На Центральному ринку „перекупки” більше немає

Спеціально збудований павільйон на 140 місць вже працює на Центральному ринку. Між собою торгівці ще недавно називали це місце — „перекупка”. Тепер тут можуть продавати овочі та фрукти люди, які виростили їх на власному городі. Плату за місце і ринковий збір з „бабушок” не беруть.
— Раніше молоко я вимушена була продавати дорожче, адже плата за місце додатковий тягар, чи просто віддавала перекупникам, — каже бабуся Марія, яка цього разу привезла продати малину і молоко. — На ринок я виходжу лише тоді, коли з’являється надлишок продукту. Тепер я сама можу вільно продавати свій товар. Ціну визначаю, дивлячись на ціни в інших.
А от дядько Віктор, який продає картоплю, зізнається, що особливо ціни на товар відкриття павільйону з безплатними місцями не збило. Втім, сам встановлює мінімальну ціну з тих, яку пропонують сьогодні „колеги”.
— Павільйон працює з 8 червня, — зазначає Сергій Кудлаєнко, начальник управління розвитку споживчого ринку на послуг міськради. – Торік ми досягли домовленості з адміністрацією ринків щодо необхідності реконструкції усіх ринків і виділення місць для сільгоспвиробників.
Директор об’єднання ринків Вінницької облспоживспілки Володимир Іжевський каже, планується будівництво ще одного такого павільйону де продаватимуть власну сільгосппродукцію.
— Велику допомогу надала міська влада, — зазначає Володимир Іжевський. — По-перше, на час будівництва нас звільнили частково від сплати за землю, мер особисто домовився, що металоконструкції нам відпустили без передплати. І якщо буде дозволяти наше фінансове становище, наступного року ми побудуємо ще один такий павільйон. Торік ми вклали у реконструкцію зверх 1,5 млн., цього року – більше 2 млн. грн.
Ринок „Лісопарк” також впорядкують, оскільки навколо сучасного Пасажа з полу-жиру торгівля ведеться. Як запевнили „МІСТО”, усім торгівцям, які там „прибили” місця, пропонують абсолютно безкоштовні місця на ринках „Західний” та „Урожай” – стільки, скільки буде потрібно. До слова, для самих торгівців на „Лісопарку” навряд це стане несподіванкою, адже вони вже давно говорили про те, що їх збираються „переселяти”. Дехто навіть товар спродував з прощальними знижками. Інцидент же, який трапився на ринку „Лісопарк”, коли охоронці побили дідуся, котрий прийшов продати власну малину – засуджують і правоохоронці, і влада. Василь Поліщук, начальник ГУ МВС у Вінницькій області, повідомив, що силу застосували приватні охоронці і наразі ведеться розслідування, а винних покарають і жорстоко.
Щоб „знайти” безплатне місце для торгівлі, якщо у господаря вродили овочі та фрукти, достатньо підійти до контролера на ринку або до адміністрації.
— Хотів би звернутися до людей, що не потрібно шукати якісь місця, де можна стати і продавати, ми готові надати певне місце, — наголошує Сергій Кудлаєнко. – Крім того, у місті працює торговельний патруль, він видає талони на будь-який ринок.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...