Перша персональна виставка картин Сергія Бартка

Перша персональна виставка картин Сергія Бартка

      Є художники, які ще в юності виходять на публіку зрілими і сформованими, практично відразу здобуваючи визнання, а є такі, що до творчих вершин ідуть без поспіху, нарощують майстерність із року в рік, долаючи щораз більші висоти, аж поки врешті досягають мистецьких Еверестів.

     Вінничанин Сергій Бартко, на мою думку, належить до другого виду митців. Здобувши перші навики роботи з олівцем та пензлем ще на уроках малювання в початкових класах, він затим їх удосконалював у дитячій художній школі та вищому художньому професійно-технічному училищі № 5, а завершив повний освітній цикл в академії мистецтв у Львові.

     Сергій неодноразово брав участь у групових експозиціях (скажімо, півроку тому його роботи можна було побачити в експоцентрі, і вони не губились поряд з картинами іменитих. І тепер, коли він зважився відкрити в обласному художньому музеї свою першу персональну виставку, то представив на суд громади відразу 87 робіт.

     Вони виконані в різних техніках: вугілля, акварель, пастель тощо. Але за кількістю безумовний лідер – живопис. Жанрова палітра також різноманітна, бо містить і пейзажі, і натюрморти, і портрети.

     Тут не місце для детального аналізу значного масиву артефактів, тому назву лише кілька картин, що особисто мені найбільше припали до душі. В першу чергу – пейзажі «Верба», «Весняна симфонія», «Рух кольору». Художники впродовж віків намагались передати на площині об’ємність зображень, розробляючи для цього відповідні прийоми. Схоже, Сергій Бартко освоїв їх блискуче: названі мною три роботи створюють такий потужний стереоскопічний ефект, що здається, ніби між намальованими об’єктами можна просунути руку!

     Є в художника і свій «руанський собор»: житель ближнього Замостя, він готовий малювати його в різні пори роки за різної погоди. Це – наш головний міст через Південний Буг. Принаймні, йому присвячена ціла невелика серія, яка так і проміниться світлою любов до рідного міста.

     А от у натюрмортах, насамперед у композиціях «Монохромія» та «Memento mori», постають матеріалізовані у фарбах філософські роздуми над суттю життя і смерті.

     Зрозуміло, при такій кількості різнопланових робіт важко було досягти цілісності виставки. Але головне своє завдання вона виконала, вагомо заявивши про те, що в мистецькій спільноті Вінниці з’явився молодий перспективний художник. Сподіваюсь, Сергій Бартко ще багато разів радуватиме земляків новими виставками з новими яскравими естетичними знахідками.

  Віктор МельникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

144

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

142

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...