Перевізники просять переглянути вартість проїзду

Перевізники просять переглянути вартість проїзду

Міський транспорт останнім часом суттєво оновився: на маршрути виїхали 40 нових тролейбусів, закуплених під державні гарантії, за два останні роки силами Вінницького ТТУ капітально відремонтували 69 тролейбусів. Зараз очікують поставки ще 30 великих автобусів.
Директор департаменту енергетики, транспорту і зв\'язку міської ради Олексій Пидоченко констатує, що якість надання послуг змінилася на краще. Про це свідчить і зменшення кількості скарг на роботу громадського транспорту майже на 80%. Але виникли і нові потреби: збільшилися витрати на заробітну плату працівникам, зросла вартість електроенергії і запчастин.
 - Електротранспорт не може працювати при мінімальному тарифі. Щоб зберегти транспортну систему міста, економічно доцільно переглянути діючі тарифи. Про це йшлося ще у 2011 році, коли Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство інфраструктури погодили економічно обґрунтований тариф для Вінниці на перевезення електротранспортом на рівні 1,90 грн., - каже Олексій Пидоченко. - Пройшло вже 2,5 року, і зараз знову суттєво зросли складові тарифу на проїзд.
Він пояснив, що з 2013 року плата за електроенергію зросла на 15%, а витрати на інші засоби та запчастини для транспорту - на 25%. Просто хронічною є недоплата з держбюджету за безплатне перевезення пільговиків, а таких 30 категорій. Держава компенсує ці витрати Вінниці лише на 28%. І на сьогодні збитки Вінницької транспортної компанії (так тепер називається ТТУ) за перевезення пільгових категорій населення протягом п\'яти місяців склали 31,3 млн. грн., а це 36% від загальної потреби коштів для технічного обслуговування транспорту, колійного господарства і контактної мережі та експлуатаційної діяльності.
 Переглянути тарифи на проїзд просять і перевізники.
 - Ми вже зверталися у квітні до міськвиконкому. На цей час проблема є особливо гострою, оскільки пальне подорожчало до 15 грн. Крім того, багато машин іноземного виробництва потребують запчастин, які виготовляються за кордоном і закуповуються в євро або в доларах, а не в гривнях, - пояснює Олександр Гота, керівник Асоціації приватних перевізників "Маршрут".
 Олександр Гота уточнює, що коли тариф залишиться на цьому ж рівні, перевізники не будуть спроможні ремонтувати транспорт і закуповувати пальне, а відтак доведеться скоротити кількість рейсів на маршрутах.
 В.о.міського голови Сергій Моргунов зазначив, що перш ніж ухвалювати рішення по збільшенню плати за проїзд, слід детально вивчити питання і саму ситуацію.
 - Проблема є, особливо це стосується пільгового транспорту і перевезення пільгових категорій населення, - зазначив Сергій Моргунов. - Щоб все було прозоро і ніхто не думав про необгрунтовані ціни та зайві "накрутки", ми будемо вивчати питання всебічно.
 Нагадаємо: проїзд у трамваї і тролейбусі у Вінниці коштує 1,50 грн., у муніципальних автобусах - 1,75 грн., у маршрутках - від 1,75 грн. до 2,50 грн. Така вартість була встановлена у 2013 році. Тим часом в інших містах України проїзд у громадському транспорті уже подорожчав. Приміром, від початку червня подорожчали послуги перевізників у Хмельницькому, Чернігові й Одесі, у Львові вартість проїзду зросла ще в квітні.


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

327

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

200

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...