Університети у Києві, Одесі і Харкові головною умовою вступу вже назвали тести підвищеного рівня складності

  Прийом заявок на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме до 20 лютого. Ще одна новація ЗНО-2015 - дворівневі тести. Декотрі виші головною умовою вступу вже назвали тести підвищеного рівня складності. Це, зокрема, київські, одеські і харківські університети, у яких конкурс на одне місце - до 15 осіб.
- Це університети юридичного і журналістського напрямів, - пояснює керівник Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко. - Такі навчальні заклади мають право самі визначити прохідний бал для вступу. Серед вінницьких університетів таких, які б вимагали здачі тестів підвищеного рівня складності, немає. Причина демографічна, останнім часом зі шкіл випускається набагато менше учнів, ніж минулих років, тому і кількість студентів зменшується.
За словами Геннадія Кузьменка, раніше до вишів хотіли потрапити понад 95% випускників шкіл, у цьому році - до 80%. Ще однією причиною зменшення кількості студентів у місцевих університетах, окрім демографічної, є бажання багатьох учнів навчатися за кордоном.
- Якщо діти заможних батьків наберуть навіть невелику кількість балів при здачі тестування, їм буде простіше вступити за кордоном, ніж в український виш. Там результати ЗНО до уваги не беруться, - пояснює Геннадій Кузьменко.
ЗНО школярам цьогоріч доведеться здавати у будь-якому випадку. Завдання з української мови послужать і для визначення результатів підсумкової атестації. У бланку вони будуть позначені зірочкою. Кому не потрібне зовнішнє тестування, зможе вибирати тільки ці питання. Наступного ж року планується об\'єднання атестації та ЗНО по всіх предметах.
Ще одне цьогорічне нововведення - пороговий бал. Після проведення ЗНО в регіональному центрі буде засідати комісія для визначення цього бала. Це мінімум, набравши який випускники отримують відмітку "склав". Хто матиме "не склав", не допускається до подальшого тестування. У цьому році умови будуть дещо спрощеними, зазначив Геннадій Кузьменко, бо для відмітки "склав" потрібно буде набрати 100 балів, а не 126, як раніше.
Також Геннадій Кузьменко повідомив, що тестування на Вінниччині не буде проводитись у районах, де кількість випускників менше 150 осіб. Вони зможуть скласти ЗНО у сусідніх районах.
Тест з української мови і літератури буде першим - його здаватимуть 24 квітня. Далі - математика і решта предметів. Загалом цьогоріч абітурієнти під час ЗНО здаватимуть не більше чотирьох тестів.
 


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

608

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

462

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

248

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

240

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

226

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...