Ігор Жданов: ми обріжемо деякі функції міністерства

Ігор Жданов: ми обріжемо деякі функції міністерства

  Програма вінницького візиту Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова була більш ніж насиченою. Чи ж не тому, що зустрічався чиновник із своїми земляками та оглядав із дитинства знайомі йому об\'єкти - стадіон Центрального парку ім.Горького, школу №12, дитячо-юнацькі школи міста й ін.
Але почалось спілкування міністра з вінничанами під час зустрічі з представниками молодіжних громадських організацій і депутатами Студентського Парламенту Вінниччини.
Молодіжні центри
- Національно-патріотичне виховання молоді для мене є пріоритетом, - заявив Ігор Жданов. - Пріоритетом ця тема стане й для цьогорічного конкурсу молодіжних проектів, які підтримуються державою.
За його словами, цьогоріч міністерство внесе певні зміни у процедуру грантового відбору.
- Одна з ідей - залучити не лише всеукраїнські, а й регіональні організації з різних областей України, а точніше - ті з них, які на місцевому рівні реалізують всеукраїнські проекти, - поділився задумом Ігор Жданов.
Водночас він змушений був признатися, що поки ця ідея зустрічає "шалений опір" з боку тих організацій, які вже звикли щорічно отримувати державні та грантові кошти.
- Але думаю, що ми доб\'ємося змін, - каже Ігор Жданов.
Міністр висловив задоволення з приводу ефективної роботи вінницького студпарламенту та швидкої інтеграції Донецького національного університету, який вже прижився у нашому місті.
Розказав Ігор Жданов і про перспективи створення Всеукраїнського молодіжного центру, який буде доступний для всіх організацій. А ще такі центри мають бути створені й на місцевому рівні.
- Знаєте як це працює у Європі? - запитав у молоді Ігор Жданов і поспішив відповісти на своє ж питання. - Є ініціатива, зібралися молоді люди, прийшли до міського, або сільського голови, або керівника управління. Кажуть: "Нам потрібен молодіжний центр". Там дивляться, що можна під нього віддати. Приміщення ремонтується самою молоддю. Не потрібно ніяких бухгалтерів, за одну гривню здається якійсь громадській організації. І в цьому центрі молодь може безкоштовно провести конференцію, круглі столи, зібратися, розміститися... Все залежить лише від вашої громадської активності!
Справи міністерські
Окремо міністр зупинився на новаціях, які запроваджуються у його міністерстві.
- Ми обріжемо деякі функції, яке міністерство взагалі не повинно виконувати, - говорить Ігор Жданов. - Наприклад, не має Мінспорту та молоді будувати спортивну інфраструктуру чи контролювати якість надання спортивних послуг...
Також у міністерстві планують відмовитись від організації спортивних змагань та затвердження відповідних правил.
- Я можу затвердити правила, наприклад, футболу без пенальті, але це вже буде не футбол, - жартує Ігор Жданов.
Натомість будуть розширені повноваження різноманітних спортивних федерацій України.
- Вони звикли просити у держави грошей, і їм постійно дають, - зауважує Ігор Жданов. - Потрібно змінювати такий підхід. У другому півріччі ми відберемо 16 федерацій, надамо їм більше прав, фінансування, але й більше відповідальності. Потім проаналізуємо їхню роботу і підготуємо зміни до законодавства, які, можливо, розширять права і можливості федерацій.
На думку міністра, першочергову і беззаперечну підтримку держави мають отримувати ті напрямки вітчизняного спорту, які реально сприяють піднесенню авторитету України на міжнародних змаганнях.
Вочевидь, діятиме принцип: немає медалей - немає грошей.
Зауважимо, що проблеми з фінансуванням можуть відчути цьогоріч і місцеві дитячо-юнацькі спортивні школи. Адже тепер їх утримують за кошти місцевих бюджетів.
- Це складний період, - визнав міністр.
Масовий спорт, на його думку, в країні буде збережений. Але деякі такі заклади не уникнуть укрупнення - тобто об\'єднуватимуться з іншими заради виживання.
Універсальний
"Нокаут"
У спортклубі "Нокаут" міністр перерізав стрічку на відкритті нового багатофункціонального залу. Тут змагатимуться вінницькі футзалісти, гравці у міні-футбол, волейболісти, боксери, представники різних видів східних єдиноборств, художньої гімнастики, хореографії, спортивних танців та ін.
Новий зал розташований на другому поверсі спорткомплексу "Нокаут", має площу майже півтори тисячі квадратних метрів. Він обладнаний відповідно до сучасних стандартів, його трибуни вміщують 550 вболівальників. А при проведенні боксерських змагань зал може вмістити навіть 2,5 тис. чоловік.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

570

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

381

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...