Вінничанки теж взялись готувати сухий борщ для АТО

Вінничанки теж взялись готувати сухий борщ для АТО

   По 60 грамів висушених буряків і моркви, 100 грамів капусти, 30 грамів цибулі, сушений часник, лавровий листок, стікери томатної пасти. Сіль, перець і сушена петрушка. Це - вміст пакета сухого "Вінницького борщу "Захисник", з якого можна зварити 10 літрів улюбленої української страви. Вінницька кулінарна сотня уже насушила овочів, щоб скласти 60 пакетів сухого борщу. Перші пакунки готові з першою волонтерською машиною їхати у зону АТО.
У Вінниці ідею дніпропетровських жінок готувати сухий борщ для наших воїнів підтримала Анна Вальчук: четверо рідних для неї людей на Сході боронять Україну. Сама Аня кілька разів їздила з волонтерською допомогою у зону АТО.
- У місті багато небайдужих жінок, які бажають допомогти нашим бійцям, але ніхто ще не готував ще сухих борщів. Тож вирішила почати, - напівжартома говорить Аня, а потім уже додає серйозно. - Насправді ідея належить моїй доньці, вона подивилася сюжет у новинах, де у Дніпропетровську жінки виготовляють сухий борщ, а потім спитала: "Мамо, а чому у нас так не роблять?".
Аня каже, що волонтерська група, в якій вона працює, і так перевантажена - постачанням і збором необхідного для бійців. Тож із борщем вирішила не додавати колегам ще більше роботи і почала сама шукати, найперше, приміщення. Відгукнувся Благодійний фонд "Без кордонів". Потім у соцмережі була створена група "Вінницька кулінарна сотня". І робота закипіла.
- Рецептом поділилися дівчата з Дніпропетровська, вони і зараз консультують нас і діляться досвідом, - розповідає Олена Павлова голова БФ "Без кордонів". - Але ми рецепт трохи удосконалили. У нас більше буряків і трохи менше капусти, борщ виходить більш наваристим. Сушки для овочів - по квартирах у дівчат. Одні ріжуть овочі, другі - сушать. Потім збираємо і пакуємо борщ.
З овочами, томатною пастою, вакуумними пакетами і вакууматором, а також й іншим, що потрібно для виготовлення сухого борщу, допомагають благодійники, знайомі і незнайомі люди. Відгукнулись на прохання допомогти і власники деяких вінницьких магазинів. Анна Вальчук багатьох із тих, хто відгукнувся на її заклик і сьогодні доставляє продукти й готує сухий борщ, вона досі не знала.
- На оголошене місце збору прийшли спершу п\'ятеро, потім почали підтягуватись інші, - розповідає Аня. - Хтось пропонував сушарку, хтось - вільні руки, мовляв, вдома сиджу без діла, хтось знає, де дістати овочі. От сьогодні (минулої п\'ятниці. - Ред.) нам запропонували ще чотири сушарки.
Багато хто з волонтерів допомагає у вільний від роботи час, вечорами і вихідними.
Щоб насушити складових на перші 40 пакетів борщу, знадобилось вісім днів, але це з налагодженням роботи, пошуком техніки і овочів. Анна Вальчук каже, що у них немає планів по постачанню якогось певного підрозділу, перший вінницький сухий борщ поїде тим бійцям, куди вирушить найближча волонтерська поставка. Готувати ж сухий борщ дівчата готові усім бійцям і стільки, наскільки вистачить продуктів.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

366

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

176

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...