Продукти дешевшають

Продукти дешевшають

У липні вінничан порадує вартість продуктів харчування. За прогнозами експертів, істотно подешевшають овочі - на 10-30%, не набагато відстануть від них і сезонні фрукти. На п\'ять відсотків також можуть впасти в ціні твердий сир і масло.
Нові за ціною старих
Ціни на молоді овочі вже зрівнялися зі старими: дорожче попередниці поки тільки морквина (якщо молоду продають по 8-11 грн., то стару можна купити по 6-7 грн.), а стару капусту вже мало де знайдеш.
- Незважаючи на те, що в Україні весь червень йшли дощі, сезон в цілому нормальний: обсяги овочів збільшуються, і ціни на них відповідно падають, - каже керівник компанії "Green Grocer" Сергій Іванов. - Правда, якщо, наприклад, капуста дешевшає стрімко, то ціни на молоді картоплю, моркву, буряки та цибулю ведуть себе більш стримано.
Експерти ситуацію пояснюють просто: сезон на борщові овочі почнеться з кінця серпня, тому в липні ціни на них якщо і будуть знижуватися, то помірно - в межах 10-20%. До 30% вони можуть знизитися, якщо врожай буде вже дуже хорошим.
Фруктова спека
Доступною на початку липня стане велика мелітопольська черешня. Але з середини місяця на зміну їй прийде черешня з Польщі.
- Її продаватимуть до кінця серпня. Ціна - 35-40 грн., - говорить директор підприємства "Джекфрут" Ярослав Мороз.
Ціни на персики, абрикоси, які навесні підмерзли, будуть триматися на рівні 22-35 грн до останнього і почнуть знижуватися лише у спеку. До середини липня може дешевшати малина - на 3-5 грн., після чого знову буде зростання, оскільки пропозиція ягоди на ринку невелика. Пізня малина з\'явиться в серпні-вересні.
Як сир з маслом
Немає жодних ринкових передумов і для зростання цін на молочну продукцію.
- У зв\'язку зі скороченням експорту молочної продукції в Росію і Казахстан, а також припиненням її поставок до Криму в останні місяці у молочників утворився великий надлишок сировини, який вони пускають на виробництво сухого молока і масла. Тому підвищувати ціни на продукцію вони не повинні, - говорить керівник аналітичного відділу консультаційної компанії "Дикун" Руслана Пляшок.
За її словами, якщо ціни на молочну продукцію будуть змінюватися, то, швидше за все, у бік зменшення. Наприклад, масло може подешевшати на 1-2% в опті, сир - на 5%. Можливо, падіння цін проявиться і в роздробі. Решту молочки будуть продавати за цінами червня.
Яйця подорожчають
Будуть дорожчати курячі яйця.
- Влітку ринок яєць "просідає" на 30%, тому що кури гірше несуться, - пояснюють експерти.
Згідно із прогнозами, яйця подорожчають на 10-20%.
На цукор ціни
не виростуть
За словами аналітика "ПроАгро" Ярослава Левицького, виробники стримують ціни, щоб уникнути поставок з Аграрного фонду, оскільки в цьому випадку їхні обсяги продажів упадуть. Стабільними до вересня будуть і ціни на соняшникову олію.
М\'ясо стабільне
Стабільна ціна на м\'ясо протримається до серпня.
- Незначне зниження вартості можливе в серпні-вересні за рахунок нового врожаю зернових і падіння цін на корми. Правда, для кінцевого споживача таке зниження не буде істотним, - говорить директор зі стратегічного планування та розвитку бізнесу компанії "Агровет Атлантик" Ірина Паламар.
Водночас Олександр Охріменко прогнозує, що у зв\'язку зі зниженням попиту свинина може подешевшати на 3-5%, яловичина - на 3%. Курятина, за прогнозами, залишиться на колишньому ціновому рівні.
Салат - нижче нікуди
Масове надходження на прилавки нового врожаю і поява перших овочів на грядках у приватних садибах збивають ціни на інгредієнти салату.
Наприклад, за даними Кабміну, огірки в середині червня буквально за тиждень подешевшали на 10,5%.
- Овочі дешевшають два-три рази за сезон, - нагадав Олександр Охріменко.
За його словами, в липні огірки подешевшають ще на 15%, інші овочі - на 20-30%.
Де борошно,
там і каша
До надходжень нового врожаю пшениці не зміниться ситуація і з цінами на борошно.
- Воно почне дешевшати з серпня. Але якщо минулого року зниження цін було явним, то в цьому вартість борошна зменшиться в середньому на 1 грн., - говорить Ярослав Левицький.
Довше утримають цінові позиції крупи. Вони почнуть дорожчати з листопада-грудня. Зокрема, гречка (її урожай буде меншим), а також рис (половина вирощувалася у Криму, і тепер втрачені обсяги доведеться імпортувати).

 

Є на кого не рівнятися

В останні роки ціни на продукти по всьому світу стрімко зростають. І якщо в деяких країнах можна цілком пристойно перекусити на вулиці за долар, то, на жаль, це не є нормою, є й місця, де продукти коштують дуже дорого.
Отже, перелік країн з найвищими цінами на продукти.
Іспанія
Варто відразу відзначити, що дорогим не є абсолютно все, частіше йдеться про деякі товари. Іспанія - дуже популярний напрям для туризму, особливо Барселона і Мадрид. Відвідувачі цих найбільших туристичних центрів завжди платять більше. Однак в інших областях країни місцеві жителі можуть харчуватися протягом дня, купивши багет і пляшку сангрії всього за два долари. Але є й певні продукти, які тут коштують набагато дорожче, ніж в інших країнах. Наприклад, хліб може коштувати приблизно 6.25 долара, або кілограм білого рису, який продається за сім доларів. Це найвищі ціни на ці групи товарів серед економічно розвинених країн.
Франція
Більшість основних продуктів тут досить дорогі. Приміром, ціна курчати становить 12 доларів за кілограм, а яловичина в Парижі коштує 22 долари. Місцеві жителі витрачають мінімум 336 доларів щомісяця на їжу, що вище, ніж витрати жителів Сполучених Штатів - 267 доларів за місяць.
Бельгія
Для багатьох мандрівників Бельгія - набагато більш приваблива європейська країна, у порівнянні з Великобританією, Італією або Іспанією, тому що вона розташована в центрі та менш населена. Фастфуд у Бельгії більш дорогий і порція картоплі фрі коштує близько чотирьох доларов. Місцеві жителі витрачають в середньому 60 доларів на тиждень в бакалії, головним чином через яловичину за 12 доларів і чотири долари за дюжину яєць. Потрібно відзначити, що з бензином вартістю майже в два євро, поїздка на ринок становить ще одну чималу статтю бюджету.
Англія
У Великобританії життя не з дешевих, але в Лондоні ціни на продукти ще вищі, ніж у середньому по країні. Так, доводиться платити майже 2,5 долара за фунт картоплі та 5,28 долара за дюжину яєць. Ну, а курятина - і зовсім розкіш в цій країні. Тим не менш, багато англійців заробляють достатньо, щоб ні в чому собі не відмовляти.
Кувейт
Бензин у Кувейті коштує, справді, просто смішні гроші, в середньому близько 20 центів за літр. Але не думайте, що, приїхавши сюди, ви зможете значно заощадити. Їжа та продукти харчування тут дуже дорогі. Пучок салату, наприклад, продається за 4,5 долара. Яйця, м\'ясо та інші продукти теж зовсім не дешеві.
Канада
Залежно від тієї частини Канади, в якій проживаєте, ціни на деякі продовольчі товари можуть вирости просто до божевільного рівня. Є деякі докази "за" проживання в найпівнічніших та холодних частинах Канади - це величезні простори, природа і повітря. Але недоліком будуть ціни: качан капусти за 28 доларів і курка по 14 доларов за кілограм. Звичайно ж, в інших частинах країни ціни набагато більш доступні, з літром молока за долар, але обурливо високі ціни далекої землі роблять середню вартість продуктів по країні дуже високою.
Німеччина
Німеччина постраждала від повені в 2013 році, що змусило просто таки злетіти ціни на продовольчі товари. а цьогорічний неврожай ще на п\'ять доларів підвищив ціни на їжу, порівняно з тим рівнем, що був рік тому. Особливо варто відзначити дорогі курку, рис, хліб і деякі напої.
Тайвань
Жителі Тайваню платять досить великі гроші за яловичину, що продається в середньому за 11,5 долара і молоко, яке коштує більше двох доларів за літр. Не дивно, що найбільш поширена їжа серед місцевих жителів - курятина - чотири долари за кілограм, картопля - два долари за кілограм і рис - два долари.
Південна Африка
Ціни на продовольчі товари стали в Південній Африці настільки високими, що навіть викликали заворушення серед місцевих жителів. Уряду складно виправдати постійно зростаючі продовольчі витрати населення. Хліб за кілька років тут подорожчав на 69%, а ціна м\'яса зросла на 40%.

 

 

"Місто" запитало у вінничан: "На чому ви зазвичай
економите, коли
не вистачає грошей?"

Катерина,
у декретній відпустці:
На побутовій техніці, без неї можна обійтися - замість кухонного комбайну, наприклад, м\'ясорубкою скористатися. На подорожах економимо, навіть в село до родичів зараз не їздимо.
Тетяна, економіст:
На одязі економлю. А от на продуктах - ні, бо "на шлунку економити не можна", краще на якихось побутових речах.
Сергій, масажист:
Я ні на чому не буду економити, тому що звик працювати і заробляти. Якщо не вистачає грошей - треба шукати можливостей більшого заробітку.
Наталя, бухгалтер:
Доводиться відмовлятися від подорожей заради економії, хоча сама я дуже люблю подорожувати. Зазвичай стараюся, щоб на все вистачало.
Оксана, приватний підприємець:
На всьому економимо потроху. Якщо дитині харчування потрібне чи підгузники, то уже не до подорожей і відпочинку. Та й на дитині теж доводиться економити, бо інакше не вистачатиме грошей на оплату комунальних послуг. Треба намагатися більше заробляти.
Віталій, випускник вузу:
Економлю на подорожах, побутовій техніці. На їжі не економлю, бо це першочергова потреба, від якої не можна відмовлятися.
Олександр, випускник вишу:
Краще не економити, а більше заробляти. Але якщо вже доведеться чимось жертвувати, то відмовлюся від чогось матеріального, але не духовного. Буду менше грошей витрачати на розваги і прогулянки.
Ірина, медсестра:
Я уже на всьому економлю. Вже не поїду подорожувати, наряди я теж не купую.
Андрій, секретар сільської ради:
У першу чергу відмовлюся від засобів розкоші. Ми вже давно від подорожей відмовилися через ситуацію в країні. Не економлю хіба що на харчуванні.
Володимир, абітурієнт:
- Буду економити на подорожах, а от на розвагах - ні. На харчуванні економити не буду, бо воно важливе для здоров\'я.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1218

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

404

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

216

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...