ЗНО-2015 частково замінить ДПА

ЗНО-2015 частково замінить ДПА

  Вступна кампанія 2015 року має суттєві зміни у порівнянні із попередніми. Чиновники кажуть, що вона стане для абітурієнтів більш зрозумілою, доступною і структурованою, але і більш складною. Керівник департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначає, що цьогоріч у ході зовнішнього незалежного оцінювання будуть введені дворівневі тести - із української мови і літератури, математики. Дворівневість пояснюється тим, що переважна більшість престижних вишів вимагає від майбутніх студентів поглиблених знань. Серед вінницьких університетів жоден не поставив обов\'язковою умовою проходження тестів підвищеної складності.

- Дворівневі тести складатимуться із двох частин: базового та поглибленого рівнів. Адже та людина, яка хоче бути фізиком-теоретиком чи інженером, повинна мати кращі знання із математики, ніж та, хто не буде застосовувати у подальшому свої знання із цього предмету, - пояснює Ігор Івасюк.

Разом із підвищеними вимогами до цьогорічної вступної кампанії випускники шкіл отримають перевагу - тести із української мови і літератури слугуватимуть їм замість ДПА. Результати ЗНО із цієї дисципліни зарахують замість державної підсумкової атестації.

Окрім цих предметів, цьогоріч школярі зможуть здати ЗНО із історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської і російської мов. Результати самого тестування будуть визначатися критеріями "здав" і "не здав". Абітурієнти, які у ході першого етапу тестування наберуть менше ста балів, далі участь у конкурсному відборі брати не будуть. Сама ж шкала оцінювання рівня знань випускників шкіл буде коливатися від 100 до 200 балів.

- Для участі у ЗНО у Він­ницькій області зареєструвалось 11793 осіб, із них 8651 - випускник 11 класів, для яких 24 квітня відбудеться ще й ДПА у формі ЗНО, 3142 - випускники минулих років.

Розпочнеться ЗНО о 9 годині ранку 24 квітня. За словами Ігоря Івасюка, воно пройде у навчальних закладах 21 району області. Навчальний процес у цих установах переривати не буде - уроки перенесуть у другу зміну.

Для учнів 11 класів, які проживають у сільській місцевості і далеко від місць проведення тестування, обіцяють організувати транспорт.

Перевірка на наявність мо­більних телефонів і "шпаргалок" цьогоріч буде ретельнішою, тож на кожному пункті проведення ЗНО впродовж дня працюватимуть громадські активісти і міліція. Бланки із відповідями абітурієнтів теж ретельно охоронятимуть до моменту оголошення результатів.

Окремо пройде тестування для абітурієнтів із особливими потребами - це стосується дітей із вадами слуху, зору і школярів на інвалідних візках, зазначає Ігор Івасюк. Біля них постійно перебуватимуть медики.

Пройде цьогорічна вступна кампанія у два етапи - із 24 квітня по 26 червня (основний) і із 9 червня по 9 липня (додатковий).

 


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...