Проїзд у транспорті може подорожчати із серпня

Минулого тижня, щоб обговорити доцільність і можливість підняття тарифів, за круглим зібрались чиновники і перевізники. Останні просять встановити вартість проїзду на рівні: 2 грн. в електротранспорті, 3 грн. - у маршрутних таксі, 2,50 грн. - у муніципальних автобусах.
- Перевізники подали нам розрахунки, зараз ми працюємо над питанням подорожчання. Економічно обґрунтованою для електротранспорту є ціна 2 грн. 10 коп. Ми розуміємо, що соціальні виплати зараз не підвищуються, тому будемо намагатися знайти економічно вигідне рішення і для перевізників, і для громадян міста, - пояснює Галина Якубович, директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міськради. - Плануємо збільшити плату за проїзд у комунальних автобусах, вона становитиме 2,50 грн., хоча економічно обґрунтованою є ціна 3,50 грн. Пільговий проїзд збережемо, проте проїзні квитки подорожчають приблизно на 30-35%. Але навіть за таких умов вони залишаться вигідними.
Ще в кінці 2011 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство інфраструктури України погодили економічно обґрунтований тариф для Вінниці на перевезення електротранспортом на рівні 1,90 грн. Але тарифи на проїзд на рівні існуючих у Вінниці затверджувались у 2013 році. Відтоді мінімальна зарплата зросла ще на 11%, подорожчала електроенергія і не тільки.
Приватні перевізники зауважують: зараз знову подорожчало пальне, а деякі запчастини зросли більш ніж удвічі. Тож якщо не переглянути ціни на проїзд у маршрутках, вони будуть змушені скорочувати кількість рейсів.
- Для нас головне зараз - це безпека перевезень і технічний стан транспорту. На сьогодні у Вінниці є 256 приватних перевізників, поки що на свої маршрути виходять усі, але дивлячись на те, що ми маємо нерентабельні маршрути та потребу в ремонті автомобілів, можу сказати, що доведеться або підвищувати ціни, або скорочувати кількість виїздів, - говорить Олександр Гота, приватний перевізник.
Генеральний директор підприємства "Вінницька транспортна компанія" Микола Форманюк пояснює, що до останнього відкладали зміну вартості проїду, тоді як інші міста розпочали затверджувати нові тарифи на проїзд у громадському транспорті ще у квітні.
- Всі ми знаємо, що вартість пального зросла на 40%, електроенергії - на 15%. Протягом року ціни на найголовніші запчастини виросли зі 100% до 230%. Комунальний електротранспорт повинен працювати у будь-яких умовах, і ми не можемо його зупинити. Але просимо переглянути тарифи, - каже Микола Форманюк.
- Якби ми бачили якісь позитивні зміни на рівні держави, то й надалі змогли б утримувати діючі нині тарифи. Але якщо компенсація за пільгові перевезення нині - на рівні 30%, навіть менше, то стає очевидним, що економічних можливостей утримувати вартість проїзду на нинішньому рівні ми не маємо, - пояснив директор департаменту енергетики, транспорту і зв\'язку міськради Олексій Пидоченко.
Якщо проїзд подорожчає, то відбудеться це з серпня. Спершу ж чиновники передадуть розрахунки на розгляд в Антимонопольний комітет і до Федерації профспілок. Тільки після цього нові тарифи затверджуватиме виконком міської ради.


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

497

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

403

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

302

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

278

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

274

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...