Розкол у самообороні

Ладижинські самооборонівці заявили, що їх міська організація розкололась, і тепер діє фактично дві організації: одну мешканці населеного пункту називають «прагматиками», а другу - «романтиками».

- Все почалося з часів Майдану — у містах нашого краю було організовано власні осередки для контролю правопорядку, їх назвали місцевими “самооборонами”. Проте нещодавно в Ладижині виникло ще одне аналогічне формування - по суті, охоронна фірма від місцевого підприємства “Наша Ряба”.

І все б нічого, якби не відкрита ворожнеча двох осередків. Присутні лажидинські самооборонівці поскаржились, інша самооборона, яку організували на підприємстві, - суто комерційна формація. Кажуть, «ставлять палиці в колеса» іншим формуванням, в тому числі прихильникам самооборони, яка діяла в місті ще з початку революційних подій.

- Вони нам погрожують та втілюють в життя свої комерційні інтереси, - розповідає координатор створеного ще взимку осередку самооборони Ярослав Станкевич.

Розкололась самооборона, як з’ясувалось, також у Тульчині. Нині там діє осередок Народної ради.

– Ми розчарувалися у самообороні і вирішили вийти з організації, бо її діяльність щодалі, тим більше ставала схожою на узаконений рекет. Її фінансові потоки ніхто не контролював, а проблеми не вирішувалися. Як альтернативу ми створили осередок Народної ради. Зараз ми займаємося допомогою нашим військовим на Сході країни. Там багато наших земляків, ми шиємо для них бронежилети, передаємо екіпіровку та все необхідне, – розповів координатор тульчинського осередку Олег Новіков.

На ромову з представниками ЗМІ теперішнє керівництво тульчинської та новоствореної ладижинської самооборони не з’явилося. Хоча за словами активістів, вони їх тричі попереджали і навіть запрошували на зібрання.

- Нам прикро, що самооборона перетворюється у якийсь комерційний проект, – розповідає керівник ладижинської самооборони (створеної ще взимку) Ярослав Станкевич. – Це наче охоронна фірма чи бізнесова структура, яка збирає кошти і «прибирає» ідеологічних опонентів, псуючи репутацію організації в цілому. Згідно з нашим статутом, ми не повинні проводити власні масові зібрання та відстоювати чиїсь інтереси. Ми повинні діяти за законами совісті, тут не місце тим, хто нечестиво набиває кишені. На жаль, нині у наших містах в лавах осередків можна зустріти і колишніх антимайданівців, і екс-міліціонерів, і тих, хто взимку відверто критикував дії активістів Майдану.

Своє бачення ситуації пояснив керівник Тульчинської самооборони Володимир Сошинський:

– Ми ні з ким не конфліктуємо. Народна рада пропагує відверту брехню. У нас повноцінна організація, яка має своїх прихильників, щосуботи ми збираємося, проводимо заняття, тренуємось. Думаю, що нам потрібно навпаки усе робити разом.

Наразі і новоутворені організації, і ті, які виникли ще взимку, продововжують свою діяльність, але окремо одна від одної.

           

 

 


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

209

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

153

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

141

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

135

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

125

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...