Чому комбати йдуть на вибори?

Окрім громадських діячів і відомих політиків, на цей раз майже всі партії спробували залучити до своїх лав учасників АТО. Вважається, що наявність у списках бойових героїв може завоювати лояльність виборців і принести перемогу. Воно й зрозуміло: нові обличчя, хоробрість і відвага, патріотизм. Усе, чого так давно бракувало українській політиці.
Так, партія "Свобода" включила до свого списку командира взводу 22-го батальйону Олексія Миргородського, Радикальна партія Олега Ляшка - командира батальйону "Айдар" Сергія Мельничука. Блогер та комбат "Донбасу" Семен Семенченко увійшов до списку "Самопомочі". А список партії "Батьківщина" очолює полонена українська льотчиця Надія Савченко.
Військова рада
Однак найбільшу кількість військових вдалося залучити лише "Народному фронту" - близько 15 осіб. Усі вони увійшли до спеціального органу при партії - Військову раду. Серед них - комбат "Миротворця" Андрій Тетерук, комбат "Дніпра-1" Юрій Береза, комбат "Золотих воріт" Микола Шваля, командир 3-го полку спецпризначення ЗСУ Валентин Пікулін, заступник командира батальйону ім. Кульчицького Михайло Боднар та інші. Координувати роботу новоствореного органу довірили військовому експерту, підполковнику запасу Дмитрові Тимчуку.
Цілі, які ставить перед собою Військова рада, амбіційні з вигляду. Її учасники розроблятимуть пропозиції щодо реформування Української армії та зміцнення системи оборони України. Доказом серйозних намірів слугують перші засідання Військової ради. Зокрема, Андрій Тетерук, Дмитро Тимчук і Євген Дейдей презентували громадськості плани щодо удосконалення єдиної структури військової організації держави, максимального використання добровольчих ресурсів, об\'єднання сил і засобів різних збройних формувань під єдиним керівництвом, розв’язання соціальних проблем учасників АТО й формування структур територіальної оборони в регіонах.
Усі свої напрацювання комбати намагатимуться внести на розгляд парламенту. Також є намір передати пропозиції новому Урядові, який сформується невдовзі після обрання Верховної Ради.
Менше слів,
більше справ
Чим можуть похвалитися командири інших батальйонів, які потрапили у прохідні частини виборчих списків?
Про Надію Савченко, яка очолила список "Батьківщини", питати й годі. Українська льотчиця, ймовірніше за все, стала жертвою передвиборчої маніпуляції. Своїм ім\'ям вона підсилила позиції "Батьківщини". Але чи допоможе проходження цієї політсили до парламенту вийти Надії на волю - ще питання.
Кажучи про інших військових, можна відзначити комбата "Донбасу" Семена Семенченка. Наразі він перебуває із візитом у США, звідки рапортує про підписання угоди з підготовки бійців свого батальйону американськими інструкторами. Можна, звісно, порадіти за військових "Донбасу". Ми впевнені, що ввірені комбату хлопці отримають справді кваліфіковане тренування. Але хотілося б сподіватися, що результати спільної поїздки із президентом торкнуться усіх українських військових, а не лише "своїх".
Презентувати свої погляди щодо необхідних реформ командиру взводу 22-го батальйону Олексію Миргородському немає коли. Зараз він перебуває на лінії фронту. В Інтернеті з\'явилося відео, де старший лейтенант звертається до своїх побратимів - делегатів з\'їзду "Свободи". Говорить щиро і просто: перед Україною - складні виклики, нам необхідно боронити незалежність.
Рапортує про стан речей на фронті і його колега - командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук, який посідає третє місце у передвиборчому списку Радикальної партії. Знову ж таки, жодної інформації щодо своїх сподівань від роботи у парламенті Сергієм озвучено не було.
Тож, незважаючи на те, що комбати присутні у виборчих списках практично усіх політсил, лише деякі з них демонструють розуміння того, навіщо їм депутатський мандат, і підтверджують свої слова реальними діями. І сподіватися, що люди не розкусять вивертів піарників, які залучають до партій героїв АТО, не варто. Майдан довів, що українці навчилися розрізняти справи і популізм. Тож 26 жовтня зроблять правильний вибір.


Владислав КучеренкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

329

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

205

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

137

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...