Вінницю поки люструють із Києва

Вінницю поки люструють із Києва

Міністерство юстиції на своєму сайті вже оприлюднило прізвища 179 українських чиновників, які потрапили під Закон "Про очищення влади".
Перші - на вихід
Список люстрованих у першу чергу поповнився за рахунок тих, хто мав бути звільнений у десятиденний термін із моменту набуття законом чинності.
- Перша група осіб була звільнена Урядом на підставі цього закону, - сказав Міністр юстиції Павло Петренко. - Зараз ми чекаємо інформацію від інших відомств.
Відомо, що активну участь у люстраційній діяльності на місцях мали б брати управління юстиції. Але вони й досі не отримали методичних роз\'яснень.
- Поки ми жодного стосунку до появи тих чи інших прізвищ у списку люстрованих на сайті Мін\'юсту не маємо, - каже начальник Головного управління юстиції у Вінницькій області Леонід Льовкін. - Чекаємо методичні вказівки, які б регламентували наші дії, а поки навіть обмежені в доступі до оприлюдненого реєстру. Як і інші державні установи, просто спостерігаємо, як список поповнюється прізвищами.
Тим не менш, за словами Леоніда Льовкіна, управління вже отримало від місцевих структур два запити щодо перевірки відомостей про осіб, які претендують на державні посади.
- Запити щодо цих кандидатур ми прийняли, але оскільки маємо усне розпорядження від Мін\'юсту поки переадресовувати їх на Київ, то так і зробили, - каже Леонід Льовкін.
Знайомі прізвища
На сайті Мін\'юсту у списку люстрованих, є імена чиновників, які так чи інакше пов\'язані з Вінниччиною. Зокрема, там значаться: керівник штабу, перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України Артур Артеменко, заступник командувача Сергій Дроздов та головний інспектор Повітряних Сил Головної інспекції Міністерства оборони Микола Петрушенко. Останній у 2008 році теж був призначений на посаду начальника штабу - першого заступника командувача Повітряних Сил ЗСУ.
Також  у списку є прізвище першого заступника військового прокурора Центрального регіону України В\'ячеслава Сученка. Як відомо, саме цій прокуратурі структурно підпорядкована Військова прокуратура Вінницького гарнізону. Не пощастило й старшому раднику юстиції, уродженцю Гайсина Миколі Лисому, який у квітні цього року очолив військову прокуратуру Західного регіону України. І він, і його перший заступник нині у списку люстрованих.
Під дію нового закону потрапив також заступник прокурора Вінницької області Олег Хоменчук і колишній прокурор Вінниччини Олександр Шморгун, який на момент "люстрації" був заступником прокурора Чернігівської області.
Є у списку люстрованих заступник начальника Вінницької митниці, яка нині підпорядкована Мідоходів України, Володимир Волошин. Ще один люстрований нині мешкає у Києві, але не забуває про своє вінницьке коріння. Це - перший заступник Голови Держагентства водних ресурсів Михайло Яцюк, уродженець Погребищенського району.

Третього листопада голова СБУ Валентин Наливайченко підписав наказ про проведення люстраційних перевірок в СБУ - вони почнуться 24 листопада. Із 5 березня по 31 березня 2015 року перевірятимуть керівників і заступників керівників регіональних органів СБУ. Перевірки посадових осіб Вінницького управління СБУ розпочнуться з 5 квітня.
 


Максим ЗОТОВ



Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...