Чому абітурієнти на вокзалах сплять,

Чому абітурієнти на вокзалах сплять,

Майбутніх педагогів – легіон?
Педуніверситет: у широченькому коридорі корпусу, де працює приймальна комісія, — тиснява. «Історія: Марченко!», «Психологія: Дмитрук!» — дівчина з дверей вигукує прізвища абітурієнтів. Щоб почути своє, стоять тут по кілька днів.
— Ми із сином Романом вже третій день стоїмо, — розповідає Алла Грисюк із Калинівки. Він поступає на фізико-математичний, але поки що ніяк не вдається. Діти подають документи на кілька факультетів одразу, тож черги такі великі, що не вистачає дня. Добре, що хоч їхати не дуже далеко.
Та не усім так «щастить». Приїжджі здалека, не маючи у Вінниці рідні, змушені ночувати ледь не під стінами університету.
— Я з батьками з Ямполя приїхала поступати на історичний. Прочекали один день — черга так і не дійшла. Довелось на вокзалі ночувати. Та це нічого, головне вступити, — дещо знервовано посміхається дівчина, час від часу поглядаючи на двері приймальної. Представитись нам відмовилась: «Щоб не нашкодити».

„Письмова жива черга”
Схожа картина була минулого вівторка й на задньому дворі торгово-економічного університету. Тут черги – на папері: один із батьків абітурієнтів записує усіх у так звану «письмову живу чергу».
— Я прийшла ще о 7-й ранку, щоб зайняти чергу, у списку 26-а – розповідає абітурієнтка Олена. – Подаю документи на два факультети одразу, а це означає, що мене чекає ще одна черга, у ній я 20-а.

Аграрний острівець спокою
А от аграрний університет постав таким собі «острівцем спокою». Опівдні біля дверей приймальної комісії не дуже людно. Ніхто не записує прізвищ, просто приходиш і стаєш у кінець черги.
— Я прийшла 20 хвилин тому, зараз моя черга іти здавати документи – розповідає Ольга – подаю на де-кілька факультетів, бо ще не вирішила остаточно, ким стати у житті.


Віталій МЕЛЬНИК, Аліна КРАСІЛЬНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

204

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

148

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

135

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

132

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

124

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...