Весняний призов у розпалі

   Весняний призов на строкову військову службу в Україні розпочався із квітня і триватиме до кінця травня. Загалом має бути призвано понад 21 тисячі у віці від 20 до 27 років, які пройдуть медичну комісію.  

- Одразу зазначу, що ми нині одночасно проводимо і мобілізацію, і призов на строкову службу, - каже військовий комі­сар Вінницького облвійськкомату полковник Геннадій Долгашов. - Якщо зупинитись детальніше на мобілізації, то по 21 квітня ми проводили оповіщення та медогляди. А із 22 квітня по 2 травня мобілізованих вже направлятимуть у навчальні центри, курси підготовки та перепідготовки офіцерів запасу та на військові полігони. Підготовка триватиме до 4 червня, а потім їх чекає бойове злагодження.

Як запевняють у вінницькому військкоматі, призваних на строкову службу не будуть відправляти на Донбас, а призов оголосили для створення резерву.

- Маємо призвати по області 1300 чоловік, - каже Геннадій Долгашов. - Вісімсот - для Збройних Сил України, 446 - для Нацгвардії, решта - для Держслужби спецтранспорту. При цьому чверть призовників вже відправили до місць проходження служби.

За придатністю призовників до проходження служби Вінниччина утримує одне із найкращих у Україні місць, гордяться у військкоматі.

- Поступаємось лише Дніпропетровській області, - сказав Геннадій Долгашов. - Шістдесят відсотків тих, хто приходить у військкомат - юнаки, які придатні для проходження військової служби.

Водночас, не можна приховувати й той факт, що за повісткою приходять у військкомат не всі.

- По факту ухилення від призову та мобілізації ми подаємо повідомлення до правоохоронних органів, - говорить помічник комісара із правової роботи, капітан юстиції Анге­ліна Кушнір. - Нині по усіх таких випадках тривають перевірки обласною та районними прокуратурами, винні будуть притягнуті до відповідальності.

Водночас вона наголосила, що вироки у таких справах поки умовні.

- Винним замінюють відбуття покарання на умовне позбавлення волі терміном на один-два роки, - каже Ангеліна Кушнір.

 

Довідка "Міста"

Весняний призов 2015 року охопить українців від 20 до 27 років. Строкова служба розрахована на 18 місяців, при цьому призовники із дипломом магістра будуть перебувати у військах лише рік. Уникнути призову на строкову службу зможуть ті, хто не пройшов медкомісію або має право на відстрочку. На неї може розраховувати той, хто один утримує непрацездатних родичів, у кого вагітна дружина, діти-інваліди або щонайменше дві дитини. Також відстрочкою можуть скористатися студенти, а ще педагоги і медики, які працюють у селах.

Ухилення від появи у військкоматі за повісткою карається штрафом від 85 до 119 грн., а за знищення приписного свідоцтва - 17-51 грн.

Але у випадку злісних порушень винним загрожує вже реальний тюремний термін. Так, ухилення від призову на строкову військову службу карається ув\'язненням терміном до трьох років.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

158

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

150

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

148

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

145

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

142

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...