Уже відомо, які три виші Вінниці можуть закрити

  До завершення навчального року в Україні можуть повністю закрити 60 вищих навчальних закладів та їхніх філій у областях. Зокрема, три у Вінниці - відокремлений підрозділ "Вінницький факультет менеджменту і бізнесу Київського університету культури", Вінницький коледж Київського універс итету культури, Вінницький інститут конструювання одягу і підприємництва.

Наприкінці березня під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Квіта відбулося засідання Акредитаційної комісії України, де розглянули акредитацію 242 спе­ціальностей у вищих навчальних закладах, 99 справ щодо ліцензування, ухвалені рішення стосовно атестації та ліцензування у професійно-технічних навчальних закладах щодо змін ліцензованих обсягів, продовження термінів дії ліцензій та сертифікатів.

Експерти вивчили акредитаційні матеріали, що зберігаються у архіві, та іншу публічну інформацію відносно 53-х вишів та відокремлених структурних підрозділів вишів різних форм власності та підпорядкування. Виявлено очевидну невід­повідність їхньої освітньої діяльності ліцензійним умовам, а також подання недостовірної інформації (в окремих випадках) під час проведення ліцензування.

За результатами обговорення комісія звернулася до Міносвіти із пропозицією взяти під контроль процес припинення діяльності таких вишів (за рішеннями засновників чи за об\'єктивними обставинами) через неможливість надавати якісні навчальні послуги й доручити Державній інспекції навчальних закладів України у місячний строк провести відповідну комплексну перевірку. За її результатами і буде розглянуто питання щодо припинення діяльності цих вишів після завершення 2014/15 навчального року.

У департаменті освіти і науки Вінницької облдержадміністрації говорять, що про закриття вишів у Вінниці поки не йдеться.

- Їх перевірятимуть щодо виконання ліцензійних умов та якості освітніх послуг, - каже директор департаменту Ігор Івасюк. - До складу перевіряючої комісії увійдуть і представники нашого департаменту. Перевірка - це ще не закриття. Хоча, як на мою думку, вузів у Вінницькій області нині й справді забагато - аж 45. А от знання, які там отримують студенти, радують не завжди. Тому було б непогано перевірити не тільки ті вузи, які нині потрапили під пильне око Акредитаційної комісії України, а й деякі інші вінницькі вузи.

У департаменті освіти вважають, що рухатись маємо не у напрямку збільшення кількості вишів, а у напрямку підвищення якості викладання.

- Бо у нас вже стало звичним явищем, коли роботодавці жа­ліються на якість тих знань, які отримують випускники. А так бути не повинно, - каже Ігор Івасюк.

З іншого боку, чиновник запевнив, що навіть якщо справа й дійде до закриття того чи іншого вузу, студенти від того не постраждають.

- Ми вже маємо певний досвід у таких справах, - каже Ігор Івасюк. - За останні кілька років у області вже закрилось п\'ять філій вищих навчальних закладів. Студенти ж продовжили навчання за тією ж спеціальністю. Якщо ж такої спеціальності на Вінниччині не знайшлося, надана можливість навчатися у іншій області, або перевестись на споріднену спеціальність.

 

Загалом Акредитаційна комісія доручила провести перевірку  45-ти вищих навчальних закладів України:

"Київський університет культури" і його відокремлені підрозділи у Запоріжжі, Вінниці, Дніпропетровську, Львові, Миколаєві, Ужгороді.

Українська академія перукарської майстерності та декоративної косметики Київського університету культури

Коледж Української академії перукарської майстерності та декоративної косметики Київського університету культури

Вінницький коледж Київського університету культури

Дніпропетровський коледж Київського університету культури

Запорізький коледж Київського університету культури

Львівський коледж Київського університету культури

Коледж Миколаївської академії перукарського мистецтва Київського університету культури

Миколаївський коледж Київського університету культури

Ужгородський коледж Київського університету культури

Миколаївська філія "Європейського університету"

Житомирська філія Університету сучасних знань

Житомирський економіко-гуманітарний інститут "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"

Рівненська філія "Європейського університету"

"Вінницький інститут конструювання одягу і підприємництва"

Ірпінська фінансово-юридична академія у формі товариства із обмеженою відповідальністю

"Соціально-педагогічний інститут Педагогічна академія"

Білоцерківська філія Університету сучасних знань

Чернігівська філія "Європейського університету"

Криворізька філія "Європейського університету"

Відокремлений структурний підрозділ у Мелітополі "Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій"

Київський інститут перекладачів

"Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум"

Уманська філія "Європейського університету"

"Інститут екранних мистецтв"

"Приватне акціонерне товариство "Львівський інститут менеджменту"

Філія "Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля"

"Харківський інститут екології і соціального захисту"

Чернігівська філія "Рівненського інституту слов\'янознавства Київського славістичного університету"

Пирятинська філія "Європейського університету"

Інститут шоу-бізнесу "Європейського університету"

Криворізький інститут Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління.

Житомирська філія "Європейського університету"

Полтавська філія "Європейського університету"

Кам\'янець-Подільська філія "Європейського університету"

Полтавський інститут економіки та менеджменту "Світоч"

Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

425

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...