Вінницького гвардійця нагородили відзнакою "За честь і мужність"

Вінницького гвардійця нагородили відзнакою "За честь і мужність"

Вінницькою міською відзнакою "За честь і мужність" 26 червня нагородили гвардійця першого резервного батальйону Національної гвардії України Олександра Прібиша. До премії у 5 тис.грн., яка додається до відзнаки, бійцю також вручили одноразову грошову допомогу на лікування - 25 тис.грн.
Наступного дня у Києві Олександр отримав медаль "Захисник Вітчизни", указ про нагородження підписав Президент України.
Міську відзнаку Олександру вручив в.о.міського голови Сергій Моргунов.
- Олександр записався добровольцем до лав Національної гвардії, залишивши дома вагітну дружину і шестирічного сина. Я був присутнім, коли Прем\'єр-міністр України Арсеній Яценюк разом з віце-прем\'єром Володимиром Гройсманом спілкувалися з Олександром Прібишом у нашому госпіталі. Тоді мене особливо вразила сила духу Олександра. Коли він розповідав про події у Слов\'янську, склалося враження, що якби у нього була можливість і дозволяло здоров\'я, він одразу сів би у потяг та знову поїхав у зону АТО допомагати своїм побратимам, - каже Сергій Моргунов.
На Схід України захищати цілісність держави Олександр поїхав добровольцем у квітні. Раніше він був у вінницькій Самообороні і у 27 сотні Майдану. Але, як зізнається, до того ніякого військового досвіду не набував, а у мирному житті займався дизайном фасадів.
- Коли на Сході почалися бої, одразу ж вирішив туди поїхати, - розповідає Олександр. - Зараз під Слов\'янськом перебувають мої побратими, там майже вся 27 сотня. Я планував туди поїхати на два тижні, а залишився на два з половиною місяці.
Зараз Олександр у Вінниці проходить реабілітацію після важкого поранення. Куля потрапила у ногу. Йому і досі важко ходити.
За словами Олександра, поранили його 5 травня під час тристороннього обстрілу блокпосту під Слов\'янськом, де перебував перший резервний батальйон, у складі якого ніс службу і вінничанин.
- Терористи вели прицільний вогонь протягом 27 хвилин по українських військових, - пригадує Олександр. - Серед військових цей блокпост називають "блокпостом смерті", адже тут відбувалися жорстокі бої. Отримавши поранення, перебував на лікуванні у військовому шпиталі, а потім ще дев\'ять днів - у харківській лікарні, згодом літаком мене переправили у Вінницю.
Чоловік планує знову повернутися у зону проведення АТО, як тільки міцно стане на ноги. Каже, там залишились його побратими.
- Роти і частини, по яких розкидані нацгвардійці на папері, відносяться до військової частини 3066, яка надала полігон для тренувань, - розповідає, зокрема, про військову реальність Олександр Прибиш. - Військовим не видають посвідчень учасників бойових дій. Перший резервний батальйон бійці називають батальйоном-привидом.
Олександр став п\'ятим вінничанином, який отримав міську відзнаку "За честь і мужність".
 


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

47

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

39

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

39

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

38

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...