Міністр соцполітики вважає, що нова система субсидій буде непоганим тестом для місцевої влади

Міністр соцполітики вважає, що нова система субсидій буде непоганим тестом для місцевої влади

  Уже до початку травня Кабмін має подати у парламент законопроект, який дасть старт реформі пенсійного забезпечення. Про це сказав міністр соціальної політики Павло Розенко на загальноукраїнській нараді Пенсійного фонду, яка пройшла у Вінниці минулої п\'ятниці, 17 квітня. За словами Павла Розенка, солідарна система, яка нині функціонує в Україні, залишиться, але тільки як частина нових правил. А от накопичувальна система пенсій і пенсійне страхування, як обіцяє міністр соцполітики, із віртуальної ідеї перетворяться на реальність.

Обговорювали чиновники у Вінниці не тільки майбутнє пенсійної системи. Новому міністру соцполітики Павлу Розенку і голові правління Пенсійного фонду Олексію Зарудному показали на прикладі Прозорого офісу у мерії, як працює у Вінниці система надання адміністративних послуг. Наразі у Прозорих офісах міста уже пояснюють вінничанам нові правила із оформлення субсидій, що діятимуть із 1 травня. До слова, Павло Розенко, говорячи про нові правила оформлення субсидій і рішення Уряду із цього приводу, кілька разів уживав слово "безпрецедентно". Можливо, і не таке вже "безпрецедентне", але все ж доволі сильне враження справив на міністра наш Прозорий офіс. "Якби я як міністр соціальної політики був переконаний, що в усіх областях України діє така система надання адміністративних послуг, яка вибудована у Вінниці, я б за успіх соціальних реформ взагалі б не переживав", - сказав він потім журналістам.

 

-Ви казали, що приблизно за два тижні новий закон про пенсійне забезпечення піде до парламенту. З огляду на те, що це питання завжди було предметом політичних спекуляцій, якими бачите його перспективи у парламенті?

 

-Усі політичні сили чудово розуміють, що пенсіонери - це та категорія людей, які є активні на виборах. Власне, це і стримувало процес змін пенсійної системи протягом останніх 20 років. Але я хочу сказати: те, що ми сьогодні пропонуємо Верховній Раді - чітко виписано у коаліційній угоді і у програмі дій Уряду. Нагадаю, що під коаліційною угодою поставили свої підписи близько 300 народних депутатів. Так, ми розуміємо, що пенсійні закони будуть проходити важко, особливо це стосується того, що восени ми будемо мати місцеві вибори. Але саме тому до розробки цього законопроекту долучені усі фракції коаліції, активно залучалися експерти. Ми також будемо проводити роз\'яснювальну роботу і говорити, що цей законопроект - справді наша інвестиція у майбутнє. Так, він мало буде стосуватися нинішніх категорій пенсіонерів, а буде показувати майбутнє пенсійної системи, економіки і майбутнє кожного із нас, уже покоління більш молодих людей. Тому, відсунувши елемент спекуляцій на долі нинішніх пенсіонерів, я сподіваюсь, що коаліція почує аргументи Уряду, підтримає законопроект.

 

-Як буде реалізовуватись норма у субсидіях про подвійний штраф, якщо людина подасть неправдиві дані. А якщо якась цифра внесена помилково тим же комп\'ютерщиком?

 

- Ми повинні вчитися тому, що коли претендуємо на державну соціальну допомогу, то маємо дати державі об\'єктивні відомості про свої статки. Те, що люди звертаються до податкової служби за довідками про доходи - це добре. Це якраз варіант, що люди будуть чітко знати свої доходи за минулий рік. Так само, як люди беруть довідки із підприємств. Ми цього не вимагаємо. Але якщо людина бере цю довідку для себе - це шлях, щоб згадати усі свої доходи за попередній рік. Щодо деталей чи помилок. Безумовно, за технічні помилки, за помилки у 10-30 гривень ніхто нікого штрафувати не буде і не вимагатиме повернення субсидій у подвійному розмірі. Ми просто перерахуємо субсидії відповідно до реального стану доходів людини. Реально будемо карати людей лише тоді, коли будуть справді непоказані якісь серйозні доходи, коли людина приховала серйозну суму. Але, вибачте, це нормальна світова норма, яка полягає у тому, що ми довіряємо людям, але розраховуємо на чесність і порядність із їх боку.

 

-А як соцслужби можуть перевірити ці доходи, адже немає чіткого механізму?

 

-У нас є дві можливості. І такий наказ уже фактично опрацьований із Державною фіскальною службою. Буде такий самий наказ із Пенсійним фондом. Обмін інформацією буде відбуватися між управліннями соцзахисту, фіскальною службою і Пенсійним фондом України.

 

-Але люди уже подають інформацію, і служби не можуть звіритись.

 

-Люди сьогодні отримали бланки - це вже плюс. Друге, до цього бланка заяви-декларації додані інструкції по їх заповненню. Третє, не будемо принижувати можливості наших людей розібратися в інформації. Якщо сьогодні 1 млн. 200 тис. родин могли заповнити декларацію на 5-ти сторінках і заяву на 3-ох сторінках, то заяву на одній сторіночці і декларацію на одній сторіночці проблеми заповнити не буде. Крім того, є телефони гарячої лінії, є органи влади, які нададуть усі роз\'яснення. Сама система починає працювати із 1 травня.

Я відразу хочу сказати, що не ідеалізую ситуацію. Повірте, по Україні ситуація абсолютна різна. І це буде тестом для місцевої влади. Можливо, перед місцевими виборами це буде дуже гарним тестом, щоб мешканці міст, сіл і селищ побачили, кого вони обирають, і чи здатна місцеве влада, яку вони обирають, ефективно і якісно організувати процес надання цих субсидій.

 

-Уряд говорить про відміну низки пільг. А чому не кажуть про індексацію зарплат і пенсій?

 

- Уряд не ставить перед собою завдання щось скасувати, у когось щось забрати. Мова про уні­фікацію і наведення елементарного порядку у системі пільг, перехід до адресного надання пільг. Як міністр соціальної політики хочу, щоб зарплати були більше у 2,5 раза. Але у нас немає під це ресурсу, адже економіка продовжує падіння. Завдання Уряду у цей важкий момент - провести необхідні економічні і соціальні реформи, щоб запустити економіку через покращення інвестиційного клімату, бізнесклімату, спрощення господарської діяльності. У бюджеті закладено, що із 1 грудня 2015 року будуть підвищуватися соціальні стандарти щонайменше на 13%. Якщо у нас раптом з\'явиться додатковий ресурс, який ми можемо використати на індексацію зарплат і пенсій, ми це зробимо негайно. Але треба розуміти, що війна не закінчилась і ми 90 млрд. грн. вкадаємо у обороноздатність. Перед нами постав ще один виклик - тимчасово переміщені особи. За півтора року ми на цю програму виділили понад 4 млрд. грн. у пенсійному виразі, це можна підвищити пенсію на 50-70 гривень кожному пенсіонеру. Тож ситуація не проста, але Уряд не сидить, склавши руки.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

162

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

160

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

151

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

148

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

147

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...