Безплатний проїзд - лише із пільговим проїзним

Безплатний проїзд - лише із пільговим проїзним

  Єдиний пільговий проїзний у Вінниці почали запроваджувати після того, як парламент ухвалив закон, яким із 1 червня скасовується безплатний проїзд для більшості пільговиків. Цей закон 31 грудня 2014 року підписав Президент.

З першого червня пенсіонери, учасники Великої Вітчизняної війни, діти війни і деякі інваліди уже не зможуть безплатно їздити у громадському транспорті. Принаймні, їхні посвідчення вже не будуть підставою для того, щоб не оплачувати проїзд. У міськраді пояснюють: із початку літа громадяни, за якими залишається право на пільговий проїзд, матимуть персональні проїзні квитки, які й стануть єдиним документом, який дозволить їм безплатний проїзд у транспорті.

Де і як отримати проїзний

Спеціальний проїзний квиток у Вінниці можна отримати, звернувшись до "Прозорих офісів" (вул. Островського, 85 або просп. Космонавтів, 30). Перші бажаючі подали там заявки вже 6 квітня. Прийом пільговиків триває й нині.

Проїзні квитки оформляють як постійні, так і тимчасові, залежно від пільгової категорії.

А пільги розраховані на: - учасників бойових дій та інвалідів війни; ветеранів військової служби та прирівняних до них осіб; реабілітованих осіб; учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалих, віднесених до 1 та 2 категорій; інвалідів першої та другої груп, дітей-інвалідів та супроводжуючих їх осіб; дітей із багатодітних родин.

Вінничани, які належать до цих категорій, повинні оформити у "Прозорих офісах" персональний пільговий проїзний квиток до 1 червня. Починаючи із цієї дати усі інші документи, такі як "пенсійні", "чорнобильські" та інші посвідчення, вже не даватимуть право на безплатний проїзд.

Особливості

Про особливості оформлення пільгових проїзних розповідають у Староміському територіальному відділенні центру адміністративних послуг "Прозорий офіс".

- Щодня із цим питанням до нас звертається приблизно триста громадян, - говорить керівник територіального відділення "Старе Місто" Василь Мрищук. - Усі вони приходять за попереднім записом, у так званих живих чергах ніхто не стоїть. Консультації, прийом документів здійснюємо оперативно. Електронна черга розписана вже до 20 квітня.

За словами чиновника, аби оформити проїзний квиток, пільговику достатньо принести до "Прозорого офісу" паспорт та документ, який дає йому право на пільги. Проїзний буде із фото, але приносити фотографії не потрібно, їх зроблять на місці, коли прийматимуть заявку.

- Перші проїзні квитки будемо видавати із 17 квітня, - каже Василь Мрищук. - Отримають їх ті, хто першими здавав документи на оформлення.

За його словами, єдине спірне питання, яке поки не вирішується у "Прозорому офісі" - це оформлення пільгового проїзного для осіб, які супроводжують інвалідів першої та другої груп та дітей-інвалідів.

- У переліку пільговиків такі категорії є, але видавати їм проїзні ми не можемо, - каже Василь Мрищук. - Утім, думаю, у міській раді це питання врахують і знайдуть правильне рішення.

Транспортники
роз\'яснюють

Комунальне підприємство "Вінницька транспортна компанія" щорічно перевозила майже 180 тис. пільговиків. Саме таку цифру останніми роками доводили до відома перевізників у міськраді.

- За попередніми оцінками, тепер ця кількість зменшиться до 24 тис. громадян, - говорить заступник директора "Вінницької транспортної компанії" Микола Заверюха.

Таке різке зменшення пояснюється тим, що нові правила проїзду не враховують як пільговиків досить численну категорію пенсіонерів.

- Так, цій категорії пасажирів тепер доведеться оплачувати проїзд, - говорить керівник "Він­ницької транспортної компанії" Микола Форманюк. - Принаймні, такий порядок діятиме із 1 червня. Але наскільки мені відомо, у Кабміні вже розробляють законодавчі норми, які дозволять виділення цій категорії спеціальної адресної допомоги. Поки не можу точно сказати, як це діятиме - можливо, кожному пенсіонеру виділятимуть кошти на 10-15 поїздок щомісяця. Але те, що такий механізм підтримки цієї категорії запровадити потрібно - це безумовно.

Поки ж вінницькі транспортники проводять серед пасажирів роз\'яснювальну роботу, яка має сприяти швидкому та ефективному впровадженню нововведення.

- У салонах трамваїв і тролейбусів вже висять оголошення, де роз\'яснюється, хто має право на пільговий проїзний і як його отримати, - каже Микола Форманюк. - Вказано й номер телефону "Вінницької транспортної компанії", де можна отримати консультації. І слід зазначити, телефонують до нас із цього приводу дуже часто.

Одне із питань, яке хвилює вінничан - чи зможуть скористатись правом на пільговий проїзний учасники АТО. У "Вінницькій транспортній компанії" відповідають, що "так", адже ці люди прирівняні до учасників бойових дій.

- Ми розуміємо, що із 1 червня, коли нові правила проїзду вже запрацюють, складнощів менше не стане, тому вже зараз консультуємо кондукторів, пояснюючи їм, як працювати у нових умовах. І навіть сформували спеціальні мобільні групи із працівників нашої транспортної компанії, які у разі потреби зможуть виїхати для вирішення можливої конф­ліктної ситуації на місце. Сподіваємось, що до цього не дійде, але все ж таки...

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

240

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

139

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...