"Центр професійно-технічної освіти № 1" відзначив 40-річчя

Тепер вони вже у реальному житті будуть застосовувати знання, які здобували протягом останніх років у навчальному закладі. Випускники працюватимуть кухарями, автомеханіками, електромонтерами, слюсарями, столярами.
Цьогоріч 47 випускників отримали дипломи з відзнаками. Загалом в училищі навчаються 750 учнів.
- Трішки тривожно сьогодні, але радісно. Я буду сумувати за одногрупниками, вчителями, за нашим майстром, який завжди підтримував і підбадьорював. У нас дуже гарні вчителі, - розповідає одна з випускниць. - За ці роки ми подорослішали, здобули гарний досвід, який завжди знадобиться і в професії, і в житті. Я навчалася на кухаря-кондитера, тепер, можливо, продовжу далі навчатися, або ж знайду роботу за спеціальністю - ще не вирішила, все залежатиме від обставин.
Цього року "Центр професійно-технічної освіти № 1" відзначив солідний ювілей - 40-річчя з дня відкриття. Чимало його учнів тепер самі стали викладачами закладу, тут навчаються діти колишніх випускників.
- Більше двадцяти наших колишніх учнів тепер працюють у навчальному закладі, - розповідає Тадеуш Тишковський, директор "Центру професійно-технічної освіти №1". - Випускники будуть працевлаштовані, адже кожна професія, яку ми пропонуємо, дуже потрібна країні. Найпопулярнішими є металообробні, будівельні професії, спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів. Ми спілкуємося з нашими колишніми учнями, багато з них працюють саме за професією, яку вони отримали тут, у нас. Сім років тому у нас з\'явилася нова професія ювелірного напряму, вона теж дуже популярна.
За словами Тадеуша Лаврентійовича, окрім навчального процесу, у закладі добре розвинене учнівське дозвілля і заняття спортом. Діють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції, часто проходять різноманітні конкурси і вікторини.
- Збірні команди училища займають перші місця на рівні області. У самодіяльності учні теж одні із кращих, маємо багато призерів олімпіад, - продовжує Тадеуш Тишковський.
Можливість безкоштовно навчатися і проживати у гуртожитку, отримувати стипендію і триразове харчування є гарним стимулом для усіх учнів, а особливо для дітей з багатодітних, незаможних родин. До речі, навчання у "Центрі професійно-технічної освіти № 1" можна поєднувати із заочною освітою в іншому закладі - така практика також тут досить популярна. Період навчання в училищі зараховується до трудового стажу.
За словами Миколи Собітнюка, який працює в училищі з 1976 року, жодне свято у навчальному закладі не проходить без участі й допомоги профспілки.
- Голова обкому профспілки Олександр Сітар - наш наставник, він завжди з нами, допомагає, у різноманітних заходах, - говорить Микола Собітнюк, старший майстер "Центру професійно-технічної освіти №1". - Головна мета наших учнів - отримати професію. Ми зберегли навчально-виробничі майстерні, у нас велика матеріально-технічна база. Наші діти проходять практику на підприємствах міста і області, отримуючи заробітну платню і виготовляючи вироби, які використовуються для навчання інших учнів.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

485

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

438

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

376

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

373

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

369

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...