Лікарі дали свідчення

Лікарі дали свідчення

   У Вінницькому Апеляційному суді слухається справа, у якій перед відповідачем працівник міліції. Правоохоронця, котрий має звання підполковник міліції, звинувачують у керуванні автомобілем напідпитку. Четвертого листопада суддя Юрій Аліфанов запросив як свідків лікарів із наркодиспансера. Суддя дозволив журналістам бути присутніми на судовому засіданні, хоча адвокат підсудного була проти представників преси, бо вони, за її словами, могли чинити тиск на суд.
Автомобіль, за кермом якого, як потім з\'ясується, був підполковник обласної міліції В\'ячеслав Гиренко, інспектори ДАІ разом з "автомайданівцями" зупинили 28 серпня. Після обстеження у наркодиспансері у крові водія виявили 1,7 проміле алкоголю. 25 вересня Вінницький міський суд ухвалив закрити цю адміністративну справу, мотивуючи тим, що процедура обстеження була проведена не у повному обсязі - покладатися лише на показники "драгера" і свідків не можна. Прокуратура міста Вінниці опротестувала постанову Вінницького міського суду про закриття провадження по цій справі і подала апеляцію.
- 28 серпня працівники ДАІ разом із невідомими мені людьми ("автомайданівці". - Авт.) привезли до наркодиспансеру на обстеження Гиренка, - розповів у суді лікар-нарколог Павло Кожевніков. - Для його обстеження був застосований "Драгер 6510", який показує наявність алкоголю в крові. Ця людина була у стані середнього алкогольного сп\'яніння. Брати біологічні зразки на аналіз не обов\'язково, адже ДТП не було і ніхто не постраждав.
Водночас підсудний наполягає, що за кермом був тверезим.
- Коли я звернувся до лікарів наркодиспансеру, аби у мене взяли на аналіз біологічні зразки (кров, сеча чи слина. - Авт.), мені було відмовлено. Я заперечував і надалі заперечую факт вживання алкоголю, - заявив В\'ячеслав Гиренко.
За словами головного лікаря обласного наркодиспансеру Павла Слободянюка, заяву про незгоду із експертизою підсудний написав 9 вересня.
- У межах лікарні була створена комісія, яка знайшла порушення у складеному акті огляду черговим лікарем, - розповів Павло Слободянюк.
- Порушенням уже було те, що присутніми під час медичного огляду були сторонні люди, чого не повинно бути в медичній установі. Те, що була постійно якась напруга, і призвело до того, що лікар допустив певні технічні помилки при складанні акта, - пояснили у суді заступник головного лікаря обласного наркодиспансеру Наталя Щербак. - Саме це відіграло кінцеву роль при написанні акта і в нашому висновку. Якщо є порушення при оформленні акта, він може вважатися недійсним.
Просто під час судового засідання сплило питання: чи мала право комісія скасовувати акт? Це питання поставила адвокат підсудного. Заступник головного лікаря відповіла:
- Ні.
- А хто має таке право? - запитала адвокат
- Я не знаю, - сказала Наталя Щербак.
Аби роз\'яснити ситуацію, суд вирішив звернутися до Національного моніторингового центру. Відповідь очікують за два тижні, тому наступне судове засідання призначили на 14 листопада. Ні представник обвинувачення, ні підсудний, ні його адвокат коментарів не дають. Кажуть, чекають рішення суду.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

685

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

503

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...