Мітинг під міськрадою:

Широко анонсований мітинг під Вінницькою міськрадою, за задумом організаторів, мав би підняти у місті широку протестну хвилю. В результаті 26 грудня під стіни адмінбудівлі прийшли… з півсотні активістів.
Вочевидь, дата та час зібрання не випадково співпадали з черговою сесією міськради. Туди, до речі, представників мітингарів пропустили без зайвих зволікань і ускладнень. Один із них навіть досить розлого змальовував депутатам наприкінці сесії ситуацію з відключенням електроенергії у місті. Мовляв, влада має перевірити обгрунтованість графіків відключень.
У відповідь в.о.мера міста Сергій Моргунов нагадав про складну ситуацію на енергоринку і зауважив, що співпраця з енергетиками вже налагоджена, а свідчення тому - тиждень, який Вінниця прожила майже без відключень енергії.
Тим часом на самій площі учасники розгорнули плакати із гаслами: "Ні реформі за рахунок людей!" та "Ми цього президента і владу не вибирали". Мітингарі вимагали звільнення активного учасника нещодавнього захоплення облради Юрія Хорта та припинення переслідування іншого активіста і учасника штурму бідівлі облради Януарія Шостака. Вкотре переконували самі себе, що вони "не сепаратисти" і роздавали перехожим газети однієї з партій, яка нині активно розбудовує свою діяльність у місті.
До мікрофона підходили фактично ті самі люди, які свого часу активно накручували людей під Вінницькою облдержадміністрацією або були учасниками зібрань на майдані Небесної Сотні: Таїса Гайда, Ольга Маліновська, Валерій Палій, Володимир Базелюк, отаман Воловодюк та ін. Як підмітили деякі наші колеги-журналісти, такий собі неоформлений офіційно вінницький опозиційний блок.
Попри запальні виступи на "гарячі" теми, наприклад, щодо вимкнень електроенергії, вже за півгодини мітинг фактично вичерпав себе. Несподіване пожвавлення викликала хіба що поява біля мікрофону вінничанки Оксани Мазур.
Молодший лейтенант Збройних сил України, яка того дня завітала на сесію міськради із зони АТО, щоб отримати державну відзнаку - почесне звання "Мати-героїня", бо народила і виховала п\'ять доньок, проходячи повз мітингарів, вона зупинилася на хвилину, аби сказати, що подолати кризу можна тільки разом.
Перед тим у сесійній залі, дякуючи за нагороду, вона сказала таке:
- Наші Збройні сили непереможні, тому ворог відступає. Але є внутрішній ворог, і я дуже б хотіла попросити, аби народ України знав, що отак стояти під міськвиконкомом і бунтувати - це не дуже добре. Це ворог, це проросійські сили! Аби стало краще - треба працювати. Не можна так - "раз" і все в нас уже є!
Тож і на площі жінка попросила активістів не розхитувати далі ситуацію у місті, а працювати.
У відповідь пролунали крики "Ганьба!" А Ольга Маліновська, яка потім підійшла до мікрофону, назвала учасницю АТО... провокаторкою.
Отакої!


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...