Чому абітурієнти на вокзалах сплять,

Чому абітурієнти на вокзалах сплять,

Майбутніх педагогів – легіон?
Педуніверситет: у широченькому коридорі корпусу, де працює приймальна комісія, — тиснява. «Історія: Марченко!», «Психологія: Дмитрук!» — дівчина з дверей вигукує прізвища абітурієнтів. Щоб почути своє, стоять тут по кілька днів.
— Ми із сином Романом вже третій день стоїмо, — розповідає Алла Грисюк із Калинівки. Він поступає на фізико-математичний, але поки що ніяк не вдається. Діти подають документи на кілька факультетів одразу, тож черги такі великі, що не вистачає дня. Добре, що хоч їхати не дуже далеко.
Та не усім так «щастить». Приїжджі здалека, не маючи у Вінниці рідні, змушені ночувати ледь не під стінами університету.
— Я з батьками з Ямполя приїхала поступати на історичний. Прочекали один день — черга так і не дійшла. Довелось на вокзалі ночувати. Та це нічого, головне вступити, — дещо знервовано посміхається дівчина, час від часу поглядаючи на двері приймальної. Представитись нам відмовилась: «Щоб не нашкодити».

„Письмова жива черга”
Схожа картина була минулого вівторка й на задньому дворі торгово-економічного університету. Тут черги – на папері: один із батьків абітурієнтів записує усіх у так звану «письмову живу чергу».
— Я прийшла ще о 7-й ранку, щоб зайняти чергу, у списку 26-а – розповідає абітурієнтка Олена. – Подаю документи на два факультети одразу, а це означає, що мене чекає ще одна черга, у ній я 20-а.

Аграрний острівець спокою
А от аграрний університет постав таким собі «острівцем спокою». Опівдні біля дверей приймальної комісії не дуже людно. Ніхто не записує прізвищ, просто приходиш і стаєш у кінець черги.
— Я прийшла 20 хвилин тому, зараз моя черга іти здавати документи – розповідає Ольга – подаю на де-кілька факультетів, бо ще не вирішила остаточно, ким стати у житті.


Віталій МЕЛЬНИК, Аліна КРАСІЛЬНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

276

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

153

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

143

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

141

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...