Бійці 9-го батальйону приїхали у відпустку

Бійці 9-го батальйону приїхали у відпустку

У суботу, першого листопада, на вінницькому майдані Небесної Сотні рідні, друзі, знайомі зустрічали два автобуси із військовослужбовцями 9-го батальйону територіальної оборони. Бійці мали приїхати о шостій вечора. З букетами, прапорами, короваєм і навіть духовим оркестром - люди на площі почали збиратися за годину до їх приїзду. Бійців зустрічали словами: "Герої!", "Слава Героям!". Із зони АТО близько 70 бійців приїхали додому на 20 днів у відпустку.
Анна Комісарчук прийшла із прапором і букетом квітів зустрічати чоловіка Дмитра. Жінка каже, що Україна у нього завжди була на першому місці, тому й пішов воювати на Схід.
- Дмитра не бачила більше двох місяців. Найважче - це чекати, коли немає з ним зв\'язку. Коли є зв\'язок, коли чуєш його голос, то ще можна чекати. А коли немає зв\'язку… Залишається тільки вірити у краще і чекати, - розповідає Анна. - Цієї ночі мені вже приснилося, що я приїхала туди до нього. Важко, коли син приходить і питає "де тато", доводиться казати, що він - на роботі. А син у відповідь: тато приїде з роботи на великому танку і він буде сидіти з ним за кермом.
Як тільки з автобусів почали виходити перші бійці, рідні відразу кинулися шукати своїх братів, чоловіків, синів.
- Дуже тепло нас зустріли. Там було важко, іноді не пособі, але підтримка друзів, родичів, знайомих все-таки допомогла вистояти, - ділиться враженнями боєць 2-го протитанкового взводу Ігор Марчук, який не був дома два місяці. - Зимову форму нам видали, нас повністю екіпірували завдяки волонтерам і Збройним силам. Були ми недалеко від Маріуполя. Звісно, що було страшно, але страх зник після першого ж обстрілу.
- Вдома не був три місяці. За цей час нам багато довелося пройти. Життя моє змінилося уже давно, ще після Афганістану. Ми забезпечені усім, і немає ніяких проблем. А чого немає, то не можна скаржитися, бо це - війна. У мене - три сини, і я не хотів би, щоб вони бачили війну, - каже військовослужбовець Олександр Пустовіт, який пішов у батальйон добровольцем.
- Два місця - в АТО, потрапив у 2-гу роту 9-го батальйону. Не все так страшно, як показують по телевізору, менше дивіться телевізор і більше довіряйте рідним, які там, розповідає Євген Войтов. - Годують нас добре, чесно кажучи "Сардина" уже дістала (посміхається. - Авт.), на зиму одягли. Дуже сильно змінилися наші погляди на життя, з\'явилося багато друзів. Образливо, що місто Слов\'янськ ми звільнили, а вони знову вибрали тих самих "регіоналів", які були уже при владі. А скільки наших хлопців там загинуло. Але приємно, що там малі діти бігають і кричать "Слава Україні", а от пенсіонери не надто лояльні.
Дмитро Комісарчук, той самий, якого зустрічала дружина Аня, зізнається, що на душі у нього радісно, бо він з товаришами повернувся на якийсь час додому. В АТО був три місяці.
- Поки ми там, можемо зробити так, щоб тут було мирне небо і щоб люди жили спокійно. Мене вдома чекали дружина, мама, друзі, син, - розповів Дмитро. - Ми попереджали, що приїдемо у відпустку, але коли виїжджали, нічого не казали. Повідомили уже тоді, коли виїхали із зони АТО. Я повернуся туди, тому що там наші хлопці, і я їх не можу там покинути.
Після 20-денної відпустки бійці батальйону "Вінниця" знову повернуться на Схід - зі зброєю у руках захищати Україну.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

442

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

318

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

171

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

166

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

159

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...