Уряд допоможе переселенцям, розблокує закупку ліків і реформує податкову систему

   Журналісти газети "Місто" із перших вуст дізналися про першочергові завдання, нагальні проблеми, які розв’язують нині українські урядовці. Чиновники поділилися інформацією із представниками центральних та регіональних ЗМІ в Києві під час брифінгу в рамках урядового прес-дня.

Соцвиплати нарахують усім
Про діяльність Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб розповів голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.
За його словами, міжвідомчий координаційний штаб, створений на базі ДСНС України, гарантує соціальне забезпечення громадянам, які переміщуються з районів проведення АТО. Рятувальники роблять все можливе, аби переміщені були забезпечені всім необхідним, особливо в осінньо-зимовий період.
Зокрема, аби вирішити фінансові питання, Мінекономрозвитку підготувало проект розпорядження Кабміну про забезпечення тимчасового проживання таких громадян.
- Проект передбачає виділення облдержадміністраціям понад 15,932 млн.грн., аби компенсувати витрати на тимчасове проживання громадян, які розселені у санаторно-курортних і оздоровчих закладах, закладах і установах соціального захисту населення, гуртожитках і готелях, - каже Сергій Бочковський.
Він переконаний, що гарантовані державою соцвиплати будуть нараховані.
- Із 1 грудня вони виплачуватимуться тільки тим громадянам, у тому числі і пенсіонерам, які переїхали на контрольовану територію України та зареєструвалися у відділеннях соціального захисту як тимчасово переміщені особи, - сказав Сергій Бочковський. - Але й тим, хто залишився на неконтрольованій території, будуть нараховуватися всі соціальні виплати, у т.ч. й пенсії. Втім, виплачуватимуть їх тільки тоді, коли населені пункти, де проживають ці жителі, звільнять від терористів.
Щоб безпечно та швидко виїхати з небезпечної території, треба звертатися до регіональних штабів ДСНС України.
- Там людина отримає необхідну допомогу, - каже Сергій Бочковський. - У першу чергу, це консультація у психолога і медична допомога. Далі треба зареєструватись і вибрати тимчасове місце проживання. У штабах працюють соцпрацівники, вони допоможуть визначити регіон нового проживання й організують транспортування до обраного місця. Все - безкоштовно. У штабі можна також обрати місце працевлаштування, оформити пенсійні виплати, пільги і т.п.

"Пенсійного туризму" не буде
Міністр соціальної політики Людмила Денісова розповіла про соціальну політику Уряду в розрізі компенсацій і житлових субсидій для населення.
За її словами, потреба у фінансуванні пенсій на листопад складає 20,9 млрд. грн. Профінансовано з цієї суми - понад 32%.
На жаль, не здійснюється фінансування пенсій у 16 районах і містах Донецької, 14 районах та містах Луганської областей.
Міністр нагадала, що згідно з постановою Кабміну, відтепер для отримання пенсії та соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам необхідно обов\'язково зареєструватися в управлінні соцзахисту і отримати довідку, що вони є внутрішньо переміщеними особами і проживають за межами зони АТО або тимчасово окупованих територіях.
- Зараз в Україні з\'явився так званий "пенсійний туризм", - пояснює Людмила Денісова. - Тобто люди просто виїжджають, отримують пенсію за межами цього регіону, а потім повертаються. При цьому ми не знаємо, хто ці люди, чому вони повертаються в зону АТО і у яких вони подіях задіяні.
Тепер контроль буде більш пильний. Якщо в місячний термін ці громадяни не отримають відповідну довідку, то не матимуть ні пенсій, ні соціальних виплат, попереджає міністр.
При цьому, за її словами, довідки необхідно взяти не тільки пенсіонерам, але й іншим внутрішньо переміщеним громадянам із Криму та зони АТО.
- Створено єдину інформаційну базу даних про таких осіб, - говорить Людмила Денісова. - І ця база надійно захищена.
Окремо міністр зупинилась на розмірі грошової допомоги.
- Вона встановлюється у розмірах виходячи з 884 грн. на непрацездатну особу - це пенсіонери, інваліди, діти, а також 442 гривні для працездатних осіб, - каже Людмила Денісова. - При цьому загальний розмір допомоги не може перевищувати 2,4 тис.грн. на сім\'ю. Допомога розрахована максимум на шість місяців.
Практика показує, що вже після двох місяців із дня звернення, працездатні переселенці можуть знайти роботу. Якщо ж ні, допомогу скорочують вдвічі.
Податкові реформи
Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус говорив про реформування податкової системи України. На його думку, вона має стати певним компромісом між суспільними інтересами, інтересами держави та бізнес-інтересами.
- У попередні роки було зроблено багато змін у податковому законодавстві, - говорить Ігор Білоус. - Загалом майже 70 законів мали вдосконалити Податковий кодекс з моменту його ухвалення, тобто приблизно - один новий закон приймався кожні три тижні.
За словами посадовця, розвивати бізнес та будувати економіку в таких умовах надто складно.
- Тому пакет нових податкових законів у цілому нормальний, хоча його, можливо, і слід доопрацьовувати в якихось частинах, деталях. Він збалансований щодо бюджету, який ми отримаємо в наступному році. Ми не можемо радикально все "зрізати", відмовитися від доходів, не здійснивши при цьому пенсійну реформу і не змінивши соціальне забезпечення, - переконаний Ігор Білоус.
Він каже, що нині не тільки бізнес, але й уся громадськість має бути переконана, що податкове реформування - невід\'ємна частина нових українських реформ.

Регіони отримають ліки
Василь Лазоришинець приступив до виконання обов\'язків міністра охорони здоров\'я лише у жовтні. Своїм головним досягненням за цей короткий період на посаді тимчасово виконуючого обов\'язки керівника міністерства, вважає розблокування системи тендерних закупівель ліків.
За його словами, станом на 1 жовтня за загальнодержавними національними програмами Україна закупила ліків лише на 88 млн. грн. На сьогодні ж тендерні процедури обчислюються сумою в 1,415 млрд. грн.
Частина з цих ліків вже направлені в регіони.
- Тільки протягом поточного тижня доставлено медикаменти в обласні медзаклади на суму 158,8 млн. грн, - говорить Василь Лазоришинець. - Йдеться про ліки для дітей, хворих на гепатит, імунобіологічні препарати та ін.
Він окремо зупинився на ситуації щодо використання в Україні вакцини БЦЖ.
- У зв\'язку із набуттям чинності змін до Закону "Про лікарські засоби" лікарям дозволено використання 509 тис. доз вакцини БЦЖ, термін реєстрації якої закінчився у березні 2014 року, - каже Василь Лазоришинець. - І це дозволило нам забезпечити всю Україну ще на шість місяців, надавши перевагу дітям першого року життя.
За його словами, строк придатності вакцини спливає лише у вересні 2015 року.
При цьому він звернувся до батьків і до лікарів сприяти ефективному використанню вакцини.
В.о. міністра охорони здоров\'я поінформував представників мас-медіа про співпрацю МОЗ України з міжнародними партнерами щодо надання гуманітарної допомоги.
- Розмір гуманітарної допомоги, отриманої від різних урядів та міжнародних організацій вже становить понад 34 млн.грн, - сказав міністр.
Серед країн, які найактивніше надають Україні гуманітарну допомогу, - США, Канада, Грузія, Словаччина, Ізраїль.
Газ є, але економити його варто
Виконуючий обов\'язки заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Колупайло розказав про енергозбереження та енергоефективність, які набули особливої актуальності з початком опалювального сезону. За його словами, "Нафтогаз України" спільно з іншими міністерствами постійно вживає заходи із підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження. Однак, обсяг споживання газу усе ще перевищує добовий ліміт, особливо у промисловості.
- У нас нині стабільні надходження газу за реверсом в обсязі 30 млн. кубометрів на добу, - говорить Юрій Колупайло. - Зокрема, ми отримали зі Словаччини рекордні 30,9 млн. кубометрів при планових 27 мільйонах за рахунок удосконалення системи подачі. Це наслідок спільної роботи спеціалістів "Укртрансгазу" і наших словацьких партнерів.
За його словами, Україна купуватиме природний газу у Росії лише в необхідних обсягах, продовжуючи тенденцію до зменшення його споживання. Причина - ціна, яка є дуже високою.
- Ситуація, яка склалася нині з постачанням газу в Україну, вимагає скоротити споживання газу ще на 30%, - вважає Юрій Колупайло.
При цьому він визнав, що втрати теплоносіїв, у т.ч. в тепломережах, залишаються важливою проблемою в окремих регіонах. На щастя, Вінниччина до таких не належить.
Без авто, але з омбудсменом
Про нові підходи у діяльності Кабінету Міністрів України розповів міністр Кабміну Остап Семерак. Свого часу у Вінниці, на виїзному засіданні Кабміну, він уперше проанонсував продаж на аукціоні частини автомобілів секретаріату Кабінету Міністрів - як намагання нового уряду бути ощадливішим.
Аж ось і результат - упродовж трьох етапів торгів відкритого для всіх бажаючих аукціону продано 60 машин із 73, що були виставлені на продаж.
- До державного бюджету було перераховано 6,5 млн. грн, - повідомив Остап Семерак. - А економія (бензин, ремонт, зарплата) додала ще 30 млн. грн до загальної суми економії.
Нині у секретаріаті економлять й папір - запроваджують електронний документообіг.
- За попередніми підрахунками, лише за місяць вдалось заощадити майже дві тонни паперу, - каже Остап Семирак.
Ще одна цікава новація, ініційована Урядом, - запровадження посади бізнес-омбудсмена з антикорупційних питань.
Відповідна комісія працює над створенням нормативно-правової бази, зокрема проектів відповідних закону та постанови Уряду, які створять законодавче підгрунтя для такої посади. А Європейський банк реконструкції і розвитку, Уряд та представники бізнес-асоціацій, які працюють в Україні, вже підшукують кандидатуру, яка якнайкраще впишеться у образ "всеукраїнського захисника бізнесу".
Остап Семерак каже, що поки не готовий назвати імена претендентів, але резюме, які він вже тримав у руках, його "приємно вражають".
За словами міністра, бізнес-омбудсмен опікуватиметься розглядом скарг українських бізнесменів та представників закордонного бізнесу, які працюють Україні. Зокрема, щодо корупційних проявів, рейдерських захоплень та подібних порушень.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...