“Батьки вбитих дітей Вінниччини” просять пам’ятник у центрі міста і грошові компенсації

На зібранні обговорювали два основні питання: встановлення пам’ятного знаку жертвам тяжких кримінальних злочинів та співпрацю з правоохоронцями.

- Ми хочемо вшанувати пам’ять наших убитих дітей, адже в Україні нараховується 33 тисячі потерпілих від особливо важких злочинів, а таких організацій, як у нас, більше ніде немає. Телефонують батьки з усієї країни, просять порад, хочуть створювати подібні асоціації у своїх областях. Тому ми теж не повинні сидіти, склавши руки, - розповіла керівник організації Тетяна Кушнір. - Ми плануємо встановити пам’ятник у центрі міста, в сквері неподалік «Книжки». Сюди зможе прийти кожен, хто втратив своїх дітей.

Жінка додала, що багатьом батькам похилого віку важко відвідувати кладовища, які розташовані за Вінницею, тому вони відкидають варіант встановлення меморіального знаку за межами міста, хоча раніше ці варіанти розглядали.

Представники облдержадміністрації ідею пам’ятника підтримали, але пропонують встановити його на території кладовища біля школи № 26.

- Ми не розглядатимемо питання встановлення пам’ятного хреста біля «Книжки», ця територія вже переобтяжена хрестами, тому ми не хочемо завантажувати рекреаційну зону пам’ятниками і перетворювати це місце в символічне кладовище. Тут вже є Пам’ятник жертвам Голодомору, Січовим Стрільцям, жертвам репресій та монумент з нагоди відзначення 2000-ліття запровадження християнства, - пояснив головний архітектор Вінниці Олександр Рекута. - Потрібно розглянути питання аналізу середовища. Безумовно, дуже прикрим є те, що ми маємо проблему жертв тяжких кримінальних злочинів, проте пропонуємо варіанти встановлення пам’ятника в інших місцях.

Окрім розгляду питання встановлення пам’ятного знаку, батьки вбитих дітей просять правоохоронців посприяти детальному перегляду кримінальних справ та вимагають від держави компенсації у розмірі 1500 неоподаткованих мінімумів.

- Убивці відбули термін покарання — це від кількох років до 14-15 років, згодом вони будуть на волі, а ми залишилися в похилому віці без опіки та сім’ї, тому ми потребуємо морального і матеріального відшкодування з боку держави, - каже Тетяна Кушнір. - Справи потрібно переглянути, адже над дітьми були вчинені тортури і вбивства, які десятиліттями не розслідуються правоохоронними органами. Крім того, ми хочемо перегляду законів щодо нарахування компенсацій.

Українське законодавство не передбачає виплат та компенсацій особам, які внаслідок кримінального злочину втратили своїх близьких. В Європі, згідно з конвенцією щодо відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів, подібні матеріальні виплати нараховуються або самим потерпілим, або особам, які перебувають на їхньому утриманні.

Керівництву області та представникам правоохоронних органів батьки убитих дітей висунули свої вимоги про повторне розслідування всіх справ та покарання винних.

Керівник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Юрій Мельник, який координував роботу засідання, пообіцяв посприяти врегулюванню резонансного питання. На даний час активісти організації хочуть створити слідчу комісію за участі самих же членів організації “Батьки вбитих дітей Вінниччини” з метою розслідування фактів вбивств у Вінницькій області, відшкодування матеріальних і моральних збитків, заподіяних їм особами, що скоїли вбивства, та надання батькам вбитих дітей відповідного соціального статусу.

Вікторія МАМАЙ

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

499

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

404

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

303

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

279

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

275

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...