Є завзяття, дайте зброю!

Є завзяття, дайте зброю!

  Дедалі гострішою стає дискусія про можливі варіанти врегулювання конфлікту на Донбасі. Так, частина західних політиків, серед яких Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Джо Байден, виступають за винятково дипломатичні методи його вирішення. Тоді як інша група політиків і експертів висловлюється за надання Україні озброєнь для відбиття агресії Росії.
Які ж чинники впливають на рішення західних країн про надання нашій державі озброєнь?
- Коли навесні почалися бойові дії, ми переконалися, що з радянських часів у нас на папері залишилося дуже багато боєздатних танків, БТРів, САУ тощо. Армія скорочувалася, частина техніки продавалася, але більшою мірою виводилася з бойового складу частин і перевозилася на бази зберігання.
Але одиниці техніки і на базах зберігання і в бойовому складі виявились небоєготовими. Ця проблема полягала в тотальному крадійстві - техніка розукомплектовувалась, знімалось і продавалося все, що можна було продати. Навіть улітку 2013 року тодішній начальник Генштабу Збройних сил України Володимир Замана звернувся до особового складу. У своєму відкритому листі він заявив про масове розукомплектовування техніки, закликав це припинити і погрожував відповідальністю командирів частин і підрозділів. Це явище досягло глобального рівня, адже я не знаю іншої країни, де б начальник Генштабу відкрито просив своїх підлеглих не красти, - каже народний депутат України, координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.
Лише з літа українці відчули, що вітчизняна "оборонка" нарешті розхиталась і почала розв’язувати проблеми відновлення боєздатності техніки.
- Але щоб виготовляти сотні замість десятків одиниць зброї, потрібні зовсім інші технологічні лінії, що вимагає серйозних витрат. Тому на сьогодні нам потрібна допомога високотехнологічними засобами озброєння, - вважає Дмитро Тимчук.
На думку депутата, має спрацювати кілька чинників, щоб країни Заходу надали нам сучасне озброєння.
- На Заході є кілька груп політиків. Одна свято вірить у те, що в Україні внутрішній конфлікт, інша група - країни Балтії, Польща та Британія - нас підтримує й готова надавати озброєння. Але основна маса мовчить, тому що, на їхню думку, вони не отримали потрібну кількість доказів військової агресії Росії й не сформулювали свою чітку позицію. Відповідно, треба переламувати ситуацію на свою користь - слід створити правову базу для передання озброєння.
У нас уже є визначення Верховної Ради, що Росія - агресор. Тепер необхідно включати всі дипломатичні інструменти, щоб задіювати визначення агресії ООН і вимагати визнання Росії агресором на міжнародному рівні.
Якщо якісь міжнародні інституції підуть на цей крок, нам буде простіше вирішити питання з постачаннями зброї, - говорить Дмитро Тимчук.

Коментарі:

 

Колишній командувач аеромобільних військ
Іван Якубець:

- Я думаю, що не варто перебільшувати значення можливого надання Заходом летальної зброї Україні. Наприклад, якщо йдеться про таку допомогу, яку надають зараз - каски, бронежилети та подібне обладнання, польове спорядження й решта, то особливо це не вплине на ведення воєнних дій в зоні АТО з нашого боку.
Вплине тільки можливе надання сучасних засобів ведення збройної боротьби. Це - електронно-розвідувальні комплекси контрартилерійської боротьби, вплине також протитанкова керована зброя (на кшталт наших протитанкових комплексів "Фагот", які в Україні є застарілими зразками). Вплине безумовно, якщо ми отримаємо важку високоточну стрілецьку зброю, снайперські гвинтівки, кулемети і тому подібне. Вплине, якщо ми отримаємо… Ракетні установки навряд чи нам дадуть. Хоча б ми отримали засоби розвідки. Це - сучасні безпілотники й решта.


Народний депутат України Олександр Бригинець:
- Спілкувався зі своїми компетентними американськими друзями. Говорять, що питання надання Україні високоточної оборонної зброї фактично вирішене. Керівництво США чекає обставину, яка б дала можливість оголосити публічно про таке рішення...
Можливо, це буде зрив переговорів Меркель/Олланда... Можливо, якісь дії росіян на Донецькому фронті...
Питання вирішиться за кілька днів - вважають мої джерела...
 

"Місто" запитало у вінничан: "Якою має бути та високотехнологічна зброя, про яку постійно говорять в українській владі? Що, на вашу думку, має надати Україні Захід, щоб виграти цю війну?"


Марина, студентка:
- Це може бути атомна бомба, і взагалі більш масова зброя.
Можливо, втручання  більш розвинених країн, а не лише заборони стосовно Росії.


Сергій, рятувальник:
- Зброї взагалі бути не має. Потрібно змінити наше керівництво, і, я думаю, що війна закінчиться. Гадаю, потрібно закрити кордони або підвищити контроль. Можливо, тоді люди припинять їздити на заробітки, а будуть підіймати нашу державу з колін.


Тетяна, школярка:
- Ну, мені здається, це може бути якась масова зброя і тому подібне. На мою думку, це має бути захист, допомога, що може надати нам шанс виграти цю війну.


Андрій, ліцеїст:
- Я взагалі проти високотехнічної зброї, я проти зброї масового знищення. І міжнародні організації це теж заборонили. Взагалі, зброї не повинно бути.
Насправді, не настільки Україні треба щось надавати, як потрібно, так би мовити, обрізати дихання агресору.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

214

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

132

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...