Ярмарки та ринки — замість базарів

Працівники сфери торгівлі та громадського харчування 26 липня відзначатимуть своє професійне свято. А сьогодні, у п’ятницю, нинішніх співробітників і ветеранів торгівлі вітатиме міський голова Володимир Гройсман.
До речі, останні чотири роки принесли багато змін у торгову галузь Вінниці: зносили стихійні ринки, створювали нові, будували гіпермаркети. Сфера торгівлі і громадського харчування у 2009 році отримала інше обличчя. Які ще зміни чекатимуть підприємців? Із цим та іншими запитаннями газета «Місто» і читачі сайту www.misto.vn.ua звернулися до начальника управління споживчого ринку та послуг Вінницької міської ради Сергія Кудлаєнка.
— Нещодавно у місті відкрили новий ринок на території колишнього заводу «Електротехнічний». Туди перемістили підприємців з вулиці Папаніна. Змінився зовнішній вигляд і території «Лісопарку», де було знесено частину торгівельних місць. Якими будуть подальші кроки?
— Необхідно, щоб зрозуміли самі підприємці, які володіють ринками, що вони повинні створити сучасні умови для працівників і відвідувачів своїх ринків — благоустрій, у першу чергу. І є позитивна тенденція. Але є ще деякі моменти… Це стосується багатьох ринків, де, на жаль, керівники не хочуть нас почути з незрозумілих причин. Ми це питання вирішимо у будь-якому разі.
— Про який саме благоустрій йдеться?
— Наприклад, на Центральному ринку наразі відбувається реконструкція. Створені умови для продажу сільськогосподарської продукції. Це 140 робочих місць, які щоденно заповнені людьми солідного віку. Вони реалізовують власну продукцію, вирощену на городах. Це тільки маленька частка, лише один павільйон. Думаємо, що на наступний рік там буде створено ще один павільйон саме для цієї категорії торгівців. Територію асфальтують, подекуди укладають тротуарну плитку, роблять освітлення, вивозять старі прогнилі «ракушки». На ринку „Урожай” також створені більш ніж у достатній кількості місця для реалізаторів власної городини — обладнані, відповідають усім сучасним вимогам. Інші ринки також працюють у цьому напрямку.
Хочемо відновити діяльність робочої групи стосовно проведення реконструкції і обладнання місць для сільгоспвиробників пільгових категорій. Я думаю, що це найголовніше завдання на цей рік, як мінімум. Ми не зобов’язуємо адміністрацію ринків щось для нас робити. На сьогодні ринки у приватній власності — прямої вказівки ми не можемо їм дати. Позитив у тому, що є розуміння з їхнього боку, і ми цим не зловживаємо. Ми, у свою чергу, надаємо на ту кількість пільгових місць, яку вони забезпечують, певні пільги по оплаті. У тому числі, наприклад, земельного податку. Таке рішення ухвалила міська рада. Навзаєм, сільгоспвиробники отримають постійні місця для торгівлі. І ніхто не виганятиме їх звідти та не вимагатиме платню.
— У Вінниці по-новому збираються проводити ярмарки сільгосппродукції...
— Ми врахували багато побажань, особливо в тому контексті, що знесли торгівлю з асфальту на зупинці „Лісопарк”. Але ж необхідно дати альтернативу. По-перше, ми надали таку альтернативу, роздаючи безплатні талони на торгівлю на будь-якому ринку міста (звертатися за ними за телефоном — 35-23-84). По-друге, намагаємося започаткувати сезон ярмарок. На них будуть реалізовувати не тільки сільськогосподарську продукцію, а також будь-які продукти чи товари, які безпосередньо виготовляються на території Вінниці області. Робимо це в рамках акції «Купуй вінницьке!»
Ми запрошуємо всі підприємства, які мають свої виробництва, брати участь у цих ярмарках. Одна з них відбудеться найближчим часом — 25 та 26 липня, тобто у ці суботу-неділю на новозбудованому ринку «Ма-Кі». Ярмарок розпочнеться з сьомої години ранку. Кінцевий строк визначать самі підприємці виходячи з кількості людей та попиту на товар.
Додатково намагаємося створити такі умови, які б відповідали санітарним нормам. Думаю, це буде добра традиція. З ярмарками на проспекті Юності виникали певні незручності через перекриття руху. Зараз є нормальна територія, здатна прийняти будь-яку кількість автомобілів, розташувати їх.
Хочемо, щоб вінничани, в першу чергу, отримали нормальні ціни, без всяких «накруток», а також — товар належної якості.
— Певна частина площ у нещодавно збудованих торговельних центрах пустує. Як Ви вважаєте, це якось вплине на цінову політику?
— Відбуваються, на мою думку, певні процеси, які, з точки зору менеджменту, повинні були давно вже відбутися. Спад реалізації продукції, враховуючи кризові моменти у державі, — це цілком природно. Звісно, не хотілося б, щоб це відбувалося, адже це відображається на родинах підприємців, які орендують приміщення. Тим не менш, факт – орендна плата зменшується. Тому що попит на ці приміщення не такий, як був раніше. Відповідно, вартість цієї нерухомості значно нижча. Реалізація тих самих промислових груп товарів по Вінниці відбувається за регіональною ознакою. Тобто є торгівельні заклади у центральній частині міста і є ті, що у спальному районі. Одна й та сама група товарів може коштувати у центрі вдвічі дорожче, ніж на ринку.
На жаль, ціна товарів нині вимірюється не якістю та торговим трендом, а орендною платою, яка склалася у тому чи іншому місці. Якщо це фірмова мережа якихось магазинів, це повинна бути практично одна й та ж сама ціна незалежно від району. Наразі ж люди, які можуть собі дозволити придбати якісь певні товари, мають вибір: купувати у торговельному центрі або на ринку. Підприємці, можливо, почнуть дещо змінювати підхід до своєї роботи. Адже треба робити акцент на якість, а також — робити крок назустріч клієнту.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...