Вінницького гвардійця нагородили відзнакою "За честь і мужність"

Вінницького гвардійця нагородили відзнакою "За честь і мужність"

Вінницькою міською відзнакою "За честь і мужність" 26 червня нагородили гвардійця першого резервного батальйону Національної гвардії України Олександра Прібиша. До премії у 5 тис.грн., яка додається до відзнаки, бійцю також вручили одноразову грошову допомогу на лікування - 25 тис.грн.
Наступного дня у Києві Олександр отримав медаль "Захисник Вітчизни", указ про нагородження підписав Президент України.
Міську відзнаку Олександру вручив в.о.міського голови Сергій Моргунов.
- Олександр записався добровольцем до лав Національної гвардії, залишивши дома вагітну дружину і шестирічного сина. Я був присутнім, коли Прем\'єр-міністр України Арсеній Яценюк разом з віце-прем\'єром Володимиром Гройсманом спілкувалися з Олександром Прібишом у нашому госпіталі. Тоді мене особливо вразила сила духу Олександра. Коли він розповідав про події у Слов\'янську, склалося враження, що якби у нього була можливість і дозволяло здоров\'я, він одразу сів би у потяг та знову поїхав у зону АТО допомагати своїм побратимам, - каже Сергій Моргунов.
На Схід України захищати цілісність держави Олександр поїхав добровольцем у квітні. Раніше він був у вінницькій Самообороні і у 27 сотні Майдану. Але, як зізнається, до того ніякого військового досвіду не набував, а у мирному житті займався дизайном фасадів.
- Коли на Сході почалися бої, одразу ж вирішив туди поїхати, - розповідає Олександр. - Зараз під Слов\'янськом перебувають мої побратими, там майже вся 27 сотня. Я планував туди поїхати на два тижні, а залишився на два з половиною місяці.
Зараз Олександр у Вінниці проходить реабілітацію після важкого поранення. Куля потрапила у ногу. Йому і досі важко ходити.
За словами Олександра, поранили його 5 травня під час тристороннього обстрілу блокпосту під Слов\'янськом, де перебував перший резервний батальйон, у складі якого ніс службу і вінничанин.
- Терористи вели прицільний вогонь протягом 27 хвилин по українських військових, - пригадує Олександр. - Серед військових цей блокпост називають "блокпостом смерті", адже тут відбувалися жорстокі бої. Отримавши поранення, перебував на лікуванні у військовому шпиталі, а потім ще дев\'ять днів - у харківській лікарні, згодом літаком мене переправили у Вінницю.
Чоловік планує знову повернутися у зону проведення АТО, як тільки міцно стане на ноги. Каже, там залишились його побратими.
- Роти і частини, по яких розкидані нацгвардійці на папері, відносяться до військової частини 3066, яка надала полігон для тренувань, - розповідає, зокрема, про військову реальність Олександр Прибиш. - Військовим не видають посвідчень учасників бойових дій. Перший резервний батальйон бійці називають батальйоном-привидом.
Олександр став п\'ятим вінничанином, який отримав міську відзнаку "За честь і мужність".
 


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

367

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

176

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...