У сусіда теж "рекорди"

   Російський рубль протягом останніх трьох місяців зазнав найзначнішого - з усіх світових вільноконвертованих валют - падіння по відношенню до долара. За ці три місяці рубль упав на 21 відсоток по відношенню до американського долара. На це вказує видання "Блумберг".
Протягом року рубль знецінився на 29,4% щодо долара, і на 8% лише за останній тиждень - повідомляє "Волл-стріт джорнал".
При цьому видання "Бізнес ревю" відзначає, що стрімке знецінення рубля неодмінно призведе до інфляції у Росії.
Видання відзначає, що Москва змушена була відмовитись від підтримки курсу рубля через скорочення надходжень від продажу нафти, яке зумовлене рекордним падінням її вартості на міжнародних ринках.
За оцінками "Бізнес ревю", вже у найближчі тижні на Росію може чекати загострення ситуації.
- У наступні тижні щось відбудеться. З одного боку - обмінний курс може вийти з під контролю, з іншого - влада Росії може вдатись до серії фіскальних та монетарних заходів, включно з підвищенням процентної ставки по кредитах та скороченням державних витрат. Будь-який з цих варіантів загрожує ще більшим скороченням економіки у короткотерміновій персективі. Найбільш вірогідний варіант десь посередині - буде дещо підвищено процентну ставку по кредитах, а інструменти контролю застосують для збільшення валютних надходжень до бюджету, - прогнозує Мохамед Ель-Аріан на сторінках "Бізнес ревю".
Оглядач відзначає, що валютні резерви Росії складають 400 мільярдів доларів, а отже країна цілком спроможна платити по своїх зовнішніх боргах.
Оглядач уважає, що подальша доля російської економіки буде залежати від кроків Путіна в Україні.
- Путін може пом\'якшити участь Росії в українських подіях і тим самим отримати послаблення західних санкцій. Або він може вдатись до ескалації ситуації в Україні для того, щоб відволікти увагу росіян від економіки, - пише Ель-Аріан.
На його думку, в такому разі Росія ризикує отримати нові санкції та контрсанкції, які значно погіршать економічну та фінансову ситуацію і, можливо, занурять у рецесію саму Європу.
- Останні фінансові проблеми Росії стали ще більше виразними через падіння цін на нафту, але вони є віддзеркаленням геополітичної напруги та рішення Росії поставити регіональні авантюри вище за власну економіку та фінансову стабільність, - резюмує оглядач.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...