Гнівань може набути статус міста обласного значення

  Місто Гнівань може отримати статус міста обласного значення. Але за умови, якщо навколо містечка об’єднаються прилеглі села. Про це сказав голова облдержадміністрації Валерій Коровій на зустрічі з керівниками міст обласного значення. Таких міст на Вінниччині декілька, крім, власне, обласного центру, це Ладижин, Могилів-Подільський, Козятин, Жмеринка, Хмільник. Запросили на зустріч і міського голову Гнівані.

- Міста обласного значення першими відчують процес децентралізації влади. Днями був підписаний Президентом України "Закон про добровільне об’єднання громад", - каже голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Базовим елементом добровільного об’єднання громад є якраз сильні територіальні громади і лідери, які їх очолюють. Гнівань може отримати статус міста обласного значення.

Наразі це містечко на Вінниччині не має навіть статусу районного центру. Однак тут проживає близько 14 тисяч мешканців. І спроби вирости до міста обласного значення у Гнівані уже були.

- Ми робили спроби стати містом обласного значення, але у нас не вийшло. Ми навіть не районний центр, а люди їздять за адміністративними послугами до Тиврова, - розповів Гніванський міський голова Володимир Кулешов. - Негативно поки що налаштовані керівники своїх громад сіл і селищ на добровільне об’єднання громад. Цей крок має бути зваженим.

Натомість в.о.Вінницького міського голови Сергій Моргунов порадив колегам працювати із громадою, вести діалог і показувати переваги такого об’єднання. Також зазначив, що на розширення території міста Вінниці пішло майже три роки.

- Вважаю, що наразі основним нашим завдання це є надання якісних адміністративних послуг. В тому числі забезпечення підтримки тих людей, які потребують допомоги у зв’язку з очікуваним підвищенням тарифів на комунальні послуги, і тих, хто повернеться з війни. Тому потрібно конкретно працювати в усіх цих аспектах, - пояснив Сергій Моргунов. - Вважаю, що з точки зору об’єднання територіальних громад, це великий шанс для міст стати більш потужними і бути ініціаторами дієвого та конкретного процесу об’єднання громад на території Вінницької області.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій також зазначив, що насамперед варто громаді показати переваги добровільного об’єднання, а також шукати компроміси із сільськими головами.

-  Це не буде так, що два невеличкі села захотіли і об\'єдналися. Це буде буде процес спланований, але достатньо непростий. Якщо ж це відбудеться, то чітко виписано, що з наступного бюджетного року у державному бюджеті передбачається цільове фінансування спеціально на вирішення інфраструктурних проблем розвитку тих територій, які об\'єднуються, –  сказав Валерій Коровій.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

567

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

482

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

397

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

392

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

378

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...