Свідок розповів, про що говорили підслідні і що гроші для хабара були міченими

Свідок розповів, про що говорили підслідні і що гроші для хабара були міченими

   На сьогодні, 6 травня, у Він­ницькому міському суді призначено чергове засідання у справі з обвинувачення у хабарництві командира барської військової частини Олега Предиткевича, районного військового комісара Барсько-Мурованокуриловецького комісаріату Олександра Дерев\'янчука і Дмитра Мошкала, який у справі проходить як посередник. Нагадаємо: їх звинувачують в одержанні неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, за попередньою змовою групи осіб. За версією слідства, хабарі за можливість стати контрактником і потрапити на службу у військову частину, командиром якої є Олег Предиткевич, занесли шестеро чоловік. У справі фігурують суми 600 доларів, а також одна сума 1000 євро.

На судове засідання сторона обвинувачення має забезпечити, щоб заявлені ними свідки, все ж з\'явились до суду. Раніше суддя Євген Бернада, який слухає цю справу, уже виніс ухвалу про примусовий привід заявлених обвинуваченням свідків, а також про накладення на них грошового стягнення - через те, що ті неодноразово не з\'являлись в судове засідання. На цьому наполягали адвокати обвинувачених. І хоч виконати ухвалу про примусовий привід одразу не вдалося, бо суду не були надані повні ідентифікаційні дані свідків обвинувачення і цього разу представники військової прокуратури обіцяли надати таку інформацію, "попередження" все ж, мабуть, спрацювало. На попереднє судове засідання, яке відбулося 22 квітня, прийшов один з таких свідків - старший оперуповноважений УДСБЕЗ у Вінницькій області. Та й саме обвинувачення до того судового засідання укріпилося - замість одного прокурора, тепер за столиком сиділи три представники військової прокуратури, в тому числі і заступник військового прокурора Вінницького гарнізону Роман Мрочко.

Оперуповноважений повідомив суду, що ним у кримінальному провадженні, яке наразі слухається у суді, проводились негласні слідчо-розшукові дії. Простіше кажучи, телефони підозрюваних прослуховувались протягом двох місяців. Крім того, за словами оперативника, 600 доларів, які передавались як хабар, були мічені. 400 доларів були імітаційні, їх виготовили спеціально на замовлення для справи, а 200 - були справжніми, їх надав заявник.

- З якою метою помічались ці кошти? - запитував прокурор.

- З метою передачі їх, якщо не помиляюсь, Дмитру (Мошкалу, за версією слідства він посередник. - Авт.). Тому що заявника до Дмитра відправив громадянин Дерев\'янчук (районний військовий комісар. - Авт.) з метою вирішення питання, щоб проходити далі службу за контрактом у військовій частині.

- На момент проведення негласних слідчих дій чи спілкувались між собою хтось з обвинувачених з приводу фактів, намірів передачі коштів, вимагання з чиєїсь сторони? - зокрема, запитував прокурор.

- Спілкувались. Громадянин Дерев\'янчук майже кожен день спілкувався з Предиткевичем (командир військової частини. - Авт.), - відповідав свідок. - Між собою називали різні прізвища. Плюс-мінус… Більше того… не знаю, яка там людина прийшла до військкомату, і Дерев\'янчука не було на місці, Предиткевич йому телефонував: іди у військкомат, там тебе гроші чекають. Мошкало (за версією слідства посередник. - Авт.) більше спілкувався з Предиткевичем. Тобто коли людина приносила грошові кошти, Мошкало зіздзвонювався з Предиткевичем і казав, що все у мене… декілька разів обговорювали суму і навіть суть розмови, яку мав Мошкало розказати людині, яка приходила, щоб вирішити питання.

- Чи пам\'ятаєте ви суми?

- В основному було 600 доларів.

- За що?

- Щоб працевлаштуватися у військову частину за контрактом.

Адвокати підсудних спробували підловити свідка чи то на неточностях, чи то на словах.

- Ви сказали, що під час розмов Дерев\'янчука і Предиткевича вказувались суми і казались слово "гроші". Ви це стверджуєте? - запитувала адвокат Заболотна.

- Між Предиткевичем і Мошкалом вказувались суми, - уточнив оперуповноважений.

- Тобто ви ввели в оману суд? Відповідаючи на запитання обвинувачення, ви чітко вказали - у своїх розмовах вони, Дерев\'янчук і Предиткевич, вказували на суми і казали слово "гроші". Так між ким і ким? І хто казав слово "гроші"?

- Про конкретну суму була розмова між Мошкало і Предиткевичем.

- Вказувалась сума?

- Да. 600.

- А в розмовах між Дерев\'янчуком і Предиткевичем, про що ви казали…

- "Бабло". "Иди тебе там бабло ждет".

- Ага. Тобто ви вважаєте, що "бабло", це є "гроші"?

- Ну да. А ви так не вважаєте?

Також адвокати розпитували свідка, яким чином взагалі відбувається видача таких грошей, які потім проходять у справах про хабарництво, де вони шукали понятих і чи перевіряли їх особи, яким чином відбувається прослуховування, хто і як визначає, які розмови "знімати" і які "не знімати".

Заявника, який, за версією слідства, передавав посереднику цих 600 мічених доларів за те, щоб влаштуватись на службу у військову частину, викликають на наступне судове засідання - як свідка. Також як свідка 6 травня у суд викликають ще одного заявника, який теж звернувся у військову прокуратуру з тим, що у нього вимагають гроші за те, щоб піти на службу.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

652

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

570

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

465

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

452

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

439

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...