змій надходять все частіше.

 


Олексій КерманКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...