Вінницьким довічникам дозволили довгострокові побачення, і навіть обладнали для цього кімнату

Такий «сервіс» передбачений новими змінами до Кримінально-виконавчого кодексу. За словами начальника установи Юрія Жука, у в’язниці перебуває 405 довічно засуджених, тому у планах - ще вісім таких кімнат.

Кімната для довгострокових побачень схожа на невеличку невеличку квартиру, у якій є кімната, душова, коридор, кухня. У кімнаті - двохмісне ліжко, чайний столик, телевізор і маленьке віконечко із гратами. На кухні - газова плита, холодильник, мультиварка, мікрохвильова піч, стіл. Санвузол - із тулалетом, душем і рукомийником.

Першими, кому дозволили довгострокове побачення у спеціально обладнаній кімнаті - це подружжя Вікторії і Олексія Маркунів.

Олексію було 27 років, коли він потрапив за грати. У в’язниці він вже чотирнадцять років, і за усі роки вперше зміг зустрітися з дружиною не через скло у кімнаті для побачень.

- Усі ці роки я не міг доторкнутися до своєї дружини. Тому вперше за весь цей час я можу її обняти, поцілувати і притиснути до себе, - каже довічно засуджений. - Дуже добре, що відбулися зміни в країні, і Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє довготривалі побачення раз на три місяці. Це дає нам можливість створити повноцінну сім’ю. Є велика надію, що будуть відбуватися далі зміни, і ми зможемо, як в багатьох європейських країнах, подати відповідні документи, аби мати право проживати за межами в’язниці.

Дружина Вікторію також переповнювали емоції від такого побачення. Жінка каже, що тепер зможуть навіть подумати над народженням своєї першої дитини.

- Ми дуже довго чекали того, щоб ось так могли побачитися, доторкнутися один до одного, а не сидіти і говорити через скло у кімнаті для побачень, - додає Вікторія. - Ми разом уже багато років, але розписалися зовсім недавно. Мій чоловік сидить не за вбивство, а за замах, він лише дізнався адресу потерпілого, потерпілий - живий. Ми сподіваємося, що доб’ємося перегляду справи, і чоловік вийде із в’язниці.

За словами начальника вінницької установи виконання покарань №1 Юрія Жука, такі кімнати будуть корисні для довічників, адже вони зможуть відновити свої соціальні зв’язки. А десять довічно засуджених уже написали заяви на довгострокові побачення.

До речі, зміни до Кримінально-виконавчого кодексу розширили права не тільки довідників. Ув’язненим дозволили користуватися мобільними телефонами й Інтернетом. Щоправда, не усім. Довідникам мобільного у руки не дадуть, як і не дозволять заходити в Інтернет. За словами адміністрації тюрми, мобільними телефонами дозволять користуватися ув’язненим, які відбувають покарання не за тяжкі злочини і утримуються на дільницях соціальної реабілітації. Щодо Інтернету, то вільних подорожей по соцмережах і форумах в’язні теж не матимуть, лишень доступ до інформаційних і наукових сайтів. Щоправда, коли права стануть реальністю, в установs виконання покарань ще не знають, кажуть: все залежатиме від фінансування.

 

Коментар

Начальник вінницької установи виконання покарань №1 Юрій Жук:

- На обладнання кімнати для довготривалих побачень для засуджених витратили більше 20 тис.грн. Зміни у Кримінально-виконавчому кодексі передбачають довгострокові побачення для довічно засуджених раз на три місяці, терміном від однієї доби до трьох. Раніше їм дозволялося одне короткострокове побачення через вікно, раз на три місяці, тепер можна щомісяця. Наша установа належить до установ максимального рівня безпеки, тому у кімнатах тривалих побачень арміруються стіни, встановлюється по периметру сигналізаційна решітка, в разі розриву такої решітки відразу до кімнати прибуде резервна група охорони. Двері зроблені з металу, і є також додатково попереджувальна решітка. Також у кімнаті встановлений відеонагляд.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1223

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...