У Вінниці підприємства знаходять альтернативу газу

У Вінниці підприємства знаходять альтернативу газу

   Муніципальний автобусний парк, що на Сабарівському шосе, підприємство "Геліка" і польсько-українське підприємство "Барлінек" не використовують газу. Чималі приміщення опалюють за допомогою твердопаливних котлів.
Директор "Вінницької транспортної компанії" Микола Форманюк розповідає, що у планах підприємства свого часу була газифікація приміщень на Сабарівському шосе. Однак розробка проекту, підключення і розводка газу коштувала дуже дорого. Тож вирішили встановити твердопаливний котел. У грудні-січні на обігрів приміщень площею 350 квадратних метрів пішло 30 кв.м. деревини, коштувало це підприємству 7,3 тис.грн.
- Якби ми палили газом, то за цих два місяці заплатили б у 2,4 разу дорожче. До того ж, розуміємо, скільки зараз коштує газ, тому поставили котел на альтернативному паливі, - пояснив Микола Форманюк. - Котел працює на деревині, але можна використовувати й вугілля. За добу спалюємо приблизно до одного кубічного метра деревини.
За словами Миколи Форманюка, температура у службових приміщеннях - 19-20 градусів, а у ремонтній зоні 14-15. Каже: цього достатньо для роботи.
- Ще одне службове приміщення, де наш робочий персонал, опалюється електрокотлом, - додав Микола Форманюк.
Приватне підприємство "Геліка" виробляє меблі. Уже третій сезон для обігріву тут використовують два австрійські твердопаливні котли. Вони обігрівають майже 3500 кв.м.
- Сировиною для котельні підприємство забезпечує себе повністю, навіть із залишком. Відходи виробництва переробляються у тирсу, яка шляхопроводом транспортується на котельню. На опалювальний сезон нам потрібно близько 200-250 тонн тирси. На випадок відключення електрики встановлено генератор, - розповідає директор підприємства "Геліка" Анатолій Шаманський.
Один котел нам коштував близько 70 тис. євро. За нашими підрахунками, усі затрати на котельню окупляться десь за сім років.
За словами Анатолія Шаманського, опалення одного квадратного метра підприємства обходиться близько 6 грн. А якби опалювали газом, то довелося б сплачувати 19 грн.
А от польсько-українське підприємство "Барлінек", яке виробляє паркетну дошку, обігрівається чотирма котлами на біопаливі. Директор підприємства зауважує, що біопаливо в основному користується попитом на ринках Західної Європи.
- Ми закрили наше підприємство у Івано-Франківській області і запрацювали у Вінниці. На це було дві причини. По-перше, у Вінниці місцева влада створила комфортніші умови для ведення бізнесу. А, по-друге, там були проблеми із сировиною, - розповідає генеральний директор підприємства Вініціуш Юліуш Іванські. - Ми таке виробництво, яке на сьогодні використовує усі наші відходи. Частину відходів використовуємо для потреб котельні, а з решти виготовляємо пелети і брикети. Ми від самого початку почали ці відходи акумулювати.
Наразі у Вінниці тепло вінничанам подає 52 котельні. За словами Сергія Моргунова, цього сезону Вінниці вдалось зекономити до 40% газу, якщо порівнювати з минулорічним споживанням. Так, цьому сприяла в тому числі і погода. Однак просто економія тут не врятує.
- Питання не у відсотках, а наскільки ми реально можемо замінювати газ на інші види палива. Ми всі знаємо про ті виклики, які є сьогодні по ціні на газ, і ті завдання, які стоять перед державою в цілому по економії газу, - каже Сергій Моргунов. - Частка підприємств у місті, які використовують альтернативні джерела енергії, є невеликою. І ціль сьогоднішнього об\'їзду - вивчити досвід, зрозуміти, як такі підприємства працюють, і які є перспективи з точки зору розвитку цього напрямку, - пояснює Сергій Моргунов.
За словами в.о.міського голови, цього року по вулиці Баженова у Вінниці встановлять у котельні два котли на деревині.
- Працюємо над питанням, в яких ще котельнях при модернізації можна застосовувати альтернативні види палива, - говорить Сергій Моргунов. - При модернізації маємо розуміти, які котли використовувати і на яких видах палива. Це великий комплекс питань, над яким працює міська рада.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...