“Батьки вбитих дітей Вінниччини” просять пам’ятник у центрі міста і грошові компенсації

На зібранні обговорювали два основні питання: встановлення пам’ятного знаку жертвам тяжких кримінальних злочинів та співпрацю з правоохоронцями.

- Ми хочемо вшанувати пам’ять наших убитих дітей, адже в Україні нараховується 33 тисячі потерпілих від особливо важких злочинів, а таких організацій, як у нас, більше ніде немає. Телефонують батьки з усієї країни, просять порад, хочуть створювати подібні асоціації у своїх областях. Тому ми теж не повинні сидіти, склавши руки, - розповіла керівник організації Тетяна Кушнір. - Ми плануємо встановити пам’ятник у центрі міста, в сквері неподалік «Книжки». Сюди зможе прийти кожен, хто втратив своїх дітей.

Жінка додала, що багатьом батькам похилого віку важко відвідувати кладовища, які розташовані за Вінницею, тому вони відкидають варіант встановлення меморіального знаку за межами міста, хоча раніше ці варіанти розглядали.

Представники облдержадміністрації ідею пам’ятника підтримали, але пропонують встановити його на території кладовища біля школи № 26.

- Ми не розглядатимемо питання встановлення пам’ятного хреста біля «Книжки», ця територія вже переобтяжена хрестами, тому ми не хочемо завантажувати рекреаційну зону пам’ятниками і перетворювати це місце в символічне кладовище. Тут вже є Пам’ятник жертвам Голодомору, Січовим Стрільцям, жертвам репресій та монумент з нагоди відзначення 2000-ліття запровадження християнства, - пояснив головний архітектор Вінниці Олександр Рекута. - Потрібно розглянути питання аналізу середовища. Безумовно, дуже прикрим є те, що ми маємо проблему жертв тяжких кримінальних злочинів, проте пропонуємо варіанти встановлення пам’ятника в інших місцях.

Окрім розгляду питання встановлення пам’ятного знаку, батьки вбитих дітей просять правоохоронців посприяти детальному перегляду кримінальних справ та вимагають від держави компенсації у розмірі 1500 неоподаткованих мінімумів.

- Убивці відбули термін покарання — це від кількох років до 14-15 років, згодом вони будуть на волі, а ми залишилися в похилому віці без опіки та сім’ї, тому ми потребуємо морального і матеріального відшкодування з боку держави, - каже Тетяна Кушнір. - Справи потрібно переглянути, адже над дітьми були вчинені тортури і вбивства, які десятиліттями не розслідуються правоохоронними органами. Крім того, ми хочемо перегляду законів щодо нарахування компенсацій.

Українське законодавство не передбачає виплат та компенсацій особам, які внаслідок кримінального злочину втратили своїх близьких. В Європі, згідно з конвенцією щодо відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів, подібні матеріальні виплати нараховуються або самим потерпілим, або особам, які перебувають на їхньому утриманні.

Керівництву області та представникам правоохоронних органів батьки убитих дітей висунули свої вимоги про повторне розслідування всіх справ та покарання винних.

Керівник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Юрій Мельник, який координував роботу засідання, пообіцяв посприяти врегулюванню резонансного питання. На даний час активісти організації хочуть створити слідчу комісію за участі самих же членів організації “Батьки вбитих дітей Вінниччини” з метою розслідування фактів вбивств у Вінницькій області, відшкодування матеріальних і моральних збитків, заподіяних їм особами, що скоїли вбивства, та надання батькам вбитих дітей відповідного соціального статусу.

Вікторія МАМАЙ

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1121

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

644

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

538

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...