Вінниця-2014: що зроблено

Вінниця-2014: що зроблено

Вінниця давно не стоїть осторонь того шляху, який торує наша країна у своє європейське майбуття. Навіть була флагманом багатьох починань і перетворень. І хоча рік, що минає, був достатньо складним і напруженим, місто жило, розвивалось і досягало успіхів. Так, цього року у Вінниці, як і планувалось, відкрили площу Тараса Шевченка з пам\'ятником Кобзарю, капітально відремонтували Меморіал Слави - вперше за всю його історію. Новий спортивний багатофункціональний комплекс замість лисого футбольного поля з вересня служить майже 2,5 тис. учнів двох вінницьких шкіл - №18 і №35. Із 19 грудня трамваї на Вишеньці уже їздять по кільцевій, яка сполучила Келецьку і Хмельницьке шосе. Днями у Вінниці відкрили новий дитячий садочок, у який пішли 300 дітей. А у 3-му муніципальному будинку по вул. Щорса обживаються 140 сімей.
- Маємо пам\'ятати, що в січні-лютому в країні відбулася Революція Гідності і пов\'язана вона була з дуже трагічними подіями, - нагадує початок року Сергій Моргунов. - У державі на той час була дуже складна ситуація. Але, за великим рахунком, саме Революція Гідності дала нам можливість і далі розвиватись у європейському напрямку. Ми зробили той вибір, якого прагнули всі українці. Але східний ворог - Росія - не дав нам піти далі мирним шляхом. У березні відбулася анексія Криму, потім розпочалася антитерористична операція...
За словами Сергія Моргунова, у цих непростих умовах перед владою постали три основні завдання.
- По-перше, ми мали зберегти стабільність у Вінниці, - каже він. - По-друге, нашим громадянським обов\'язком було - підтримати земляків, які задіяні в АТО. Там нині - чотири вінницькі підрозділи, це не рахуючи тих добровольчих частин і батальйонів, де також служать вінничани і боронять Україну від агресора. І, по-третє, продовження реалізації стратегії розвитку "Вінниця 2020". Можу сказати, що і влада Вінниці, і територіальна громада зробили цього року чимало.
Підтримали бійців, допомогли
переселенцям
Вінничани як ніколи міцно згуртувалися на хвилі підйому волонтерського руху та не байдужості до того, що відбувається на Сході.
- Влітку ми створили координаційну раду, куди залучили громадськість та благодійні фонди, - нагадав в.о мера. - Ця рада взяла на себе обов\'язок координування всіх дій по допомозі нашим воїнам. Тільки обмундирування та спецодягу ми відправили на фронт 1179 одиниць. А 9-му батальйону тероборони направили обмундирування навіть адресно - конкретно кожному вояку, з урахуванням усіх розмірів.
Із Вінниці на фронт відправляли також харчі (24,5 тонни), засоби індивідуальної гігієни, медикаменти (1,8 тонни).
- Купували спецзасоби, ремонтували для військових техніку і теж відправили на фронт, - додає Сергій Моргунов. - Вкладали у ремонт БТРів свої власні кошти депутати міськради.
Загалом ця допомога для фронту вимірюється цифрою 1,3 млн. грн.
Окремої згадки заслуговує й підтримка з боку міст-побратимів Вінниці.
Зокрема, Кельце зібрало 100 тис. злотих, аби закупити медичні засоби, які дуже затребувані у зоні АТО. Медикаменти надійшли й із Бірмінгема. Гуманітарний вантаж надіслали вінничанам із Канади.
Ще у лютому Вінницька міськрада вирішила надати матеріальну допомогу сім\'ям загиблих героїв Небесної Сотні - по 100 тис. грн. та пораненим учасникам Революції Гідності - по 25 тис. грн. Коли ж розпочалася антитерористична операція, депутати ухвалили аналогічне рішення й щодо учасників АТО.
Також цього року місто виділило чотири службових квартири для військовослужбоців частини №№3028 і 3008.
Допомогу надавали й переселенцям із Криму, Донецької і Луганської областей. Нині на обліку у міськраді 2944 таких осіб. Із них 1426 - люди працездатного віку, 626 дітей, 808 пенсіонерів, 54 інваліди. Дитсадки Вінниці відвідує 122 дитини з сімей переселенців, у школах навчається 337 таких учнів, 59 людей через міськраду працевлаштовано.
Здружились
із районами
Цього року у Вінниці чимало зроблено щодо тіснішої співпраці з сусідніми громадами. Мова йде про шість сільських і одну селищну ради навколо міста.
- Обумовлена важливість цієї співпраці змінами меж Вінниці, - каже Сергій Моргунов. - Але ми для себе зрозуміли ще й таке - не може навіть така сильна територіальна громада, як наша, жити окремо і не зважати на ті проблеми, які турбують сусідів. Адже не секрет, у розвитку інфраструктури навколишні села значно відстають від міста. Тому ми вирішили профінансувати ці територіальні громади - десь потрібно встановити дитячий майданчик, десь зробити вуличне освітлення, десь відремонтувати клуб, чи заасфальтувати дорогу...
Загалом цього року місто перерахувало на умовах співфінансування проектів до бюджетів сусідніх громад 1,8 млн. грн.
Цього року до комунальної власності міста прийнято 107 нових об\'єктів. У тому числі і армійський спортклуб на Фрунзе, який став комунальним підприємством "Спортивний комплекс "Вінниця".
- Наша мета зробити там сучасний спортивний осередок, який міг би задовольнити потребу у заняттях спортом більшості вінничан, - сказав Сергій Моргунов.
А ще місто прийняло до комунальної власності приміщення заводу "Кристал". Туди переселили Донецький національний університет.
- Коли ухвалювали це рішення, у нас, звісно ж, були дещо інші плани - думали розмістити там комплекс дитячих закладів, - нагадав в.о.мера. - Але коли треба було проявити свою громадянську позицію, пішли вишу назустріч - показали, що всі ми українці та готові допомогти один одному у скрутній ситуації.
Електронне
врядування
Цього року у Вінниці впроваджені нові сервіси електронного самоврядування на офіційному сайті міськради.
- Два роки тому з ініціативи Володимира Борисовича (Гройсмана. - Ред.) ми запровадили реєстрацію шляхом електронної черги у дитячі садочки міста. Цьогоріч ми цей сервіс поліпшили - робота з цією електронною програмою зручніша і ще більш доступна для користувача, - говорить Сергій Моргунов.
Не забуваємо, що кожен відвідувач сайту міськради може створити свій персональний кабінет користувача, і спілкуватися в он-лайн режимі з "Цілодобовою вартою". Також є можливість спілкуватися у режимі "питання - відповідь" із представниками виконавчих органів влади.
А ще цього року створений додаток "Мобільна Вінниця", де є маршрути громадського транспорту, карта Вінниці, туристичний гід та багато іншого, що дає можливість популяризувати наше місто, показати всі його принади та розкрити можливості.
- Оскільки цього року ми продовжили реалізацію проекту "Безпечне місто", то встановили додаткові відеокамери на перехрестях, на в\'їздах у місто. Встановлено три веб-камери і на майдані Небесної Сотні, - додає в.о. мера.
Цьогоріч розпочато новий проект "Інтегроване управління муніципальним нерухомим майном". Суть його в тому, щоб створити єдину базу даних щодо усього майна, яке є в громади - це не тільки будівлі, але й мережі, земля та ін. У прозорому режимі ця база даних буде доступна вінничанам, аби кожен бачив, що є у міста, і наскільки ефективно це майно використовується, скільки надходить коштів від оренди, управління чи реалізації цього майна. На 2015 рік, у рамках проекту, буде повністю внесений у цю базу даних перший "пілотний" вінницький мікрорайон - територія в межах Хмельницького, Барського шосе і Вишенського озера.
Також у 2014 році реалізовано проект єдиної інформаційної системи управління бюджетом міста.
Енергоефективність
і економіка
Енергоефективність - питання, яке у Вінниці на першому місці вже давно.
- Як бачимо, враховуючи цьогорічну ситуацію, це була дуже правильна стратегія, - говорить Сергій Моргунов.
У 2014 році Вінниця завершила другий етап спільного зі швейцарськими партнерами проекту модернізації системи теплопостачання і водовідведення мікрорайону вул.Баженова. Загалом, замінено 4 кілометри теплових мереж, встановлені 49 індивідуальних теплопунктів та сучасна система регулювання надходження тепла у будинки. Встановили сучасну котельню на трьох котлах.
- Також ми реконструювали 1,5 кілометра тепломереж на вулицях Київській і Талаліхіна. Працювали на вулиці Грибоєдова, - сказав в.о.мера. - А у 25-ій школі замінили 308 вікон. І це лише перший етап нової програми і перша школа, де повністю всі вікна замінені на сучасні пластикові.
У 2014 році Вінниці підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг за національною шкалою із прогнозом "стабільний" і "високий" рейтинги інвестиційної привабливості. Надходження до бюджету розвитку міста склали 144,8 млн. грн., тобто зросли у порівнянні із 2013 роком на 30%. Обсяг реалізованої промислової продукції очікується в розмірі більше 7,5 млрд. грн.
- Гірше, ніж минулого року місто не спрацювало, хоча умови були, як ви знаєте, значно складнішими, - говорить Сергій Моргунов.
Цьогоріч у Вінниці створено індустріальний парк. Це досить серйозний проект, який потребує залучення й інвестиційних коштів, і коштів міста, але й має серйозну перспективу. Запрацював молочноконсервний комбінат "Roshen", тобто у місті з\'явилося 350 нових робочих місць для вінничан. Введена друга черга заводу "Бастіон", який виготовляє оздоблювальні матеріали. Тривала реконструкція олійножирового комбінату і "Сперко-України".
- Влітку підписано меморандум із "Українською пивною компанією" щодо будівництва у Вінниці заводу з виробництва холодильного обладнання, а це інвестицій триста мільйонів і 1,5 тисячі робочих місць у перспективі, - не приховує радості в.о.мера.
- "У багатьох відношеннях Вінниця - серед передових українських міст, які намагаються надавати високоякісні послуги громадянам..." І це не мої слова, це сказав, перебуваючи у Вінниці на зустрічі в рамках регіонального "Клубу реформ", представник посольства Великобританії Мартін Дей.
У просторовому плануванні у 2014 році розроблені План зонування м. Вінниці і Комплексна стратегія міського транспорту і просторового розвитку міста, затверджено Концепцію формування планувального зеленого каркасу м. Вінниці - ті документи, які впливатимуть на містобудування, організацію суспільного простору та екологію міста в подальшому.
Про плани та проекти, які будуть реалізовуватись у Вінниці в 2015-му, читайте у першому номері "Міста" вже наступного року

 

Що ще зроблено у Вінниці за 2014 рік

- Ухвалені дві важливі програми - "Сприяння залученню інвестицій на 2014-2020 роки" та "Розвитку малого підприємництва на 2015-2016 р.". Це дасть можливості залучити інвестиції, підтримати інвесторів, створити нові робочі місця. Також міськрада обіцяє всіляко сприяти адаптації бізнесу до умов сьогодення. До того ж тісна співпраця відчувається на рівні ради підприємців, яка працює при міському голові, радою товаровиробників.
- Створено дві амбулаторії сімейної медицини - по вул. Пархоменка, яка запрацювала ще восени, а також завершено роботи по вул.Стеценка. Реконструйовано приміщення двох амбулаторій по вул. Воїнів інтернаціоналістів.
- Уперше у місті розпочали спеціальну соціальну програму підтримки багатодітних сімей і соціально незахищених сімей щодо виділення їм земельних ділянок. У 2014 році міськрадою ухвалено рішення щодо виділення 95 ділянок для будівництва житла саме для цих категорій наших громадян.
- У місті з\'явились нові wi-fi зони - на площі Шевченка та у Центральному парку.
- Місто придбало 40 нових тролейбусів і 30 автобусів. Капітально відремонтовано ще 30 тролейбусів.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

108

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

103

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

96

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

95

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

93

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...