Газовики бастують: їм три місяці не платять зарплатню

— Наприкінці минулого місяця нам пообіцяли, що до 10 липня вирішать питання, 13-го ми зрозуміли, що нас обманули, — жаліється один з протестувальників Анатолій. – Ще перед цим був попередній страйк. Люди приходили на роботу, але не працювали. Зараз ми змушені піти на крайні заходи. Я — у відпустці, але ще й зарплатні не бачив! Он інші вже з відпустки повиходили, а немає ні відпускних, ні оздоровчих, ні зарплатні! Викручуємося як можемо, в когось інший член сім’ї працює, хтось позичає.
Ще одна працівниця додає: „Нам розповідають, що заборгували люди, не платять за газ, а значить – немає за що платити зарплатню. Цього бути не може, бо люди платять!”
— Нас кожен місяць примушують йти на два дні за свій рахунок, — каже ще один протестувальник. – І так зарплатня 1100 грн., а з врахуванням податків – на руки попадає 900. Плюс ще й ці дні за власний рахунок! Це тоді виходить 19 робочих днів.
— Нам кажуть, що криза, грошей немає, люди не сплачують за послуги, — підхоплює Анатолій. – Від населення проплата іде більше 100%, населення платить постійно. А робота ж в нас яка? От я контролер, якщо піду у Царське село відрізати за заборгованість, мене як собаку за „шиворіт” хапають ці „мордовороти” — і викинуть. Я вже десять років на підприємстві працюю, так боргують нам вперше.
Після трьох годин прогулянок по колу одну з протестувальниць забрала „швидка”, кажуть, у натовпі молодій жінці стало погано. Утім, це не зупинило протест робітників. Не на диктофон вони зазначали, що перед тим, як вийти перекривати вулицю, їх попередили „не виходити, бо всіх, кого там побачать — звільнятимуть”. Незважаючи на ці погрози, люди все одно перекрили вулицю. Це тривало до 15.30. Після цього протестувальники направилися під приміщення ВАТ „Вінницягаз” і пікетували там.
Перший заступник голови правління ВАТ „Вінницягаз” Андрій Кошевой вийшов до них і пообіцяв, що зарплатню виплатять. Проте і до четверга, скаржаться працівники, вони не отримали ані копійки.
Голова профкому ВАТ „Вінницягаз” Наталія Редько вибачається перед городянами за незручності, які спричинили мітингувальники. Вона трохи не плаче, коли спілкується із журналістом: „У нас не було іншого виходу, я їх просила не виходити, не перекривати дорогу, але не послухали, пішли. Вибачте нам, але що ж робити?”
Наталія Петрівна зазначила, що робітники підприємства зверталися і до прокуратури зі скаргами, і до прем’єр-міністра, і до НАК „Нафтогаз України”, і до Федерації профспілок газовиків України.
— Компроміс так і не знайдено, — каже Наталія Редько. – Наші терпляче чекали. Обіцянка від першого заступника керівника на мітингові була така: от коли повернуть борги, а це три мільйони гривень, тоді будуть гроші на виплату зарплатні. Але не все з цих боргів піде на зарплату. Бо нам заборгували зарплатні шість мільйонів 400 тисяч. А люди боргують – три мільйони.
Наталія Петрівна додає: на підприємстві дуже миролюбиві працівники, такі дії – надзвичайні. Раніше ВАТ „Вінницягаз” було одним з кращих підприємств, його внесли у Золоту книгу України. Зараз, пояснює Наталія Петрівна, в усій Україні по 37 ВАТ-ам ситуація набагато краща, люди, які там працюють – захищені державою. Інші сім ВАТ-ів – ситуація гірша, проте – краща ніж у Вінниці.
47,1% акцій ВАТ „Вінницягаз” у держвласності НАК «Нафтогаз України». Інші акції — у приватних руках.
Газеті „Місто” голова правління ВАТ „Вінницягаз” Юрій Русин призначив зустріч, на якій мав прокоментувати ситуацію із боргами по зарплатні. Коли журналісти приїхали до голови правління – його не було на робочому місці. Секретар пояснила, що він поїхав години дві тому і ніяких повідомлень журналістам не залишав...
На офіційному сайті ВАТ „Вінницягаз” останнє повідомлення – привітання від люблячого колективу Юрію Русину із днем народження. Йому виповнилося 27 років 8 липня. Перекриваючи рух, працівники підприємства спеціально поклали на дорозі кепку, у яку збирали копійки, хтось кинув ще й абрикоси та... презерватив. Усе це „майно” мали передати своєму керівникові, але той – не з’явився.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

680

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

500

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

273

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...