Вінничанки теж взялись готувати сухий борщ для АТО

Вінничанки теж взялись готувати сухий борщ для АТО

   По 60 грамів висушених буряків і моркви, 100 грамів капусти, 30 грамів цибулі, сушений часник, лавровий листок, стікери томатної пасти. Сіль, перець і сушена петрушка. Це - вміст пакета сухого "Вінницького борщу "Захисник", з якого можна зварити 10 літрів улюбленої української страви. Вінницька кулінарна сотня уже насушила овочів, щоб скласти 60 пакетів сухого борщу. Перші пакунки готові з першою волонтерською машиною їхати у зону АТО.
У Вінниці ідею дніпропетровських жінок готувати сухий борщ для наших воїнів підтримала Анна Вальчук: четверо рідних для неї людей на Сході боронять Україну. Сама Аня кілька разів їздила з волонтерською допомогою у зону АТО.
- У місті багато небайдужих жінок, які бажають допомогти нашим бійцям, але ніхто ще не готував ще сухих борщів. Тож вирішила почати, - напівжартома говорить Аня, а потім уже додає серйозно. - Насправді ідея належить моїй доньці, вона подивилася сюжет у новинах, де у Дніпропетровську жінки виготовляють сухий борщ, а потім спитала: "Мамо, а чому у нас так не роблять?".
Аня каже, що волонтерська група, в якій вона працює, і так перевантажена - постачанням і збором необхідного для бійців. Тож із борщем вирішила не додавати колегам ще більше роботи і почала сама шукати, найперше, приміщення. Відгукнувся Благодійний фонд "Без кордонів". Потім у соцмережі була створена група "Вінницька кулінарна сотня". І робота закипіла.
- Рецептом поділилися дівчата з Дніпропетровська, вони і зараз консультують нас і діляться досвідом, - розповідає Олена Павлова голова БФ "Без кордонів". - Але ми рецепт трохи удосконалили. У нас більше буряків і трохи менше капусти, борщ виходить більш наваристим. Сушки для овочів - по квартирах у дівчат. Одні ріжуть овочі, другі - сушать. Потім збираємо і пакуємо борщ.
З овочами, томатною пастою, вакуумними пакетами і вакууматором, а також й іншим, що потрібно для виготовлення сухого борщу, допомагають благодійники, знайомі і незнайомі люди. Відгукнулись на прохання допомогти і власники деяких вінницьких магазинів. Анна Вальчук багатьох із тих, хто відгукнувся на її заклик і сьогодні доставляє продукти й готує сухий борщ, вона досі не знала.
- На оголошене місце збору прийшли спершу п\'ятеро, потім почали підтягуватись інші, - розповідає Аня. - Хтось пропонував сушарку, хтось - вільні руки, мовляв, вдома сиджу без діла, хтось знає, де дістати овочі. От сьогодні (минулої п\'ятниці. - Ред.) нам запропонували ще чотири сушарки.
Багато хто з волонтерів допомагає у вільний від роботи час, вечорами і вихідними.
Щоб насушити складових на перші 40 пакетів борщу, знадобилось вісім днів, але це з налагодженням роботи, пошуком техніки і овочів. Анна Вальчук каже, що у них немає планів по постачанню якогось певного підрозділу, перший вінницький сухий борщ поїде тим бійцям, куди вирушить найближча волонтерська поставка. Готувати ж сухий борщ дівчата готові усім бійцям і стільки, наскільки вистачить продуктів.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

47

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

39

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

39

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

38

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...