Хорт каже, що його ввели в оману

   У Вінницькому міському суді 9 квітня, на другому поверсі, скупчились вінничани, які прийшли підтримати підозрюваного в організаціях масових заворушень активіста Юрія Павленка (Хорта). До зали засідань вони почали підтягуватись одразу після обідньої перерви. А о 14.00, коли мало починатись засідання, під дверима вже стояло з півсотні бабусь і дідусів. Хтось із плакатами "Юрі волю!", а один із літніх чоловіків навіть із довжелезним національним прапором, верхівка якого ледь не торкалася стелі. Поводилися галасливо, вигукували: "Люстрацію суду!", "Хорт не винен!"

Кілька разів конвой змушений був просити людей звільнити коридор, бо до зали засідань заводили свідків, а потім і самого підсудного. Втім, саме судове засідання все не починалося.

Адвокат підозрюваного Валерій Палій, випромінюючи впевненість, запевнив усіх, хто стояв у коридорі, що все буде добре, і зник за дверима. Зрештою до зали зайшла й суддя. Однак пробула недовго. Як з\'ясувалось пізніше, засідання перенесли. Невдоволена таким затягуванням процесу група підтримки поволі почала розходитись...

А вже наступного дня, 10 квітня, стало відомо, що Юрій Павленко оголосив про те, що його підписи під усіма процесуальними документами "не відповідають факту ознайомлення з ними".

"З матеріалами справи я не ознайомлений. Підпис я поставив, не розуміючи його значення, не маючи можливості проконсультуватись із адвокатом в той момент", - читаємо у заяві Юрія Хорта на ім\'я судді.

Про те саме нині говорить і ще один захисник активіста Олексій Бонюк.

- Слідчі, користуючись тим, що Павленко, не розуміючи досудового процесу, ввели його в оману та отримали підпис про нібито ознайомлення ним із матеріалами справи. Насправді, Хорт не знав, що підписує. Так само слідство надало Хорту зручного для них захисника Стрільченка, який чи то продемонстрував свою некомпетентність, чи то спеціально підіграв слідству. І все це було зроблено виключно із метою направити справу до суду та засадити Павленка за грати, - говорить адвокат.

За його словами, є всі підстави стверджувати, що матеріали справи сфабриковано, на що вказують ряд фактів, які буде доводити захист.

- У слідства нема доказів, які вказують, що Юрій Павленко був учасником масових заворушень у Вінниці. Є лише відео його присутності на мітингу під облдержадміністрацією, однак жодних доказів того, у чому його звинувачують, - наголосив Олексій Бонюк.

Чи вдасться стороні захисту довести суду цю нову думку, вінничани дізнаються 15 квітня. Саме на цю дату призначено чергове засідання Вінницького міського суду.

Нагадаємо: 8 грудня слідчим управлінням міліції за наслідками грудневих подій біля обласної ради було відкрито кримінальні провадження за ч.4 ст.296 (хуліганство), ч.2 ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і ст.341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України. Фігурантами справи стали Юрій Павленко і Януарій Шостак. Потім провадження перекваліфікували. Павленку пред\'явлено підозру за ст.294 Кримінального кодексу України "організація масових заворушень", яка передбачає від п\'яти до восьми років позбавлення волі. Другий підозрюваний - Януарій Шостак - нині переховується.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

435

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

312

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

169

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...