У Мурафі - бої за кар'єр

У Мурафі - бої за кар'єр

   Конфлікт виник навколо права управляти Мурафським кар\'єром. По один бік - новий директор і найнята ним охоронна фірма "Донбас-Безпека". По другий - Вінницька організація УНА-УНСО, які хоч відкрито не підтримують попереднього керівника підприємства, але вже точно виступили проти нового. Минулого тижня УНСОвці навіть поїхали у Мурафу, аби перевірити, як справи на кар\'єрі, бо отримали інформацію, що там нібито розкрадають майно.

- Новий директор завіз на підприємство нібито охоронну фірму. Вони приїхали на транспорті, який камуфльований і мав розпізнавальні знаки спецбатальйону "Донбас", номери військові. Вони фактично блокували роботу кар\'єру, - розповів керівник Політичної референтури Вінницької крайової команди УНСО Володимир Іващенко. - Кар\'єр стоїть, має 2 мільйони боргів, а тут уклали договір на охорону на 3 млн. грн. До нас надійшла інформація, що звідти вивозили техніку, тому наші хлопці виїжджали туди, аби подивитися, що робиться. Ми викликали міліцію, аби вона фіксувала факти порушення.

За словами Володимира Іваненка, з новою охороною кар\'єру у них ледь не дійшло до силового протистояння, але запобіг цьому місцевий дільничний.

У приватній охоронній фірмі "Донбас-Безпека" кажуть, що ніякого силового протистояння не було. Керівництво запевняє, що вони мають відповідну ліцензію УМВС на здійснення діяльності, а громадський порядок на території кар\'єру забезпечують відповідно до договору.

- Ніякої стрілянини чи погроз не було, а була законна вимога залишити територію кар\'єру, яку самовільно та протизаконно зайняли представники Вінницької організації УНА-УНСО із зброєю в руках, - каже виконавчий директор ПП "Донбас-Безпека" Ігор Миколайович (прізвище не назвав, пояснив: щоб не спекулювали. - Авт.). - Проте вони відмовилися, мотивуючи це тим, що тепер саме вони контролюватимуть роботу кар\'єру. На третю добу їхнього перебування охоронці "Донбас-Безпека" зайшли на територію ДП "Мурафський кар\'єр", зайнятого представниками Вінницької організації УНА-УНСО, виявили у цих представників вогнепальні суміші та інше знаряддя фізичного опору, та зробили останню вимогу щодо залишення території підприємства. В результаті представники УНА-УНСО на чолі із Сергійком Чумаком залишили територію підприємства.

"Утримувати оборону" УНСОвцям і справді було б важко. Адже, як з\'ясувалось, охоронці у "Донбас-Безпеці" - з бойовим досвідом.

- У нас працюють люди, які повернулися зі Сходу, мають поранення, перебувають на реабілітації чи демобілізовані, які воювали добровольцями в окремому батальйоні спеціального призначення "Донбас" проти російсько-терористичних окупантів. Свій обов\'язок вони перед Батьківщиною виконали. Вони діють у рамках українського законодавства, наразі все спокійно. Підприємство підпорядковано державі в особі Міністерства агрополітики і працює на Народ України, - каже виконавчий директор охоронного підприємства.

В.о.директора "Мурафського кар\'єру" В\'ячеслав Левицький пояснює, що уклали договір не з державною ДСО, а з "Донбас-Безпека" тому, що їх послуги дешевші. А от щодо звинувачень у розкраданні, каже, що вони навпаки завадили розпиляти на металобрухт це державне підприємство. .

- На сьогодні на кар\'єрі працює 25 місцевих жителів. Ми допомагаємо селу, робітникам підвищили заробітну плату, відремонтували техніку, - говорить В\'ячеслав Левицький.

У самому ж селі такі бої навколо кар\'єру, здається, особливих занепокоєнь не викликають. У сільській раді кажуть - з 2010 року на кар\'єрі уже четвертий рік міняється керівництво. А тим часом по подіях навколо "Муравського кар\'єру" міліція розпочала два кримінальні провадження.

 

Коментар

Сектор зв\'язків з громадськістю УМВС у Вінницькій області:

- Під час перевірки підприємства "Мурафський кар\'єр" працівниками управління державної служби боротьби з економічними злочинами був виявлений факт незаконного видобутку та розтрати корисних копалин службовими особами підприємства. За цим фактом 6.02.2015 р. слідчим управлінням обласної міліції розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

21.02.2015 року директор цього підприємства звернувся до Шаргородського райвідділу міліції з заявою про викрадення продукції та пошкодження обладнання для її обробки. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.185 КК України (крадіжка).

Під час досудового слідства від представників "Мурафського кар\'єру" надійшли звернення щодо незаконних дій товариства "Фінансово-Промислової групи "Поділля". У свою чергу це товариство та Вінницька крайова команда УНСО написали аналогічні звернення щодо незаконних дій керівництва "Мурафського кар\'єру". Факти, викладені у зверненнях, зараз перевіряються слідчими органами. Призначено перевірки дотримання законності використання надр та позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності підприємства. Досудове розслідування триває.

 

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

76

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

71

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

69

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...