Людмила дивом впіймала дівчинку, яка випала з вікна

Якби прості люди вирішували, кому давати звання Героя, то Людмила Цопа, вихователька вінницького дитячого садочка „Теремок”, його б отримала! Вона спіймала на руки маленьку Катрусю, яка випала з вікна квартири на другому поверсі. Це наша Людочка врятувала життя маленької дівчинки, з гордістю і радістю розповідали батьки, чиї діти відвідують „Теремок”, вона — ГЕРОЙ!
Дивовижне спасіння трапилось минулого тижня. Діти саме гралися на майданчику, їм встановили басейн.
— Я тільки почула, що щось падає зверху, — пригадує події Людмила Цопа. – У цей момент ще мама прийшла за дитиною. Ми піднімаємо голови — і я бачу, що дитина падає! Я бігом через гірку, наставила руки і при землі її зловила. Вона падала животиком і обличчям вниз. Я її схопила на руки і занесла в наш медпункт (колеги розповідають, що під впливом почуттів рятівниця побігла не в найближчі двері садочка, а аж до центрального входу. – Авт.). Наступного дня приходила мама і сказала, що з дитиною все нормально, тільки носик поцарапаний і ніжка.
— Як Ви так швидко зреагували?
— Така в мене реакція... Все-таки працюю з дітьми!
— Злякалися?
— Спочатку ні. Всі почуття прийшли вже потім, коли дитину побачила, сіла, подивилася, звідки падала маленька (потім на мене летіли і москітна сітка, і іграшки, і ковдра)... Але я цього вже не бачила. Я її схопила і побігла в медпункт.
— Колеги кажуть, що дуже сильно руки забили?
— Сильний удар пішов на одну руку, бо тут голівка була. Дитинка теж трохи вдарилась. Але головне, що жива-здорова.
— Діти, мабуть, Вас люблять?
— Вихователькою працюю уже 28 років. Діти ходять в садочок, значить? люблять. Після цього випадку наші діти всі були в шоці. Вони наче завмерли, поки я не вийшла з садочка... Ніхто вже не купався, не грався, поки я не повернулась. Питають: дитинка жива? Жива, заспокоюю, все нормально!
Повне усвідомлення усього, що сталося? прийшло хіба що надвечір, коли Людмила Миколаївна розповідала доньці і чоловіку, як ловила сусідську дитину, і відповідала на їх збентежені запитання. На роботі ж колегам про те, що врятувала життя дитині, зізналася лише наступного дня, коли мама Катрусі приходила з подякою.
Катрусі – рік і сім місяців. Сім’я живе по сусідству з дитячим садочком – вікна квартири виходять на ігровий майданчик. Мабуть, Катруся задивилась на діток, як ті весело сміялися і... потягнулася до них.
— Слава Богу, що вийшло так, а не інакше, — каже бабуся маленької Олени, і сльози знову навертаються на очі. — Це диво! Мама потім сказала: цю дівчинку хтось дуже сильно любить, тому вона залишилась жива. Спасибі велике Людочці, що вона була поряд. Вже вирішили, що у нас буде ще друга хрещена мама.
Колега по зміні нашої героїні розповідає, що пані Людмила – людина дуже добра, ніколи нікому не відмовить у допомозі, навіть якщо допомога забирає особистий час і потребує якихось додаткових зусиль.
Традиції доброти і душевності у „Теремку” плекають і завідуюча садочком Фаїна Шкарупа, і вихователі. Це один з двох садочків у Вінниці, де свої акторські навички могли показати звичайним дітям діти з обмеженими фізичними можливостями. Малечі показували „Ріпку”. Діти так захоплено дивились цю постановку, розповідають вихователі, дуже переживали, очима слова підказували. А потім кожен подарував гостям-акторам іграшку. А ще в цьому садочку батьки зібрали благодійну допомогу для притулку тварин: у скриньку кидали, хто скільки вважав за потрібне. Потім ці гроші відвезли у притулок. Скептики скажуть, хіба ж це подвиг? Але щось героїчне у цих вчинках таки є.
Чи отримає вінничанка Людмила Миколаївна Цопа, окрім батьківського і дитячого преклоніння, хоча б маленьку офіційну відзнаку за свій вчинок? Може, номінують на „Рятувальника року”, не кажучи вже про „Героя України”? Адже в Конституції сказано: що найвища цінність держави – це життя громадян. Людмила Миколаївна це життя врятувала. Але, вочевидь, за „швидку реакцію” нагороди не дають. В умовах конкурсу „Рятівник року” записано: ризикуючи життям. Тож вінницькі МНСники вклонилися в пояс виховательці, але... Та й? зважаючи на перелік Героїв, послужний список володарів звання та ті ж критерії відбору — за рятування життя дитини „Герой” тобі не світить. То, можливо, варто впровадити звання „Герой Вінниччини”?


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

352

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

184

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

175

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

169

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...