Вінниця готова підтримати навколишні села

 Йшлося про поглиблення підтримки, яку місто надає та готове й надалі надавати сусіднім громадам. Адже, зважаючи на постійне "вростання" міста у села, а сіл у місто, користь від такої допомоги - обопільна. Єдине, що потрібно, аби налагодити таку співпрацю - підписати угоду про наміри, яка гарантує спільний розвиток суміжної території.
Агрономічне, Стрижавка, Стадниця, Лука-Мелешківська, Бохоники і Якушинці відповідні угоди вже підписали, і лише Вінницькі Хутори вагаються.
- Ми вже другий рік тісно співпрацюємо з навколишніми селами з питань соціально-економічного розвитку, - говорить в.о.міського голови Сергій Моргунов. - Фактично передачі сільських земель у користування міста ще не відбулося, але місто вже готове профінансувати і фінансує на умовах спільної участі розвиток інфраструктури в сусідніх селах.
За словами Сергія Моргунова, станом на перше вересня, на це витрачено вже 1,6 млн.грн. Зокрема, Агрономічне отримало 300 тис.грн., Лука-Мелешківська - 350 тис.грн, Стадниця - 200 тис.грн., Якушинці - 400 тис.грн., Стрижавка - 350 тис.грн.
- Спрямовували громади ці кошти на різні цілі, - зауважив Сергій Моргунов. - Кому потрібні дороги, кому освітлення, кому дитячі майданчики... Ми йшли назустріч усім побажанням.
Співпраця Вінниці з районом знаходить своє відображення у різних проявах. Наприклад, у напрямку освіти. У школах міста минулого навчального року навчалась 961 дитина з Вінницького району, 464 дитини з навколишніх сіл відвідували дошкільні навчальні заклади міста, 94 дитини отримували послуги позашкільної освіти. Схожа ситуація у напрямку охорони здоров\'я, транспортного забезпечення тощо.
У свою чергу представники сільських і селищних рад проговорили питання, які вважають актуальними на перспективу. Багатьох хвилювало наближення зими, коли доведеться розчищати від снігу дороги. Адже для багатьох сільрад це просто-таки непід\'ємне завдання, а місто готове підставити своє плече. Також обговорювалися питання вивезення сміття у Стрижавці, поліпшення енергозабезпечення Малої Стадниці.
Окремо пролунала пропозиція щодо залучення Вінницької "Цілодобової варти" для вирішення питань мешканців Вінницького району. Наприклад, щодо інформування про аварійні ситуації, відключення газу, води, чи світла, порушення графіку руху транспорту та ін.
- Місто готове підключати до вирішення цих питань відповідні служби, - запевнив Сергій Моргунов.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

824

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

638

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

427

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

372

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

371

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...