Пенсія: в умовах війни, але за законами мирного часу

Пенсія: в умовах війни, але за законами мирного часу

Колишньому жителю Євпаторії, а нині жителю Хмільника Борису Бронфману ще у березні перестали виплачувати пенсію. Припинили виплату пенсії і його тещі, яку він разом з дружиною вмовили виїхати з окупованого Росією Криму.

Ця сім\'я переїхала на Вінниччину торік. Борис Йосипович продав свою квартиру у Євпаторії, купив житло у Хмільнику. Відтак офіційно він - житель Вінницької області, громадянин України. Прийшов у відділення Пенсійного фонду у Хмільнику, і як годиться, без усяких проблем, з липня 2014 почав отримувати пенсію - відповідно до електронної вигрузки пенсійної справи. Отримувала виплати і теща-пенсіонерка. За жодними іншими виплатами вони не звертались, каже Борис Йосипович.

У березні на ім\'я пенсіонера з управління Пенсійного фонду у м.Хмільнику прийшов лист, де сказано, що з 01.01.2015 року виплату пенсій проводитимуть тільки за наявності паперової пенсійної справи. "Тому тимчасово з 01.03.2015 року виплату пенсій призупинено, яку негайно буде поновлено щойно отримаємо паперову пенсійну справу та атестат про останній місяць виплати пенсії за попереднім місцем отримання пенсій". У Пенсійному фонді пояснили, що вони роблять запити у Євпаторію, доводиться це робити аж через Москву, аби отримати паперову пенсійну справу. Але поки справи немає - немає і пенсій.

Але з перепискою вочевидь не склалось (чому б це? - Авт.), бо і до сьогодні пенсійна справа Бориса Бронфмана до Хмільника так і не надійшла. Вочевидь не надійшли документи і його тещі, вона також не отримує пенсію.

- Боюсь спитати, як живете ці два місяці, - запитую у пенсіонера.

- Жили з різниці, яка залишилась від продажу квартири у Євпаторії. Більше того, допомагали також і біженцям, і військовим в АТО,- каже Борис Йосипович. - Але ті гроші уже закінчились. А тут і пенсію перестали виплачувати. Дружина ж роботу собі ще не знайшла.

У прес-службі ГУ Пенсійного фонду в області, пояснюючи ситуацію, посилаються на постанову Кабміну №637 від 05.11.2014. Коли робимо уточнення, що вона стосується внутрішньо переміщених осіб (а наш пенсіонер є офіційно жителем Хмільника), кажуть про лист Пенсійного фонду, який і вказує на необхідність цієї паперової пенсійної справи, без якої - ніяк. Більше того, як розповіли "Місту", виявляється, Борису Йосиповичу ще й переплатили, бо пенсійні виплати йому мали припинити ще з 1 січня 2015 року. А за те, що отримував пенсію до березня наганяй отримала одна з керівників облуправління Пенсійного фонду. На запитання, який же вихід із ситуації, відповідь одна - чекати.

Утім, минулої п\'ятниці Борис Бронфман пенсію таки отримав. Якраз цього дня у Вінниці міністр соцполітики Павло Розенко і голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний проводили загальноукраїнську пенсійну нараду.

- Подзвонили з Пенсійного фонду. Дали мені аркуш паперу, де було вказано, що це пенсійний фонд, вказано моє прізвище і сума. Сказали: ідіть на пошту, вам дадуть пенсію, - розповідає пенсіонер. - Виплатили за один місяць.

Однак, такий виняток і разова виплата аж ніяк не вирішує ситуацію загалом і не ліквідує корінь проблеми. Адже за інформацією прес-служби обласного управління Пенсійного фонду, на Вінниччині на сьогодні не виплачують пенсії п\'ятьом кримським пенсіонерам (загалом кримських пенсіонерів на Вінниччині - близько 400), троє з них живуть у Хмільнику. Причина - все та ж, відсутність паперової пенсійної справи. Більше того, такі самі кримські пенсіонери, яким перестали виплачувати пенсії, є в інших областях України. Загалом же з Криму в Україну переїхали близько 4 тисяч літніх людей.

Минулої п\'ятниці після наради "Місто" звернулось до голови правління Пенсійного фонду. Олексій Зарудний запевнив, що без пенсії хмільницький пенсіонер не залишиться і пообіцяв втрутитися у ситуацію.

- Помилка це чи хтось конкретно недопрацював, мені зараз важко сказати, ми розберемося, - сказав Олексій Зарудний. - У принципі у нас є електронний журнал реєстрації усіх пенсійних справ, ми дивимось, і ми таким чином вирішуємо і по кримських пенсіонерах, і по переселенцях зі Сходу. Я конкретно розберусь.

Олексій Борисович дав телефон, сказав подзвонити у понеділок з обіду. Однак додзвонитися до нього так і не вдалося. А "пароль" на отримання пенсії залишається той самий - "наявність паперової пенсійної справи". Хоча дивно, що українські чиновники так покладаються на розуміння чиновників Росії, від яких залежить, як швидко пересилати і чи пересилати взагалі ту чи іншу пенсійну справу. Наче і не має окупованого Криму, війни і найманців на Сході, немає тисяч переселенців, який кожен по-своєму намагається вижити у нових реаліях.

Парадокс ситуації у тому, що пенсіонеру Борису Бронфману, навіть якщо він поїде в Євпаторію, пенсійну справу на руки не дадуть. А ще, навіть якби він жодного дня не працював, то як громадянин України однаково отримував би від держави соціальну допомогу, яка є не меншою за мінімальну пенсію.

Р.S. У вівторок Борис Бронфман розповів, що йому у хмільницькому пенсійному фонді повідомили, що поновляють виплату пенсії. "Одній жінці уже переслали справу з Криму, значить, і вам перешлють. Тож ми вам повіримо і поновлюємо пенсію" - переповідає слова чиновниці пенсіонер.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

165

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

162

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

151

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

148

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

147

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...