Аукціон - ще у проекті, а земля - уже у продажу

Аукціон - ще у проекті, а земля - уже у продажу

  У Вінниці ще тільки готуються до аукціону з продажу земельних ділянок для приватної забудови, а деякі місцеві агенції нерухомості уже виставили цю землю на продаж. Чому так поспішно ділять шкуру невбитого оленя? А, мабуть, тому, що земля, яка продаватиметься, доволі цікава з точки зору заробітку - на березі Вишенського озера, як в народі називають лівий берег ставу "Поділля".

Інформація про продаж ріелторами ділянок на лівому березі Вишенського озера, які згодом мають бути виставлені на перший подібний вінницький аукціон, дійшла і до директора департаменту комунальних ресурсів Вінницької міської ради Ігоря Шутака.

- Уявляєте, до мене телефонують люди, що агентства нерухомості пропонують там земельні ділянки. У мене ж запитували більш детальну інформацію про ці наділи. Я навіть особисто на одному із місцевих сайтів знайшов, що агентство нерухомості пропонує там для продажу землю, - розповідає Ігор Шутак. - Не знаю, яким чином пропонують, але я особисто написав лист одному із агентств, щоб вони прибрали цю інформацію із сайтів і не вводили людей в оману. Оскільки єдиним власником земельних ділянок є Вінницька міська рада і умови продажу теж затверджені міською радою.

Аукціон планується у травні

Взагалі-то землю у тому районі місто планувало продати для комплексної житлової забудови. Однак "оптовик" так і не знайшовся. І рішення про те, що на лівому березі Вишенського озера з відкритого аукціону продадуть 94 земельні ділянки, Він­ницька міська рада ухвалила влітку 2014 року. Виручені гроші пішли б у бюджет.

- Така практика у нашому місті застосовується вперше, - пояснював тоді в.о.міського голови Сергій Моргунов. - Для комер­ційних потреб продавали, але ще ніколи не продавали з аукціону землю для приватних забудовників. Нині ж міськрада ухвалила саме таке рішення, щоб ця територія почала розвиватись.

Загалом, у тій мальовничій місцині для продажу відведено 96 ділянок, площею від 5 до 9 соток кожна. Однак, як каже директор міського департаменту комунальних ресурсів Ігор Шутак, продавати будуть 92 наділи, два - залишать для громадсько-суспільних потреб.

Загалом, планувалось, що цей відкритий аукціон мав би відбутися ще торік восени. Однак через підготовчі моменти, оформлення документації, що зайняло доволі багато часу, і складність тієї території аукціон відклався. Планується, що він відбудеться у травні, і на продаж будуть виставлені не усі 92, а 20 земельних ділянок. За словами Ігоря Шутака, на конкурсних засадах уже визначено і організацію, яка проводитиме аукціон - це місцеве ТОВ "Віатерра". У конкурсі ж брали участь п\'ять організацій.

Яка вартість сотки з видом на озеро?

За словами Ігоря Шутака, ріелтори правили за сотку біляозерних земельних ділянок близько 20 тисяч доларів. Стартова ж вартість сотки уже була визначена міською радою, і становила вона 31400 гривень. При доларі за 14 гривень, а такий курс був на той момент, у перерахунку мали б близько 2200 доларів за сотку. Тож готовність посередників на майже 10-кратне збільшення ціни свідчить про те, що вони аж надто зацікавлені у тій землі.

Водночас Ігор Шутак каже, що визначена торік містом ціна, а вона була зав\'язана на гривні, наразі не є адекватною ринковій.

- Ми замовили актуалізацію вартості земельних ділянок, які готуються на аукціон, і ціна буде відкорегована, - каже він і не береться поки прогнозувати майбутню вартість.

Після звернення Ігоря Шутака до підприємливої агенції з нерухомості, ті оголошення про продаж землі біля озера за "договірною ціною" зняли.

- Сказав їм, що буду звертатися до прокуратури - за захистом прав та інтересів територіальної громади міста, - переповідає розмову Ігор Шутак.

Аукціон - відкритий і для усіх бажаючих та спроможних

У міській раді обіцяють, що аукціон з продажу 20 земельних ділянок на березі Вишенського озера буде відкритим і публічним. Ігор Шутак наголошує, що в взяти участь у ньому зможе кожен бажаючий, у кого, звісно, фінансові можливості для такої покупки і гроші на гарантійний внесок. Він також пояснює, що інформація про торги має бути розміщена на сайті Вінницької міської ради, у "Вінницькій газеті" як у друкованому органі міськради, а також на сайті Державної агенції земельних ресурсів (колишній Держкомзем. - Авт.).

- Може, і ваша газета розмістить інформацію про аукціон, щоб проінформувати більше людей, - запропонував Ігор Шутак.

Крім того, інформаційну кампанію має провести і виконавець аукціону - ТОВ "Віатерра".

Зважаючи на інтерес перекупників, було б дуже непогано, як­би Вінницька міська рада - власник земельних ділянок на лівому березі ставка "Поділля" і виконавець аукціону ТОВ "Віатерра" потурбувались про те, щоб участь в аукціоні взяли ті, хто справді бажає там будуватись і жити, а не заробити собі чималі прибутки. Хоча, як же це зробити…

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...